Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете с избор на служебна джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помогнете с избор на служебна джипка

    Защо никой не предлага Nissan Pathfinder 2004-2010. Огромно пространство, особено при свалени облегалки, икономичен /около 10/100 нафта 2.5 мотор/ не изморява при дълъг път, като няма нужда от пълен привод се кара само на заден мост.


    HYUNDAI TERRACAN 2.9 CRDI ,05 163hp
    VW PASSAT 1.9 TDI AFN ,98 110hp
    Няма да е все така!
    Нула две осмици 724 пет едно пет 1

    Коментар


    • #32
      От: Помогнете с избор на служебна джипка

      VW T5, или Т6 ако събереш пара за по нов. Пътния просвет му е колкото на ТЛК120 а 4x4 работи като на всеки паркетник. Няма по удобна кола за твоя бизнес.

      7-8 години карах ТЛК120, сега съм с Бусче поради същите причини които имаш и ти. И комфорта е по голям и разхода е на половина а функционалността е ненадмината.

      И само защото сам си каза каква ти е организацията, съвета ми е да си я подобриш и да заложиш повече пари за транспортното средство с което си вадиш парите реално. Купи си нещо на изплащане и се съсредоточи върху изкарването не върху спестяването.
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • #33
        От: Помогнете с избор на служебна джипка

        Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
        Купи си нещо на изплащане и се съсредоточи върху изкарването не върху спестяването.
        Това е самата истина и споделям напълно това мнение, все пак не си купуваш МПС за кеф а в случая с това ще си изкарваш хляба...

        Коментар


        • #34
          От: Помогнете с избор на служебна джипка

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Малки колела, малък пътен просвет и изобщо значително по-ниско проходим от даденото в условието.
          Никъде не е писано, че се търсят големи колела, пътния просвет е повече от задоволителен, значително по-голям от на сегашните автомобили, които се ползват за целта, достатъчно е проходим, че да се справи с кална поляна, каквато беше дадена за пример от автора. Някои от моделите даже имат и твърд блокаж на задния диференциал. А като пространство ми се струва, че би могъл да замени и 3-те автомобила, които се ползват в момента, а ако е дълга база със сигурност би ги заменил като полезно пространство.

          Коментар


          • #35
            От: Помогнете с избор на служебна джипка

            Първоначално публикуван от Dag Преглед на мнение
            Никъде не е писано, че се търсят големи колела, пътния просвет е повече от задоволителен, значително по-голям от на сегашните автомобили, които се ползват за целта, достатъчно е проходим, че да се справи с кална поляна, каквато беше дадена за пример от автора. Някои от моделите даже имат и твърд блокаж на задния диференциал. А като пространство ми се струва, че би могъл да замени и 3-те автомобила, които се ползват в момента, а ако е дълга база със сигурност би ги заменил като полезно пространство.
            Остава да покажеш как минава разкалян черен път, който лека кола го минава с усилие и несигурност.

            Коментар


            • #36
              От: Помогнете с избор на служебна джипка

              Като гледам темата стана повече обсъждане дали е реално да прави една кола ~10хил км/месец или не. Реално е и съвсем не е сложно. Първо колите никога не се карат само от един човек, един се прибира, друг грабва и заминава и всичко е окей.
              Пак ще се повторя - много добре осъзнавам, че кола с такива месечни пробези ходи в сервиз да се прави, но въпроса е в това не да се разсипва по улиците като Алфа.

              Относно буса - единственното което ме спира в момента отбус е неудобството да се завираш по малки улички с него, как и да го въртиме, доста по-тежко е с него, но не е невъзможно, съгласен съм.

              Относно пикапие - гледам едни Навари, виждат ми се окей за това което ми трябва, но нямам идея как са на издръжливост.

              Относно лизинга и по-големия бюджет - с ипотека и лизинг на кола ми стигат кредити за сега. С голям кеф бих купил ТЛК120, но уви нямам тази възможност. От друга страна - Рое (поддръжка на Шел/ОМВ/Еко/РомПетрол и тн) могат да си позволят служебни S6 комбита или Е55AMG, но не го правят, не защото не са издръжливи, издръжливи автомобили са и са готини, а защото икономически не е изгодно да заглобиш такава сума в автомобил за служебни цели. Аз съм на същото мнение, след като кола за 15-16 хиляди може да ми върши работа, не виждам причина да дам 40. Разбирам, че тази за 40 ще е по-готина, по-нова, по-малко ще ходи в сервиз, но ако биеш чертата на края на 3 години експлоатация излиза, че тази от 15хил ти е излязла два пъти по-евтино, а и двете коли след 3 години дрънкане ще са на горе долу едно и също ниво.
              Като пример мога да дам Киа Риото което купих преди 17 месеца. Колата в момента е 147 хил км, след 3хил км ще й свърши гаранцията. По гаранция не е правено нищо до момента, но окачването от пред е правено вече 3 пъти, правени са дреболии от зад + съединител. Общо взето ремонтите са били за около 2 000лв + обслужване около 4000лв., към това добавяме стойността на колата 30 000, станаха 36 000лв. Лизинга ще ми изтече след 30 месеца. До тогава колата ще е на около 400хил км и ще съм дал за ремонти още около 5000лв. Обща сметка - 40-41 хиляди лева.
              А така, сега за половин милион киломера за 40 хил лева, същата работа и то с повече комфорт могат да ми свършат 5 коли за по 5000лв и останалите пари в ремонти и пак няма да ги дам. Примера ми е с W202 и сега с W203 - на последната за последния месец са й направени почти почти 9хил. км и нищо освен масло не е сменявано, за последната година й са направени над 80хил. км с две ходения до Русията през Полша-Беларус и съм имал ремонти по окачването от пред на стойност 300лв, останалото са консумативи. А комфорта в нея е много по-висок от този на Киата.
              Та, ако сега инвестиам 30-40 хил в джип, който след 3 години ще е направил едни 300хил км при мен, като тегля чертата, ще се окаже, че за тези 300К км, този джип ми е струвал 60хил. лв. Е ако купя Туарег примерно и за 300хил набия още 4 туарега в него - май малко несериозно изглежда.

              Както и да е, отплеснах се в полемики. За момента съм на ниво Навара/Хилукс. По съвет на един колега от Украйна зех да се замислям над Кайен с закрито ремарке.
              Но ще се радвам за мнения около Хилукса и Наварата.

              Коментар


              • #37
                От: Помогнете с избор на служебна джипка

                Първоначално публикуван от rusnache Преглед на мнение
                Както и да е, отплеснах се в полемики. За момента съм на ниво Навара/Хилукс. По съвет на един колега от Украйна зех да се замислям над Кайен с закрито ремарке.
                Но ще се радвам за мнения около Хилукса и Наварата.
                Веднага зарежи идеите за ремарке, еле па с Туарег и се върни на размислите за Навара и Хилукс.

                Ако ти е тежко да се завираш по уличките с бус, завирането с ремарке ще ти се види наказание Свише. А ремарке и висока скорост е една неочаквано неприятна комбинация.

                Коментар


                • #38
                  От: Помогнете с избор на служебна джипка

                  Като човек карал и бус (Тойота ХайЕйс) и джип (Д3) из центъра на София ...отговорно смея да заявя, че почти няма разлика или особени трудности в завирането из всякакви улички и криви паланки из София. Пътуването на дълго - с Джипа е по- комфортно, но в никакъв случай не може да се каже че буса е неудобен.
                  Осталаното е въпрос на вкус , пари и имидж срещу функционалност.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помогнете с избор на служебна джипка

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    Като човек карал и бус (Тойота ХайЕйс) и джип (Д3) из центъра на София ...отговорно смея да заявя, че почти няма разлика или особени трудности в завирането из всякакви улички и криви паланки из София. Пътуването на дълго - с Джипа е по- комфортно, но в никакъв случай не може да се каже че буса е неудобен.
                    Осталаното е въпрос на вкус , пари и имидж срещу функционалност.
                    Имидж не ме интересува, интересува ме удобство и функционалност. Май наистина нещата отиват на 4х4 VW бус и като ги гледам има нормални Т5-ци пътнически в рамките на бюджета, дизели са, но пък така ми отпада нуждата да ходят 3 коли на събитие и икономически си е окей. А пък за маркиране и огледи ще си останат мерса и киата, зимата пешком за огледи и така, малко инвестиция в обувки ще направим.
                    За маневреност из града - преди 10-тина години карах един Ситроен Джъмпер и да ти кажа не бях много щастлив като ми се налагаше да ходя из центъра на града, сега в Бяла Слатина ми беше се тая, но в Своге се завирах по едни улички, ни да се обърнеш, ни чудо. Помня, че веднъжсе набихме с него по едни пътчета във Врачанско, щех да полудея - от Враца до Миланово през Леденика, мале колко съм псувал по завоите тоя бус, не е истина.
                    Но ако все пак на някой му хрумне някаква сладка идея - ще се радвам. Ще се радвам и на мнения за Навара/Хилукс.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помогнете с избор на служебна джипка

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Остава да покажеш как минава разкалян черен път, който лека кола го минава с усилие и несигурност.
                      Като си толкова убеден, че не може, защо ти не покажеш как не може да мине по разкалян черен път?

                      Иначе за пикапите - всичките отзад не стават за дълъг път, просто е тясно, а и облегалката на задната седалка при всички е на 90 градуса. На предните 2 места иначе е супер, а поне при Навара с товар в легена возията е даже комфортна. Бензинова не знам къде ще намериш, дизелова 2.5 натоварена и при каране с по-висока скорост под 11-12л/100км не мисля че ще можеш да я смъкнеш. Принципно има доста негативни отзиви по чуждестранни форуми от 2.5dci, чел съм даже че късал колянов вал, но аз имам такава Навара, имам и пряко наблюдение над още няколко с пробег над 200-250 000км и откъм двигател нито една не е имала ядове. За описаната цел, лично аз не мисля че пикап като Навара и преките му конкуренти ще върши добра работа.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помогнете с избор на служебна джипка

                        говоря за бус, а не за маршрутка. Тойотата (която не е явно популярна) си е с дължината на джип, но има 100% 7 места + място за багаж. Седалките са тип пейка, но не съм чул оплаквания от пътниците да са неудобни. Буса натоварен и едни хубави гуми + вериги и ходи сериозно извън пътя или по черно. Работех с Националните Паркове тогава.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помогнете с избор на служебна джипка

                          Първоначално публикуван от rusnache Преглед на мнение
                          да се разсипва по улиците като Алфа.

                          Относно буса - единственното което ме спира в момента отбус е неудобството да се завираш по малки улички с него, как и да го въртиме, доста по-тежко е с него, но не е невъзможно, съгласен съм.

                          Относно пикапие - гледам едни Навари, виждат ми се окей за това което ми трябва, но нямам идея как са на издръжливост.

                          Относно лизинга и по-големия бюджет - с ипотека и лизинг на кола ми стигат кредити за сега. С голям кеф бих купил ТЛК120, но уви нямам тази възможност. От друга страна - Рое (поддръжка на Шел/ОМВ/Еко/РомПетрол и тн) могат да си позволят служебни S6 комбита или Е55AMG, но не го правят, не защото не са издръжливи, издръжливи автомобили са и са готини, а защото икономически не е изгодно да заглобиш такава сума в автомобил за служебни цели. Аз съм на същото мнение, след като кола за 15-16 хиляди може да ми върши работа, не виждам причина да дам 40. Разбирам, че тази за 40 ще е по-готина, по-нова, по-малко ще ходи в сервиз, но ако биеш чертата на края на 3 години експлоатация излиза, че тази от 15хил ти е излязла два пъти по-евтино, а и двете коли след 3 години дрънкане ще са на горе долу едно и също ниво.
                          Като пример мога да дам Киа Риото което купих преди 17 месеца. Колата в момента е 147 хил км, след 3хил км ще й свърши гаранцията. По гаранция не е правено нищо до момента, но окачването от пред е правено вече 3 пъти, правени са дреболии от зад + съединител. Общо взето ремонтите са били за около 2 000лв + обслужване около 4000лв., към това добавяме стойността на колата 30 000, станаха 36 000лв. Лизинга ще ми изтече след 30 месеца. До тогава колата ще е на около 400хил км и ще съм дал за ремонти още около 5000лв. Обща сметка - 40-41 хиляди лева.
                          А така, сега за половин милион киломера за 40 хил лева, същата работа и то с повече комфорт могат да ми свършат 5 коли за по 5000лв и останалите пари в ремонти и пак няма да ги дам. Примера ми е с W202 и сега с W203 - на последната за последния месец са й направени почти почти 9хил. км и нищо освен масло не е сменявано, за последната година й са направени над 80хил. км с две ходения до Русията през Полша-Беларус и съм имал ремонти по окачването от пред на стойност 300лв, останалото са консумативи. А комфорта в нея е много по-висок от този на Киата.
                          Та, ако сега инвестиам 30-40 хил в джип, който след 3 години ще е направил едни 300хил км при мен, като тегля чертата, ще се окаже, че за тези 300К км, този джип ми е струвал 60хил. лв. Е ако купя Туарег примерно и за 300хил набия още 4 туарега в него - май малко несериозно изглежда.

                          Както и да е, отплеснах се в полемики. За момента съм на ниво Навара/Хилукс. По съвет на един колега от Украйна зех да се замислям над Кайен с закрито ремарке.
                          Но ще се радвам за мнения около Хилукса и Наварата.
                          Това за Алфата ми хареса . Първата ми "западна" кола беше такава.... Относно километрите и сметките има и друга страна - джипка, купена за 10к, обслужване и разни дреболии още 1,5-2к , след 50 000 км чупи бутало и двигателят е вън. Това ми се случи преди една седмица.
                          В миналото ще остане, каквито сме били...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помогнете с избор на служебна джипка

                            Няколко пъти съм правил по 5000км за 22 работни дни, пътуване из КлетаМайкаБългария + работни срещи, и да ти кажа,думата смазан е леко/меко казано. После по цели съботи спя като пън. Без никакаъв офроуд, само шосета. За двоен километраж, за мен е в сферата на фантазийте. ..

                            Никак даже не е в сферите на фантазиите на месец го докарвах като стой та гледай до 5000-5500 км. и то с пикап Ловеч.Предимството беше чисто нов.Не е стоял в сервиза както предполагаш.Обслужването беше без компромисно.За забавление се намираше винаги време та и даже за доста по хард. Единствения огромен недостатък бе че ми лекуваше бъбреците, да не говорим за пасажерите.На предните седалки се ядваше но на задните ужас. Така, че ако може да се включите в бюджета грабвайте някакъв пикап и не му мислете. Наистина най добрия вариант е нов на оперативен лизинг.А и разхода му го докарвах до към 13-14 /100 л/км. газ и до към 40 л бензин.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помогнете с избор на служебна джипка

                              ТоЙота Хи-незнамсикакво има 4х4 и са надеждни и безпроблемни машини.Проходимост има достатъчна за кален път и полянка,естествено с адекватни на обстановката гуми.
                              И сега ще дам едно предложение,за което никой няма да се сети:Санг Йонг Родиос-един от най-грозните автомобили,но пък отговарящ на условията,6 пълноразмерни места плюс огромен багажник,разбрах че има дори и 9 местни,озаран се возих в него-ами като истинско си е,2,7 дизел,163 к.с..Не знам дали има бензинов мотор.Има копче 4H и 4Л позиции.
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помогнете с избор на служебна джипка

                                Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                                Това за Алфата ми хареса . Първата ми "западна" кола беше такава.... Относно километрите и сметките има и друга страна - джипка, купена за 10к, обслужване и разни дреболии още 1,5-2к , след 50 000 км чупи бутало и двигателят е вън. Това ми се случи преди една седмица.
                                И дори нов двигател да й купиш е 2-3000лв, и като сложиш да й купуваш нов двигател всеки 50 000км, което е меко казано пресилено, пак няма да излезе на парите на джипка за 40-50 хил. лева.
                                А и няма никаква гаранция, че джипката за 40-50 няма строши бутало или скорости. А имайки предвид колко са надежни колите 2016-2017-та година, по-вероятно е те да строшат бутало.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X