Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете за избора на джип Kia Sorento

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете за избора на джип Kia Sorento

    Здравейте харесал съм два джипа на марка Kia sorento едната е с 2.5 дизел а другата е с 3.5 бензин/газ.
    Та въпроса ми е следния кой двигател е по добър според вас и коя от двете коли си заслужава повече, проблема ми е, че предпочитам бензина с газта защото ще ми излиза по евтино за гориво да плащам, щото нали знаете българина обича евтиното.
    Иначе според обявите и двете имат сервизни книжки. Лично аз предпочитам тая с газта защото много харчат и двата двигатела независиму дали е бензин или дизел.
    И за какво трябва да се оглеждам при огледа.
    Ето и линк към двете обяви *** Без линкове към обяви! ***

    Благодаря предварително
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-06-17, 12:19.

  • #2
    От: Помогнете за избора на джип Kia Sorento.

    Писано е по темата.

    3.5 е по-добрият вариант, но ако измислиш още малко пари, вземи 3.3. Ако все пак се оглеждаш в по-старите, гледай да е с 5-степенният автомат.

    Потърси в темите и почети.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      Здравейте,

      Може ли да питам в тази тема кое според вас е по-добрият избор. В момента се колебая между Санта Фе 2 2008 2.7 189 коня бензин или Соренто 1 2008 3.3 248 коня бензин?

      Благодаря!

      Коментар


      • #4


        Доста са различни двете ...

        Санта Фе е на самоносеща конструкция, т.е. без отделно шаси. Няма бавни скорости и отзад е с независимо окачване. Т.е., както почти всички съвременни SUV - по-високо комби със 4х4, което се включва по свое усмотрение.

        Соренто 1 е на отделно шаси, цял заден мост. Има бавни предавки, при които 4х4 е заключено твърдо. На бързи е като Сантафе-то - 4х4 се включва по свое усмотрение.

        Т.е., ако мислиш да излизаш извън асфалта - твърдо Соренто. Ако ли не - и двете стават.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          А ако И ще се тегли нещо, още по-твърдо за Соренто. Раздатката лесно се модифицира, като се добавят още режими, един от които е бавни само на заден мост, удобно за маневриране на сухо с каравана или ремарке/колесар.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X