Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Евтина джипка с евтина поддръжка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Евтина джипка с евтина поддръжка

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Купува се някакъв джип. Какъв-какъвто...

    .
    Например
    УАЗ, ГАЗ или ЛУАЗ
    и после гледаме сеира.

    Коментар


    • #32
      От: Евтина джипка с евтина поддръжка

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Еми траят си. Защото толкова редко ги ремонтират ,че забравят.Моето диско от 7год там след само смяна масла не е пипано.
      И не бъди на всяка манджа мерудия -понякога дразни.
      Ако искаш погледни форума и ми кажи на коя страница се появява мнение за проблем по диско.Днеска , вчера ,миналия месец....-за мен и това е показателно.

      ПП Нещо ти се увеличават бирите...
      Ама и ти го удряш на чест следствие на пенчовизъм, ма той поне не се засяга !
      Чети по-внимателно, и не само "Диско" или "Дървендър", а и другите думи в контекста на писаното.
      Това дали някой ще има проблем и ще пише, или не, не е меродавно и не е показателно за която и да е марка и модел, важното е какво казват тези на които по цял ден им минават строшляци през ръцете.

      А ако исках да съм "мноо Убав" на четене сигурно щях да се старая като доста благи на форумен изказ, от които в реалният живот нищо не става !
      ... иии с черпене (от моя страна) не мож ма уплаши !


      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Купува се някакъв джип. Какъв-какъвто...

      Започва да се кара, и да се пробва какво толкова може повече от лека кола.
      Каквото се налага да се купува(гуми, лебедки, окачване...)-купува се.
      Каквото се счупи-ремонтира се. Не се пазариш за цена на труда, че ще ти сложат шапка.

      И най-важно-не се записват или се смятат разходите.
      Коле, поне с 2/3 от постовете ти мога само да те цитирам, щото почти няма какво да добавя, особено последното изречение !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Евтина джипка с евтина поддръжка

        За тоя бюджет има три джипки: Кия, Фероза и Витара. С всички останали, ще се видиш в приключение, докато удвоиш разходите по обслужване. И не говоря за гуми.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: Евтина джипка с евтина поддръжка

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          За тоя бюджет има три джипки: Кия, Фероза и Витара. С всички останали, ще се видиш в приключение, докато удвоиш разходите по обслужване. И не говоря за гуми.
          Може и УАЗ,че скоро видях една направена като/кемпер/за двама човека/риболовци/.
          Останах впечатлен от УАЗката!Лошото е,че е трудна на дълъг път.
          пп:Всичко е компромис,едно или друго.
          Последно редактирано от georgipetkov64; 02-05-17, 22:03.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #35
            От: Евтина джипка с евтина поддръжка

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            За тоя бюджет има три джипки: Кия, Фероза и Витара. С всички останали, ще се видиш в приключение, докато удвоиш разходите по обслужване. И не говоря за гуми.
            Горе-долу това имах предвид и аз, при положение, че с този бюджет всичко друго ще е уморено и/или на 20+г., а не, че тази или онази марка е по-трошлива.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Евтина джипка с евтина поддръжка

              Именно.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #37
                От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Например
                УАЗ, ГАЗ или ЛУАЗ
                и после гледаме сеира.
                Част от цитат ти е "какъв-какъвто". Това го написах в смисъл-какъвто му хареса на човека, Един харесва ГАЗ, друг Кайен. Затова-какъвто.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Коле, поне с 2/3 от постовете ти мога само да те цитирам, щото почти няма какво да добавя, особено последното изречение !
                Ми аз от собствен опит. Че започнеш ли да смяташ колко си дал по една обикновена лека кола-започва да ти се вдига кръвното. Оттам и е излязъл лафа "вечно твоя", според глупавото и измислено правило на автогъзарите, че каквото си дал по колата-трябва да си го върнеш при продажбата и. Глупост неземна, ама е за друга тема.
                Ако започна да правя сметка колко съм дал по Франко-може и да ме заровят, че ще получа инсулт и инфаркт едновременно.

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                За тоя бюджет има три джипки: Кия, Фероза и Витара. С всички останали, ще се видиш в приключение, докато удвоиш разходите по обслужване. И не говоря за гуми.
                Така дискутираното дискавъри по-горе си отговаря напълно на бюджета, сериозен джип е, ако не го настъпваш-харчи под 10 нафта, а и заводски е с добър размер гуми-74 см. С каквито излизат почти всики по-сериозни джипове. Който размер(на гумите) пък определя клиренса, но пък колегата каза, че няма да е за сериозен офф, та голям клиренс може да не му е необходим.
                Та Кия или Фероза ще вършат работа. Та даже и Витара.
                На тези трите частите не са скъпи, в сервизите ги имат като коли са цървули, та и цените им не са надути, а ако човек може да си прави ремонтите сам-става песен.
                И остава само да си почувства свия джип.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #38
                  От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  а ако човек може да си прави ремонтите сам-става песен....
                  Това което не си споменал :
                  - гараж - за предпочитане - оборудван със гидория , всички ключове коИт си помислиш , флекс , горелка , електрожен (по-добре СО) , скоби за вадене на разни неща , дрелки (със свредла...няма значение колко са после се купуват пак и отново) , метчици(предишното правило) .
                  -Задължително е поне да има канал .После и скоба на тавана за талия (лебедка ) .
                  Това е минималното.
                  Познанията по механика , металообработване, и електричество са препоръчителни.... . (абе задължителни).
                  Пък ако парите " Не са проблем" - къв го дириш тука ?

                  Земи си еНо Чистак бърсак НОВО - и си свиркай!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                    еФтиното не случайно е еФтино



                    и



                    нищо че технологията била уж еднаква
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                      Коле, не се разбрахме. Диското влиза в бюджета, но само началната инвестиция.
                      Аз говоря, до въвеждане във вид "удобен за логаритмуване", т.е за ползване.
                      Нищо против диското, дори ми е една от люимите. Но за да получиш чиртаво обслужено диско, 5+3..?
                      Там ли е някъде?
                      Кия, Феро и Витарник, взимаш за 2,5-3 и до 5 ще си я докарал до що годе логаритмуем вид.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                        Ето, пак ше те цитирам за да не звуча като плагиат:

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        ...
                        Ми аз от собствен опит. Че започнеш ли да смяташ колко си дал по една обикновена лека кола-започва да ти се вдига кръвното. Оттам и е излязъл лафа "вечно твоя", според глупавото и измислено правило на автогъзарите, че каквото си дал по колата-трябва да си го върнеш при продажбата и. Глупост неземна, ама е за друга тема.
                        Ако започна да правя сметка колко съм дал по Франко-може и да ме заровят, че ще получа инсулт и инфаркт едновременно.
                        ...

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Част от цитат ти е "какъв-какъвто". Това го написах в смисъл-какъвто му хареса на човека, Един харесва ГАЗ, друг Кайен.
                        ...
                        Точно така, на кой каквото му харесва и може да си позволи.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #42
                          От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                          Всички искат душата в рая ..
                          Няма да продължа - censored

                          Само второто" ще получа инсулт и инфаркт едновременно"
                          ти е достатъчно - не се впрягай за бонуса .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                            Ба го, това джипО, най-сложното МПС било...
                            А изброените общомонтажни инструменти много хора си ги имат и без джип.
                            Повечето народ помнят руските автомобили, с комплект инструменти достатъчен за всичко освен основен ремонт. Канал ако нямаш има комшията, инструмент също...Вече глава ако нямаш на раменете, и ходиш в официалния сервиз на марката за всяка дреболия, или ти е толко акъла, че всеки може да те преметне, тогава си имаш съвсем други проблеми по принцип. Както се казва, "Кьорав, карти не играе".

                            А за клиповете на търтея, далеч не всички джипове съществуват за да се тестват до къде стига проходимостта им. Като си тръгнал на лов/риболов или по работа се кара по друг начин. Ама пусто тука народа се е изкривил и на всеки, който пита за нещо с обикновенни транспортни цели, му се отговаря все едно е питал за машина за експедиция до Камчатка. В България почти няма точка, от която да не стигнеш в населено място за час-два пеша. На джип за 5000лв, няма какво да му се счупи, което го няма в моргата за до 1000лв. Освен ако не си объркАл съвсем джипа като си го избирАл (за кьоравия няма да се повтарям). Като толкова скъп ремонт се налага сравнително рядко, особено с нормално каране.

                            И в противовес на всички теми тук, как всеки си взел джипа, обслужил и ревизирал де що има... Аз преди години си взех и нищо не пипнах по него. Продадох го след година за почти същите пари, за които го взех(под бюджета от тази тема). Новия му собственик си го кара вече 6-7 години, също без нищо сериозно да е правил по него. Явно с него сме най-големите късметлии на света.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              А за клиповете на търтея, далеч не всички джипове съществуват за да се тестват до къде стига проходимостта им.
                              О не си ме разбрал - аз просто показвам защо евтиното е евтино. Просто имаше някакво залитане по-горе че те нещата били еднакви. Я я аба найн.
                              От там насетне всеки си преценява какво му трябва.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Евтина джипка с евтина поддръжка

                                Търтьо - то и от майстор до "майстор" има разлика, нали?
                                Джоуй осра темата на човека, като фърли някакво чорейбе на масата и не каза де го сърби, не ни отвори и на съвременните тенденции в митовете и легендите.
                                На Търтьо майсторлъка няма да коментирам, всичко, което е пипнал после втори път съм плащал да се оправя. Така тръгват митовете за трошляците.
                                После като го пипна човек, който може и не е форумен лъф - всичко заспа!
                                Сори, пиле, ма си го търсеше!
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X