Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

    Не знам дали наистина не е слабо място на модела. Колегата е с автомобил от 2-ро поколение Соренто, нашето е 3-то. мисля задвижването е различно при поколенията, без да съм 100% сигурен. За нашето е Magna DynMax, а за предното нямам представа.
    http://www.kia-bg.com/smf/index.php/...44335.html#new
    Последно редактирано от vesss; 04-02-19, 11:36.

    Коментар


    • #17
      От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Да споделя, че има сервизна акция за слаб възел в раздатката. Към kok4o1 и vesss, поинтересувайте се при Вашия дилър, дали се отнася и за Вашите модели. Аз го разбрах по трудния начин. Започна да се усеща едно "прескачане" като счупен зъб в редуктор. Оказа се, че акцията е в ход, но дилърите си траят. Каляската седя два месеца на трупчета, да чака чаркове от Корея.
      Минах преди 20 000 километра по реда си. От сервиза ме предупредиха какво трябва да наблюдавам, оказа нещо шлиците към раздатката заради некачествен материал имат изронване и дава едно почукване при спиране с ниска скорост или потегляме. Чува се едно цък.
      Вариантите бяха два, да я разглобят, снимат, изпратят за одобрение и аз да си карам колата следващите десет дни, но това не е по гаранция и струва 600 лева или да я оставя, те пак да я разглобят, но при вече установен проблем гаранцията го покрива.
      ОСтавих им колата, взех един Спортидж за една седмица под наем за 250 лева и готово.
      Новото соренто е коренно различно от предните . Доста натискат откъм лукс и екстри. Само ме е яд, че няма печка или подгряване на купето. Па и е едни 10-14 процента по-скъпо от предното. То това е заради нормите на безопасност и новите екологии.
      Иначе базовия 2019 година модел има повече екстри от моя дето е EX.
      Сериозно са вдигнали летвата в тоя ценови сегмент. Междуколесната база мисля че увеличена с 8 сантиметра, а вътре купето с 10, което е серизна предпоставка за увеличение на комфорта при возене.


      Относно цената на ремонта, малко над 6500 без ДДС е. Разбира се, стотинка не съм дал. Имам още 3000 километра гаранция, точно за смяна на маслото ще ида да я огледат цялата.

      Коментар


      • #18
        От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

        Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
        Минах преди 20 000 километра по реда си. От сервиза ме предупредиха какво трябва да наблюдавам, оказа нещо шлиците към раздатката заради некачествен материал имат изронване и дава едно почукване при спиране с ниска скорост или потегляме. Чува се едно цък.
        Вариантите бяха два, да я разглобят, снимат, изпратят за одобрение и аз да си карам колата следващите десет дни, но това не е по гаранция и струва 600 лева или да я оставя, те пак да я разглобят, но при вече установен проблем гаранцията го покрива.
        ОСтавих им колата, взех един Спортидж за една седмица под наем за 250 лева и готово.
        Новото соренто е коренно различно от предните . Доста натискат откъм лукс и екстри. Само ме е яд, че няма печка или подгряване на купето. Па и е едни 10-14 процента по-скъпо от предното. То това е заради нормите на безопасност и новите екологии.
        Иначе базовия 2019 година модел има повече екстри от моя дето е EX.
        Сериозно са вдигнали летвата в тоя ценови сегмент. Междуколесната база мисля че увеличена с 8 сантиметра, а вътре купето с 10, което е серизна предпоставка за увеличение на комфорта при возене.


        Относно цената на ремонта, малко над 6500 без ДДС е. Разбира се, стотинка не съм дал. Имам още 3000 километра гаранция, точно за смяна на маслото ще ида да я огледат цялата.

        Колега, благодаря за информацията.

        Твоята е 2-ро поколение нали? Ако е така, означава, че имат един и същ слаб компонент и в двете поколения на модела.
        Гъгълнах за такъв проблем и излизат теми, като на пръв поглед, не изглежда епидемичен проблемът. Трябва да боядисам бронята скоро и тогава ще разпитам какво е положението и да прегледат колата ми. Съмнявам се да има нещпо понеже още няма 20 000 км.

        Коментар


        • #19
          От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

          Със сигурност в Кия България има една раздатка. Беше за мен. Ама.....
          Историята:
          При мен шлиците към раздатката излязоха на прах на пробег 170 000. Соренто 2.2 CRDI 2011 г. В представителството упорито твърдяха, че ще им платя 5600 лева за раздатката. http://parts.kia.bg:8090/Home/Search
          Аз им казах, че имам интернет. Те ми казаха да си го сложа него. Аз им казах да го д..... сополиви.
          Пристигна ми за 7 дни от Корея. С DHL за 1020 долара с транспорта. За 15 минути минах митница.
          Тотал ремонта с гарантирано оригинални части ми излезе 2500 лв.
          Резултата:
          Аз си позволих още една почивка в чужбина. Кия България чакат да ми спре интернета. Сополиви.
          GPS системи https://www.easytracking.bg/
          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

          Коментар


          • #20
            От: Покупка КИА Соренто 2.2 дизел автомат, нова

            Благодаря на всички ви за информацията. Гледам по линковете я дават въпросната част, че е за Соренто, Спортидж, СантаФе и Тусон. Интересно толкова време да не вземат мерки и да си оправят бакиите...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X