Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota LC 200 или GL

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota LC 200 или GL

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    И други работи пише:


    Ама не е "Тойота" все пак.
    Айде без гагичовски номера от селски вечеринки! Нерде 30 секунди да завърти маслото, нерде твоето "15 минути да загрее".

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Това също защо е към мен, а не към "Учителя"?
    Защото отговарям на твоите простотиЙ. Това за 15 минути тракане на дизел на празен ход за да загреел нямам спомен да съм го виждал от друг.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: Toyota LC 200 или GL

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Айде без гагичовски номера от селски вечеринки! Нерде 30 секунди да завърти маслото, нерде твоето "15 минути да загрее".
      Именно. Учителят gh0sts казва по-горе, че всеки ДВГ трябва да загрее. Пък на дизеловото "Гран Чероки" не му искат такава процедура.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Toyota LC 200 или GL

        15 минути срещу 30 секунди......ако ставаше въпрос за секс щеше да е тъжно ма за кола 30 секунди са си нормални и не е за да я загрееш,с тия 30 секунди не си и сложил шапката още,а какво остава за якето.

        Гагич,тая тема ще си я запазя,в началото да си бил пиян ОК ма бааааси пиенето,3 дена не изтрезня
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Toyota LC 200 или GL

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          15 минути срещу 30 секунди......ако ставаше въпрос за секс щеше да е тъжно ма за кола 30 секунди са си нормални и не е за да я загрееш,с тия 30 секунди не си и сложил шапката още,а какво остава за якето.

          Гагич,тая тема ще си я запазя,в началото да си бил пиян ОК ма бааааси пиенето,3 дена не изтрезня
          Поне прочетете в каква връзка съм пуснал цитата. А за 15-те минути като ви го намеря от форума, какво ще черпите?
          Важното е "МСТБГ" да се вихри, нали?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Toyota LC 200 или GL

            Кой ще чака 15мин. да му трака колата на място,и защо?
            Максимум 1 до 3мин. и не всичката газ,че това е все едно да те събудят и две тояги в гърба.
            При мен е практика,и така си карам колите.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • От: Toyota LC 200 или GL

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Поне прочетете в каква връзка съм пуснал цитата. А за 15-те минути като ви го намеря от форума, какво ще черпите?
              Важното е "МСТБГ" да се вихри, нали?
              3 дни чета вече,половината време боботи или 1 или 2 дизела до мен,а генератор/и не броя,3 дни се чеша по тиквата какви са тия дизели и какво точно се пише и то за ТЛК200.
              Кой да е дизел да запалиш си иска 20-30 секунди тропане на място,тъп генератор да е който кове оборотите на празно пак му трябва половин минута да му се отвори блендата един вид.

              Палиш хукваш или 3 цигари време с кафето в снега я чакам да се окоти.........3 дни ти казвам чета и се хиля как се карал дизел и какво можел дизела.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Toyota LC 200 или GL

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Пак не си наясно. Ма то с гола тойотофенщина не става:

                Има някакво значение за здравето на катализатора при бензиновите. Също и еко-меко и събражения за безопасност. Предполага се, че не палиш колата пред блока, а в гаража си и те съветват да потеглиш веднага, щото може, видиш ли, да се отровиш нещо или да си отровиш котката и после да осъдиш производителя.
                Разбира се, че не съм наясно, той производителя продава само на заможни хора с гаражи. Понякога е хубаво когато няма какво да се каже просто за замълчи, защото освен това е позлезно и за авторитета.

                Когато запалиш мотора и тръгнеш веднага нормално освен термодинамичния стрес върху целия мотор и най-вече блок, бутала, сегменти, клапани, глава.. маслото все още е студено и НЕ е достигнало работна температура при която то е сметнато, че си върши работата на 100%. Това се отразява зле на всички движещи се части и най-вече в главата на газоразпределителния механизъм и валовете, понеже мазането в главата изисква определено време за да достигне пълния си капацитет, докато маслото не зациркулира нормално, а това се слува когато то загрее поне малко за да може по-бързо да преминава през маслените канали и съответно да смазва. Рано или късно се стига до ремонт на глава и смяна на валове ако се кара така. Ама това е само теория нали в книжката пишело друго.
                Real Recognize Real

                Коментар


                • От: Toyota LC 200 или GL

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  .....
                  Андро , обясни още , ако обичаш на незапознатите ......
                  Стана ракиено време братко, тоест не е желателно да се пише по сериозни въпроси ......

                  Коментар


                  • От: Toyota LC 200 или GL

                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    Разбира се, че не съм наясно, той производителя продава само на заможни хора с гаражи. Понякога е хубаво когато няма какво да се каже просто за замълчи, защото освен това е позлезно и за авторитета.

                    Когато запалиш мотора и тръгнеш веднага нормално освен термодинамичния стрес върху целия мотор и най-вече блок, бутала, сегменти, клапани, глава.. маслото все още е студено и НЕ е достигнало работна температура при която то е сметнато, че си върши работата на 100%. Това се отразява зле на всички движещи се части и най-вече в главата на газоразпределителния механизъм и валовете, понеже мазането в главата изисква определено време за да достигне пълния си капацитет, докато маслото не зациркулира нормално, а това се слува когато то загрее поне малко за да може по-бързо да преминава през маслените канали и съответно да смазва. Рано или късно се стига до ремонт на глава и смяна на валове ако се кара така. Ама това е само теория нали в книжката пишело друго.
                    Учителю, прав си! ТЛК се считат висок клас автомобили като нови и производителят ТОЧНО за хора с гаражи е мислил. В т.нар. "бели държави" ТЛК няма да видиш пред панелен блок.
                    Но, ето ти тема за упражнения: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?
                    И, ако я поразлистиш, установяваш собствениците на КОИ автомобили ги подгряват сутрин:
                    Първоначално публикуван от veilside Преглед на мнение
                    и двете ми тойоти работят поне 10мин през зимата ,като е по-студено дори и повечко.паля и се връщам вкъщи да пийна едно чайче докато позагрее.много мразя да ми е студено и да ми се потят стъклата.(изключение са случаи ,в които да бързам много,тогава минутка две и тръгвам леко) особенно съм педант при 80ката че с тоя 4.2 турбо дизел трябва бая да потрака докато се позатопли
                    Първоначално публикуван от stilianspasov Преглед на мнение
                    В студените зимни дни оставям Тойотата да работи на място 10мин. Когато е топло 1-2мин. и тръгвам.
                    Първоначално публикуван от Metal Heart (Светослав Митев) Преглед на мнение
                    Зимата 10 мин(щото си го паркирам в двора и няма опасност да потегли без мен ) задължително си трака, а лятото 2-3 мин
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Toyota LC 200 или GL

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Поне прочетете в каква връзка съм пуснал цитата. А за 15-те минути като ви го намеря от форума, какво ще черпите?
                      ...
                      Пуснал си го във връзка с тойотооплюването от твоя страна. Поради което и си намяткал един куп глупости, представяйки ги за задължителни процедури/присъщи характеристики за дизеловите автомобили от тази марка.

                      А това, че някой си дрънкал нафтовата печка на място по не знам си колко време, си е лично негов проблем, който няма нищо общо с марката и модела.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • От: Toyota LC 200 или GL

                        Аз от горецитираните текстове разбрах, че хората са споделили, че зимно време си палят по-рано колите, за да не им се потят прозорците, а и за да задуха парното топло, по-рано след потегляне...А да се пишат абсолютни глупости и психопатии от рода на това, че V8 D4-D трябва да се кара със 120, а иначе не вдига и повече от 140, и че глупавите японци са забравили да кажат на датчиците да мерят температурата...Амии- срамота е да се пише това ...
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Toyota LC 200 или GL

                          И аз съм тракал дизеляка по половин час на място, ама при -35 в Германия за да размразя стъклото.

                          Коментар


                          • От: Toyota LC 200 или GL

                            Първоначално публикуван от sonda
                            .... Недей да си Гагич 2-ри номер, а ?
                            Никой не е длъжен да ти търпи личните обиди! При положение, че си коментираме марка автомобили и никой не е казал нищо лично против теб! Освен ако се приемаш за автомобил ТЛК!
                            В такъв случай се извинявам!

                            Коментар


                            • От: Toyota LC 200 или GL

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              И аз съм тракал дизеляка по половин час на място, ама при -35 в Германия за да размразя стъклото.
                              Да го беше изчегрътал - бръзо и лесно
                              Та много се местите от темата.А тя не беше за подреана на мотори!
                              Последно редактирано от jeko47; 16-03-17, 18:55.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: Toyota LC 200 или GL

                                Абре на Гагич ли се обиждаме вече???


                                Гагич ти се въздигна с тая тема да знайш.

                                Дайте да се върнем на темата - кой драска в горичката със 7 човека и багаж,вози нормално и държи магистрала 140
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X