Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт... :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

    Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
    Долу горе те докараха до трапа, сега остава да скочиш в него и си готов

    Ще скочи ,като види и Командера.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • #62
      От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
      Ще скочи ,като види и Командера.
      Шшшшшшш...! Тихо, не ги отваряй, че много почнаха да държат цени.
      Нека си купуват "само немско или японско"
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #63
        От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

        Commander, преди 4 дни за първи път видях от близо и ако трябва да съм честен Pajero и Discovery ми харесват повече. Момчето каза(и ми показа бордовия компютър) че разхода е 17л. на 100км. (220 к.с.), което ми се струва прекалено много ( автоматик със заводски гуми). Другата причина да се откажа от него, е че ходих до Пловдив при представители на ARB и те казаха че не предлагат "air locker" за Commander (може би само в България е така..не знам). Сега аз не мога да знам точно как го кара, че гори толкова, но и на други места съм чувал за подобен разход....интериора не ми хареса(в сравнение с Pajero и Discovery). Сигурен съм, че джипът е хубав точно толкова колкото съм сигурен, че той не е моя джип ...като си вземете по един ще дойдете да ги тестваме с Pajero-то...може да се окаже, че сте прави.
        ... за Pajero-то в ARB ми казаха, че за преден "air locker"(2 500лв.) и хоби окачване (OldManEmu 2-3 000лв) ще ми трябват около 5 500 лв. ( естествено ще разгледам и ще се консултирам с вас за по-добри варианти или същият вариант , но в друг сервиз...това мисля ,че е лесната част нека първо да я докарам до там)

        Коментар


        • #64
          От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

          Първоначално публикуван от dimityr3028 Преглед на мнение
          Commander, преди 4 дни за първи път видях ... Другата причина да се откажа от него, е че ходих до Пловдив при представители на ARB и те казаха че не предлагат "air locker" за Commander (може би само в България е така..не знам)....
          ... за Pajero-то в ARB ми казаха, че за преден "air locker"(2 500лв.) и хоби окачване (OldManEmu 2-3 000лв) ще ми трябват около 5 500 лв. ( естествено ще разгледам и ще се консултирам с вас за по-добри варианти или същият вариант , но в друг сервиз...това мисля ,че е лесната част нека първо да я докарам до там)
          Така-така. Как да предлагат, като фабрично е с 3 Eaton-ELSD-locker-a и кой идиот ше седне да ги вади, за да ги замени с ARB?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            Ти се сети кога да го кажеш това за Eaton-ELSD-lock...аз питах 50 пъти за инфо ти говориш за вноса ...Да беше изчакал „идиота“ да си купи джип и тогава да му го кажеш...okey... грозника пак е на линия ... но да кажа аз не говоря за подмяна, а за слагане и на преден. Предполагах, че Commander-a, както Pajdero-то има само заден т.е. ако искам да сложа и преден Pajdero-то трябва да е моя избор.. сега не разбирам дали ми казваш че Commander-a си има преден или не си видял какво съм написал.Другото което наклони везните, е че вътре ми харесва повече и гори по-малко (при моето каране ще спестявам над 120 лв. на месец, а може би и доста повече(да кажем 200лв.), защото както казах имам 100 км. на ден и още 1-2 часа извън пътя....по принцип бих направил компромис със субективните причини(защото това ще е работна кола) ако имаше нещо сериозно в полза на Commandera, но или аз пропускам нещо в твоите коментари(аз ви казах ,че не разбирам... ако разбирах нямаше да питам) или ти не си го написал, за да мога да се съобразя с него при избора си.

            В първата ми публикация не фигурираше Jeep Grand Cherokee, защото не знаех, че са подходящи, а сега даже гледам(във форума), че минава за по-здрав от Commandera (т.е. много съм грешал), a е доста по-евтин...това за този разход с 3 литра повече в сравнение с Pajero-тo при еднакви условия, дали ще е истина? ...не знам на какво да вярвам.
            Последно редактирано от CarTest™; 08-03-17, 16:53.

            Коментар


            • #66
              От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

              Bogoljub Gagic, понеже ми се струва,че си доста компетентен...исках да те попитам какво мислиш за Pajero-то ... извинявайте, че пускам няколко поста, но пропуснах да вмъкна въпроса по-горе.

              Коментар


              • #67
                От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                Първоначално публикуван от dimityr3028 Преглед на мнение
                Bogoljub Gagic, понеже ми се струва,че си доста компетентен...исках да те попитам какво мислиш за Pajero-то ... извинявайте, че пускам няколко поста, но пропуснах да вмъкна въпроса по-горе.
                Bogoljub Gagic, ако разгледаш писанията из форума, е общоприет еталон за нищонеразбиране от коли
                Нормално отношение в място където великите коли са само немски и японски, а проходимите возила са единствено ГАЗ-УАЗ-МАЗ-и–ПрАЗ. Също така, единствените правилни съчетания на проходимост и кола за ежедневна употреба са "Нива" и "Киа Спортидж", а пък всичко, което е с двигател над 2 литра и не е дизел, води до припадък или изблик на истерия.
                За Pajero нищо не мога да кажа, особено за сегашните дизелови.
                Не знам защо търсиш блокажи (прочее Jeep XK/XH (Commander) и Grand Cherokee (WK/WH) са еднакви откъм 4x4 система - постоянно 4х4 с бавни предавки, имат и преден, и заден и централен блокаж на диференциалите, това ако е комплектацията quadra-drive II, иначе има и само със задно предаване, без 4х4 ). Предполагам, че имаш някакъв опит в каране по черни и гадни пътища и знаеш, че основното за проходимост на един автомобил (като изключим прословутото "задкормилно устройство") са шарката на гумите и постоянният им контакт с терена (т.нар. "клирънс", за да не легне по корем в коловоза и т.нар "ходове" на окачването, за да не увиснат едно или по-лошо - две колела във въздуха при "чекнене" по неравности), естествено и два задвижващи моста. Разните блокажи вече идват на помощ на състезатели или на "хора, на които им се плаща да карат джипа". Ама много били добри ръчно включваните блокажи - да, ама трябва някой да се сети и овреме да ги изключи, нали? Пък и да знае кога да ги включи и какво да прави докато са включени... Дълга и широка. За целите, които сочиш в първия пост в тази тема, не ти трябва изобщо преден блокаж, само централен и заден и то от вида "LSD". Да не говорим, че по-съвременните ESP системи вече успешно ги заместват, без да "задавят мотора и да бият спирачки баш кога ти требе засилка".
                Така, че взимай си джипка, каквато ти харесва като интериор и външен вид, изобщо, която ще те кефи да я караш.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #68
                  От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                  Pajero 4 си има централен ( = раздатка ) блокаж изаден (R/D lock), нали така? ..другото бих го направил за гъдела. Гумите са неизбежни. За окачване в ARBмипрепоръчаха хоби версията на Old Man Emu (OME) , което ще вдигне автомобила(забравихточно колко , но мисля че беше в порядъка на 2-4 см. + 2-4 см. от гумите= общоми казаха 6-7 см. ) , но значително щяло да подобри поведението на джипа повреме на шофиране извън пътя, а дори и при движение по асфалт ефектът щял да еположителен....това всъщност е и идеята ми. Всъщност за гуми и окачване не съмсе спрял на марки. Даже ако ми препоръчате нещо ще е супер! Идеятае джипа да се повдигне и да поглъща по-добре неравностити с по голяма скорост,за да не го мисля постоянно къде ще закачи, опре, задере и т.н. Бих искалда се направи както трябва, защото ще се кара и по път и варианти от рода на подложкии други подобни мисля,че няма да са подходящи за мен. Макар,че вие ще кажетекакво и как ще е добреи дали е неподходящо...неизключвам никой вариант.

                  В
                  ARB предлагаха още два видаокачване – Koni и Fox.Незнамзащо точно OME ми препоръчаха.

                  Нещо важно което искам да кажа, е че въобще не държа да дам някаква голяма сумав
                  ARB или където и да е т.е.ако мога да поръчам от другаде гуми, окачване и други подобни и ще ми излезепо-евтино...или за същите пари ще взема нещо по-качествено бих се възползвалстига да е доказано, изпитано или поне видяно в действие...не искам да правяголеми компромиси. Отворен съм за всякакви предложения.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                    Първоначално публикуван от dimityr3028 Преглед на мнение
                    Нещо важно което искам да кажа, е че въобще не държа да дам някаква голяма сумав ARB или където и да е т.е.ако мога да поръчам от другаде гуми, окачване и други подобни и ще ми излезепо-евтино...или за същите пари ще взема нещо по-качествено бих се възползвалстига да е доказано, изпитано или поне видяно в действие...не искам да правяголеми компромиси. Отворен съм за всякакви предложения.
                    Първо избери и си купи колата, покарай я съобразно предназначението, което си ѝ предвидил, във фабричен вид и виж какво допълнително ти трябва. След това съобразно мястото, където пребиваваш (не си написал), ако не е чужбина и вида джипка, тука ще ти дадат 1001 съвета откъде какво да вземеш и кой най-добре може да ти го монтира.
                    За всяка от дискутираните в темата има aftermarket кит-ове за повдигане, преработка, защити и т.н. Недей да се ръководиш от "възможностите за оффроуд-тунинг" при избора на марка и модел.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #70
                      От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                      Първоначално публикуван от dimityr3028 Преглед на мнение
                      .......
                      4. Mitsubishi Pajero – 2008г. 3.2D 170к.с. от 16 000лв. до 19 000лв.
                      (допада ми, цената ме устройва...мисля че ще се справя на и извън пътя...доста ново т.е. може да намеря на малко километри)......
                      Е, както винаги когато нещо е на далавера има уловка!
                      По назад ти намекнаха - модификацията след 2008 г., 200 кс.! Виж в сайтовете на какви цени вървят!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                        Аз сега в момента имам джип , който го карам там където ще карам и следващия. Джипа е Pajero - 2009 год., 2 врати, по-висок е от другите Pajeto-та с около 5-6 см. (не знам как е вдиган) и на някои места, колкото и да внимавам и да не бързам задира...спирал съм до Pajero 4 и определено е по-ниско. На всичкото отгоре следващата джипка нали ще гледам да е с 4-тири врати, с която преминаване през диги, канали и други подобни къси, но високи възвишения ще е проблем(95 % съм сигурен), а не искам да си взимам с две врати т.е. ще трябва да се вдигне(но ще се съобразя с това което казваш пъвро да го купя и покарам и после да мисля за подобрения)...другото което много ме блазни е комфорта, който казват че ще се подобри при смяна на окачването.
                        Andro 160 цените съм ги слагал условно, знам че ако искам да е хубава и запазена ще трябва да дам малко повече(дори и за 170 к.с.). Като цяло помня какво си ми препоръчал, но ми идват скъпи по-мощните. Щях да питам до каква степен е задължително да е с този 200 к.с. двигател и до колко този със 170 к.с. е лош, защото разликата в парите е сериозна(5-6 000)...което ще рече около 26-27 000 лева. Като съм чел из форума други твои коментари ми се струва, че си наясно с това, което пишеш, но ще можеш ли да ми разясниш и на мен. Тук е момента да вметна, че като взимах сегашната си джипка бях изправен пред същата дилема за двигател 2.5 или 2.8 да взема (взех 2.8, за което не съжалявам).

                        Последно редактирано от dimityr3028; 09-03-17, 23:17.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                          1999г не 2009г.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Е, както винаги когато нещо е на далавера има уловка!
                            По назад ти намекнаха - модификацията след 2008 г., 200 кс.! Виж в сайтовете на какви цени вървят!
                            Може ли да ми кажеш, какво му е по-доброто на този двигател?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                              П4 първите две години се произвежда със стария, от П3 дизелов ДВГ - 4М41 - 2000г. - технологично остаряла горивна система. Все едно да питаш кво му е лошото на 4Д56 в сравнение с 4М41 - и двата се монтират на П3, само дето 4Д56 е в производство от 86г.
                              Повтарям, не става въпрос за лош и добър, става въпрос за стар и нов в технологично отношение ДВГ!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Що е то?...кара се 70% по кърски път(+офроуд) и 30% по асфалт...

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Що го пързаляте човека да си вземе "Патрол" с дефектния 3-литров мотор или "Ленд Крузър", без да го информирате да си приготви и едни допълнителни 10 000 лв. за дюзи?
                                Гагич ,би ли обяснил какво му е дефектното на 3-литровия мотор на Патрола ?
                                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                                0898 51 31 46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X