Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

    Машината вече е факт. Става на въпрос за Гранд Витара 2.4 бензин с ръчни скорости, купена нова 2009 г. от Миркат в България. Колата е на 104 000 км. реални (не ме питайте дали съм сигурен), през цялото време е обслужвана в Миркат като са сменяни всички масла (мотор, скорости, диф), ремъци, ролки, филтри, водна помпа и т.н.

    След като прегледах мненията на колегите, първият въпрос сега е, трябва ли да се прави реглаж на клапаните на мотора, или само проверка, понеже досега не е правен. Свещите също не са сменяни до сега. Има ли нещо друго важно за тези километри, което е добре да се провери или смени?

    Коментар


    • #77
      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

      Честито колега. Да те радва дълго време. Свещите са предписани от производителя на 100к да се подменят.
      Аз лично бих проверил и хлабините на клапаните и ако е необходимо да се регулират.
      Както казваш са спазвани сервизните интервали, то колата е за обслужване от към масла ( ако не са го направили разбира се преди продажбата). Диференциалите, раздатката и ск. кутия трябва да се обслужват на всеки 40к ( така правят в Миркат) според производителя е на 30к километра. В двигателя Миркат сменят на 10к километра ( според производителя е 15к при лек режим на експлоатация)
      Ако питаш за масла спазвай си това, което е предписал производителя. ( 5w40)
      Провери дали е с оригиналният акумулатор ( съмнявам се) Калпав е и бързо се предава.
      на 60к километра се сменя спирачна течност
      на 100к антифриз
      Описаните сервизни интервали са предвидени с влагане на оригинални консумативи.
      Аз лично сменях маслото на двигателя на 10к, трансмисията ( всички възли) на 40к
      Ако нещо друго те интересува питай.

      Тук, можеш да намериш полезна информация

      http://suzukibg.com/fsuzuki-1158.html&sid=ce0486dbaea4384d3bb750c0862a7998

      Последно редактирано от redex; 07-02-19, 12:23.

      Коментар


      • #78
        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

        Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
        Честито колега. Да те радва дълго време. Свещите са предписани от производителя на 100к да се подменят.
        Аз лично бих проверил и хлабините на клапаните и ако е необходимо да се регулират.
        Както казваш са спазвани сервизните интервали, то колата е за обслужване от към масла ( ако не са го направили разбира се преди продажбата). Диференциалите, раздатката и ск. кутия трябва да се обслужват на всеки 40к ( така правят в Миркат) според производителя е на 30к километра. В двигателя Миркат сменят на 10к километра ( според производителя е 15к при лек режим на експлоатация)
        Ако питаш за масла спазвай си това, което е предписал производителя. ( 5w40)
        Провери дали е с оригиналният акумулатор ( съмнявам се) Калпав е и бързо се предава.
        на 60к километра се сменя спирачна течност
        на 100к антифриз
        Описаните сервизни интервали са предвидени с влагане на оригинални консумативи.
        Аз лично сменях маслото на двигателя на 10к, трансмисията ( всички възли) на 40к
        Ако нещо друго те интересува питай.

        Тук, можеш да намериш полезна информация

        http://suzukibg.com/fsuzuki-1158.html&sid=ce0486dbaea4384d3bb750c0862a7998

        Колега REDEX, още един път благодарско за подробните мнения, които си писал на база натрупан опит. Относно поддръжката, може би ще мина през Миркат за тази проверка на клапаните и смяна на свещи, иначе мотора в момента работи супер.

        Понеже от вчера колата е с чисто нов ГИ Романо с OBD, сега много се колебая дали да се монтира допълнително тази система за омасляване на клапаните Четох доста и все противоречиви мнения, някъде във форума пишеше, че са правени проверки на клапаните с и без този омаслител и нямало разлика Ако наистина е така, то май няма смисъл от тази импровизирана "бутилка с масло", според газаджиите е търговски трик. Не е проблем за парите които струва, а в това, че след това трябва да се следи това масло и да се долива и т.н.

        Друго което се сещам, освен ремъците и ролките, веригата на мотора подлежи ли на смяна или примерно може да изкара 200-300 хил. км.?

        Коментар


        • #79
          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

          Здравей,
          Системата за омасляване на клапаните е още една такава, за която трябва да се грижиш и е въпрос на собствено успокоение. Чисто технически едвали ще предотврати евентуален ремонт.
          Мой приятел си беше сложил Луб нещо си мисля беше марката. Веднъж пътувайки така му запуши колата че не виждах нищо. Оказа се че регулатора се измества от вибрациите и пропуска повече или по-малко масло.
          Относно веригата, не съм стигал чак до такива километражи ( моята ГВ я продадох на 90к км) за да имам лични наблюдения. Когато купувах колата, зададох същия въпрос на механиците в Миркат. Казаха че се сменя, когато е необходимо. На колко км е специфично за всеки автомобил и най-вече как е експлоатиран. Общото мнение е че около 250000 км започват симптомите. Ако ходиш да ти регулират клапаните, накарай ги да проверят хлабината на веригата, така и така ще свалят капака на клапаните.

          Коментар


          • #80
            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

            За клапаните, преглеждай ги редовно! Много е важно и настройката на газовата, но щом е по ОБД не би трябвало да има ядове. Моята 2.0 е на 160000 и веригата се чува за секунда само при палене студена, та имаш още да покараш. Честита да е !

            Коментар


            • #81
              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

              Колко редовно се преглеждат клапаните? ( извън предписаните 30000км)
              Имаш в предвид да се преглеждат по-често поради наличието на алтернативно гориво ли ?
              Как чуваш веригата на студен двигател. От къде идва звукът ( как успяваш да изолираш точно шумът от веригата от другите шумящи въртящи се компоненти ),предполагам че сваляш обслужващият ремък, за да намалиш шумът от ролки итн компоненти. Какъв точно е звукът от веригата.
              Би било полезна информация.

              Коментар


              • #82
                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                Здравейте колеги.
                За моторите придобих някаква обща информация.
                Интересува ме как стои въпроса с предното задвижване-усилен ли е кожуха на предния диф или е слаб,като на по-старите модели Витара?
                От какъв материал е,държи ли на як опън по баирите,какво е предавателното число на диференциалите при 2.4 мотора?
                Става ли тая кола след повдигане за каране по Балкана,т.е.освен по-горните въпроси стига ли и щатния радиатор,с виско или ел.перка е?
                Питам,тъй като няма начин при такава експлоатация да не се наложи някъде яко буксуване в кал/сняг,та стига ли и щатното охлаждане или иска подсилване?
                Важни неща са това,тъй като мотора едва ли ще търпи температурни извращения...
                Последно редактирано от Янко Желязков; 15-02-19, 14:05.

                Коментар


                • #83
                  От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                  Колега, четейки въпросите ти, мисля че трябва да се ориентираш към друг тип 4х4, друга марка с друг дизайн и възможности за доработка.
                  С ел. Перка е охладителната система, ( две перки са)

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                    Ами карам КИА Спортидж 2.0-16v с 31ци вече 100 000км.,голяма част от които по чукарите в Балкана.
                    Доволен съм много откъм здравина на диференциали и общо трансмисия като цяло.
                    Но поради сравнително бързите такива-(4.44:1) на моменти,на по-екстемни места мотора с тая компановка на предавателни числа на трансмисията ми малее.
                    Рядко стигам до такива места,но все пак се случва!
                    Та се оглеждам за нещо от класа до около 1600кг. с аналогична здравина на рама,трансмисия и идея по-силен мотор и по-добре изчислени предавки.
                    Заглеждам Гранд Витара 2.4 и се чудя дали би била подходяща за по-горните ми изисквания или не...!?
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 15-02-19, 14:09.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                      Аз имах 2.0. Мъчил съм я доста в пресечен терен.
                      Мога да ти кажа на мен, какво ми липсваше.
                      Здрав съединител - стоковият го издумках бързо, сложих усилен
                      По-бавни предавки. Витарата има бавни но предавателните числа не са това, което на мен ми се искаше.
                      Възможност за по-голям ъгъл на атака на наклон в предната част.
                      По подходящо място за монтиране на лебедка
                      Истински блокаж на заден диференциал ( симулацията на блокаж с ЕСП не ми допада)
                      По-голяма възможност за монтаж на големи гуми ( без да режа и без да прекалявам с лифт)
                      Това от моя гледна точка.
                      Колата е доста проходима, дори повече от колкото изглежда но в никакъв случай не е проектирана за тежки подвизи.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                        Благодаря за бързите отговори,колега...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                          Нямам газ. За клапаните съм чел, че се препоръчва преглед на по-кратки интервали при наличие на газ. За веригата : Мисля че хидравличнният оптегач губи налягане и от там се чува звука при палене. Звукът е... като от верига триеща се в нещо. Предполагам че се докосва до горният успокоител. Сега съм поръчал комплект верига, като го сменя някога ще се разбере. За компонентите от задвижването, всички са от алуминиева сплав, смисъл не са чугунени кожусите.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                            Благдаря за отговора.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                              Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                              Нямам газ. За клапаните съм чел, че се препоръчва преглед на по-кратки интервали при наличие на газ. За веригата : Мисля че хидравличнният оптегач губи налягане и от там се чува звука при палене. Звукът е... като от верига триеща се в нещо. Предполагам че се докосва до горният успокоител. Сега съм поръчал комплект верига, като го сменя някога ще се разбере. За компонентите от задвижването, всички са от алуминиева сплав, смисъл не са чугунени кожусите.
                              Лошо.
                              Помислих, че са изчистени слабите места на старата Витара,но явно не са...
                              Благодаря за отговора.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Мнения за Suzuki Grand Vitara след 2006г.

                                Ако Янко Желязков си търси следващ обект за мъчение по добре да е танк а не Китара
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X