Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Отбак или ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Субару Отбак или ...

    Имам познат с 2007 3 литра , никакви грижи . Вчера се гонихме с 120-130 по снега
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • От: Субару Отбак или ...

      Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
      ... лифтовано Субаро Легаси-резултата беше паднала броня и три срязани гуми в първите 1-2 км. Случая е от с. Горна лука, Монтанско,..
      В никакъв случай не се обсъждат регионалните изяви на офроудърите от. с. Горна лука, Монтанско, което според теб е всемирна панацея относно избора на пълноприводен автомобил ! А и за кой пореден път не разбра, че ...никой не ...твърди..,че Субару е "Джип" ??? Субари е просто Субару...т.е такова нещо, което ти само си чул/подочул/недовидял и т.н че има ..А, че лека му пръст, Колин Макрей , не е пребивавал в Горна Лука, не му попречи да се представи дълги години блестящо в световния елит, и то не в Монтанския шампионат, и именно с този нетачен по вашите земи автомобил, а не с Витара , Шкода и Дачия...
      Последно редактирано от sonda; 17-01-17, 21:28.
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • От: Субару Отбак или ...

        Здравейте!
        Чета темата и през мен минават всякакви мисли, ту се развеселявам, ту се дразня на глупостите на накои "професори", които не са се возили дори в Субару. Разбира се,че всяка една марка си има модели за различни предназначения, просто Субаруто е по-универсалната кола за по-широк спектър на приложения.
        Карам Субару, а преди да си го купя го наричах "Японски ЗАЗ", защото бях дървен философ и голям разбирач и Фолксвагенджияяяя. Слушах всеобщото мнение на лаиците,че двигателя е копиран от Алфа ромео и си мислех,че са едни японски недодялки. Вижте ме сега, не искам да чуя за друго, и то е защото Субаруто се доказа с качества, като качествена кола.

        Като собственик на Вагина груп, бях намразил скърцането на интериора, но Субаруто ме изненада много приятно с тишина и покой при движение по неравен път. Да се сравнява Ауди и Субару е немислим абсурд , като се загледаме в интериора, та стигнем до окачването. Субаруто е светлинни години напред, хайде сега, да не се изписват тонове глупави аргументи на описаното ми, имал съм лично А4 авант 2003 дизел 1.9 БОМБА дюза, еееееееее неземен боклуккк. Ако се вземе предвид, че съм го гледал като очите си и съм го държал в гараж и се разхлопваше като коларска каруца, не е истина, а отгоре на това и частите неземно скъпи. Копчетата се обелиха и заприлича на мурдарски таралясник, който все едно е каран от долнопробен италиянец със стремеж за сасипия.......... Хайде сега, кажете как да го харесам, като знам как съм го гледал и как съм го ползвал?! АААААААА, сетих се , мога да го оприлича на кристалния семеен сервиз, който ползваме с жената, много се пази, рядко се ползва и при едно съвсем безгрижно невнимание се чупи!!!
        ЕЕЕЕЕЕЕе, мерси съм, но да не говоря повече, че взех да вдигам кръвно и ще си разваля съня.


        Субаруто, от както съм го взел съм му сменил ремъци и ролки , масла и филтри, монтирах газов инжекцион и си смених съединителя пред блока сам , без да ходя по сервизи. Наистина, колата не е бегачка и в сравнение с Аудито е куц кон, но за сметка на това е много по-икономично от гледна точка на пари, а не литри.
        Частите са му с много по-евтини и се сменят много по-лесно. Моето Легаси е австрийско и има ръжди, но пук Аудито, като нямаше, дали пък не ми правеше хиляди други мизерии.
        За гарнитурите на главите , това си е дефектна партида, на самите гарнитури, което е трябвало да се смени по-гаранция,просто повечето собственици са отказали и сега протичат в наши ръце.
        Повдигнал съм си Легасито с 5 см и гази като танк, като не отстъпва на много ДЖИПКИ. С бавните си предавки мога да тегля и комбайн и да пълзя като мравка.
        Относно гранд витарата, ще кажа ,че имам една пред очите си, на много добър приятел и колега. Не издържа гадината и прогори масло и накрая прихлопа , на реални 200к километра. Взета от нова. Двигателя й е двулитров и за 140 конски сили върви много по-зле от моето 2-литрово легаси. Гранда е 2007-ма година.
        Иначе за газене на сняг, не знае назад, просто проблема е да тръгне напред.
        Ще следя темата с интерес!

        Коментар


        • От: Субару Отбак или ...

          Първоначално публикуван от ludau Преглед на мнение
          ...Иначе за газене на сняг, не знае назад, просто проблема е да тръгне напред. ...
          Бях решил да не пиша повече в темата но ..
          Че Субаруто било светлинни години напред беше смешно, ама това най-накрая дето го изсипа ...

          пс. после дочетох, че за Витарата ставало въпрос ...
          Последно редактирано от royce; 17-01-17, 21:55. Причина: моя грешка ...

          Коментар


          • От: Субару Отбак или ...

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            В никакъв случай не се обсъждат регионалните изяви на офроудърите от. с. Горна лука, Монтанско, което според теб е всемирна панацея относно избора на пълноприводен автомобил ! А и за кой пореден път не разбра, че ...никой не ...твърди..,че Субару е "Джип" ??? Субари е просто Субару...т.е такова нещо, което ти само си чул/подочул/недовидял и т.н че има ..А, че лека му пръст, Колин Макрей , не е пребивавал в Горна Лука, не му попречи да се представи дълги години блестящо в световния елит, и то не в Монтанския шампионат...
            Не знаех, че има забрана за обсъждане на разходки. Мисля, че не съм нарушил правилата на форума и не съм обидил никой. Ще те помоля да не се опитваш да ми правиш психологически портрет без да ме познаваш Лично и да не гадаеш дали съм чул или видял-недовидял нещо.
            8)

            Коментар


            • От: Субару Отбак или ...

              За пореден път да призова, да се върнем към техническата дискусия. Самия факт, че Субару предизвиква такива емоции е повече от показателен. Има си психологически термин за това.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • От: Субару Отбак или ...

                Извинявам се на всички, че донякъде тая разправия тръгна от мен.
                Просто изказах мнението си базирано на това което съм карал, и това което карам в момента.
                Фенщината при всички ни я има, ама да ме извиняват феновете на японските коли, при тях е малко в повече.

                Само да цитирам какво ми каза един мой приятел, който има STI 2010-та (към 400 кончета е), когато аз си взех Субаруто. Той го каза на мен и на приятелчето, който избра тогава за мен и сега кара старото ми Субару (тогава караше Легаси 1997):
                - Абе вие като сте си купили Субару, какво си мислите, че сте си купили космически кораб ли?

                Коментар


                • От: Субару Отбак или ...

                  Гледам,всичкото субару фенове сте се събрали та да попитам..гледам форестър 2005-2007г модели, какъв е разхода градско на 2.0 и 2.5 230кс мотора?И кое е по добре автомат или ръчни?
                  Мерси.
                  Pathfinder 4.0L

                  Коментар


                  • От: Субару Отбак или ...

                    Никъде не споменах Ауди. За мен тази марка не съществува. Това е най-голямото недоразумение на което бих се спрял. Навсякъде наврени едни модули, гниещи инсталации, счупени валове НО направено красиво ,комфортно и бързо. В бюджета се включваше и Ауди А8 след там не знам коя година им е фейса 2003 ли 4-та 4х4 8-мак, което е един от най-върховите им модели в луксозния клас. Мерси. Ауди беше до годините в които наизлязоха моделите с буквичката "А". Кола за " вижте ме кой съм " - в сервиза.
                    Виждам , че без да искам съм понаелектризирал обстановката. Съжалявам.
                    Най-вероятния избор ще е Оутбека - другата седмица или по-следващата. 3000 е с верига на мотора.
                    Какво обаче означава това - " на всичките колела AWD" което е написано срещу 3000 -245 к.с. а при другите модели не е упоменато ? Справка ТекДок

                    Коментар


                    • От: Субару Отбак или ...

                      Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
                      Гледам,всичкото субару фенове сте се събрали та да попитам..гледам форестър 2005-2007г модели, какъв е разхода градско на 2.0 и 2.5 230кс мотора?И кое е по добре автомат или ръчни?
                      Мерси.
                      Ами нещо към -7-8мин https://www.spritmonitor.de/en/overv...05&powerunit=2
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • От: Субару Отбак или ...

                        Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                        Не знаех, че има забрана за обсъждане на разходки. Мисля, че не съм нарушил правилата на форума и не съм обидил никой. Ще те помоля да не се опитваш да ми правиш психологически портрет без да ме познаваш Лично и да не гадаеш дали съм чул или видял-недовидял нещо.
                        Виж сега друже от Монтана / използвам това обръщение, поради нефигуриране на името ти в профила/...Изобщо нямам за цел изготвянето на какъвто и да е твой портрет ! Неколкократно споменавам като неадекватно, обсъждането от твоя страна на Субару в аспект "офроудър" и "джип"..Нито е целта на тази дискусия това, нито някой го твърди, нито някому е необходимо. Питането беше, и продължава да е, относно съвсем друга цел на експлотация на возилото. Доколкото виждам, въпреки опитите за напълно деструктивни мнения, човека се е ориентирал, пожелавам късмет в избора !
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • От: Субару Отбак или ...

                          Имам съвсем непосредствени наблюдения на 4 легасита, един форестър, една Импреза, един Аутбек и една Трибека.
                          Това е може би най-преекспонираната марка. Съвсем не са лоши автомобили - напротив, с изключение на Трибеката, която си е откровено говно, но им се приписват едва ли не извънземни качества. За зимни ПЪТНИ условия са просто великолепни. Това, че се трошали, сутрин обед и вечер е откровена глупост.
                          Нито са по-качествени, нито по-некачествени от който и да е японски автомобил от съответното поколение. При тези коли ми е е странно, че първо гният силовите елементи по окачването (носачи, шенкели и т.н.) а след това ламарините. На всички модели, поне на мен не ми харесват спирачките - и като изпълнение и като ефективност.
                          Посредствена динамика, относително висок разход и лоша инерция, което е обусловено от конструкцията на автомобила.
                          Карам едно легаси, когато не карам Ландкруйзер. Ако пътните условия са добри, обаче няма сила, която да ме качи от мерцедес в субару.

                          На мястото на колегата бих си оставил и мерцедесите. Като надеждност са на светлинни години и от Субару и от всичко останало. Ако идеята е високопроходим автомобил, по-добре нещо по-високо. Ако все пак държи на Субару, за предпочитане е запазен екземпляр от по-стара модификация. Лично за мен, най-добър е 2.2. Автоматите са безпроблемни, диференциалите също. При РК има и бавни.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Субару Отбак или ...

                            Не виждам за какво спорите. Да кажем че Субару е една много добра кола за зимата или ако живееш на баир.

                            Коментар


                            • От: Субару Отбак или ...

                              Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                              Не виждам за какво спорите. Да кажем че Субару е една много добра кола за зимата или ако живееш на баир.
                              Много добра е за навсякъде, а зимата е пълен отличник.
                              Колата не е виновна, че се прекалява с фенщината и и се приписват качества, които и производителят не подозира.
                              Просто имам рационален, а не емоционален поглед върху колите. За пътните условия в момента, ако не се иска клиренс, не се сещам за нещо по-удачно.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Субару Отбак или ...

                                Колега, вземай си Аутбека и си го карай.
                                Форума е едно много интересно място, където ще ти отговорят стотици със своите си мнения.
                                Това обаче има едничката цел - ти да формираш твоето мнение по въпроса.
                                Сега по темата.
                                Аз съм един от феновете на Субару, по простата причина че съм имал.....
                                Леонето на Копривщица беше мое и мина успешно целия маршрут с още 60 джипа.
                                Имам регистрация и в Субару форума, не знам дали някой е карал Субару повече от мен по безпътието....
                                Както и да е, имах приятел с Аутбек, които редовно си го караше на леки разходки в планината с джипове, и си се справяше идеално.... без поражения, така че това е истината.
                                Не разбирам също и защо се поставя Субару под един общ знаменател със всичките си модели.
                                Едно е СТИ, пък съвсем друго е Форестър....
                                Въпросът е че Субару може да се справи доста добре с пътна и извън пътна обстановка доста по добре от другите марки.
                                Поправете ме ако греша ма аз освен 2 голфа синхро друго в гората не съм виждал, за Ауди пък въобще....
                                Докато Субару си се карат.....
                                А дали се карат - справка в тубата - кво ги правят в Австралия и щатите всеки може да се информира.
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X