Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов фен на SUV автомобилите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нов фен на SUV автомобилите

    Доста отблъскващ ми е X-tral - a, сега пак погледнах в сайтовете за коли. А между другото сега видях Куга, която е дадена с полуавтоматична скоростна кутия... някой ще обясни ли какво е това животно?

    Коментар


    • #77
      От: Нов фен на SUV автомобилите

      Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
      Доста отблъскващ ми е X-tral - a, сега пак погледнах в сайтовете за коли. А между другото сега видях Куга, която е дадена с полуавтоматична скоростна кутия... някой ще обясни ли какво е това животно?
      Предполагам, че от гледна точка на водача се изразява в избиране с ръчка / лост / "пера" на волана на предавките, без да се натиска съединител. Варианти има стотици, съответно и стотици търговски наименования, напр. "типтроник". Но зад названието се крият коренно различни системи и механизми.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #78
        От: Нов фен на SUV автомобилите

        В общия случай значи че конструктивно е ръчна скоростна кутия със съединител и компютър който да сменя скоростите и да рита съединителя вместо шофьора. Евентуално ги сменя когато си реши или когато шофьорът реши или нещо средно.

        п.п. х-трейл и на мен ми е грозен.

        Коментар


        • #79
          От: Нов фен на SUV автомобилите

          CRV само не знам дали ще прежалиш боя и ламарина.

          Коментар


          • #80
            От: Нов фен на SUV автомобилите

            Първоначално публикуван от Pancho77 Преглед на мнение
            CRV само не знам дали ще прежалиш боя и ламарина.
            Двигателят е 2.2 на Crv, аз търся до 2.0

            Коментар


            • #81
              От: Нов фен на SUV автомобилите

              Бензина е 2.0 и 150кс.

              Коментар


              • #82
                От: Нов фен на SUV автомобилите

                Колеги,продадох автомобила си и сега вече съм решил да минавам на сув.. за съжаление,не разполагам с много голяма сума - около 14хил лв! Та гледам,че горе долу за тази цена мога да се спазаря с VW Tiguan,искам да ми кажете дали това е добър избор,спрямо моите изисквания,които пак казвам,не са за лов и риболов всяка седмица,а по-скоро висока кола с 4х4 подходяща за зимните условия в БГ и понякога излет с приятели и семейство в някоя горичка?

                Коментар


                • #83
                  От: Нов фен на SUV автомобилите

                  Колега, във форум трудно може да ти се отговори дали е добър избор...
                  Като гледам цената - ти търсиш автомобил втора ръка, на около 8-10 години...
                  Като гледам изискванията - всеки СУВ би ти свършил прекрасна работа...
                  Т.е. търсиш добре запазен екземпляр, който да ти пасне на 'визията'
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нов фен на SUV автомобилите

                    Ами около 2008година да... аз знам кои модели влизат в бюджета ми и в изискванията ми,въпросът е че нямам представа от кросоувъри,защото досега не съм се возил дори на такива,както и най-важното - кои са слабите места на моделите,които съм харесал! Понеже всеки има някое слабо,но някои са по-леки,други носещи главоболия! Искам ми се да знам и Тигуана примерно,много ли е скъпа поддръжката му или като на Пасата,който имах... както и на другите модели,които гледам - Нисан Хтрайл,Кашкай .. Форд Куга(по-скъпа е),.. Мицубиши Аутлендер, .. Шавролет Каптива (тук много добър външен вид,но никаква друга представа).. Опел Антара..

                    Коментар


                    • #85
                      От: Нов фен на SUV автомобилите

                      Каптива категорично - не... Антарата - тва си е Каптива...
                      От другите - по запазената, с оригинални км/ и т.н.
                      Немците напр. не са доволни от Аутлендер-а с френския мотор и този на Форд... После след кои години там, вече по-ставали... така, че няма категорични мнения и няма как да има - според опита...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нов фен на SUV автомобилите

                        Мога да ти дам лични впечатления за Кашкай 2008г / 2.0 бензин / 140к.с. - много съм доволен... И все още не искам да го продавам...
                        Доста лек - кара се практически като лек автомобил... 4х4 работи много ефективно (експериментирал съм го и на лед и по-дълбок сняг - винаги безпроблемно), но запазвайки предноприводната тенденция (т.е. при висока скорост и остри завои се държи като предноприводен автомобил - лесно за контролиране)....
                        Поддръжката - като на лек автомобил... Добре обезшумен, комфортен...
                        За другите модели не мога да дам лично впечатление...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нов фен на SUV автомобилите

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Мога да ти дам лични впечатления за Кашкай 2008г / 2.0 бензин / 140к.с. - много съм доволен... И все още не искам да го продавам...
                          Доста лек - кара се практически като лек автомобил... 4х4 работи много ефективно (експериментирал съм го и на лед и по-дълбок сняг - винаги безпроблемно), но запазвайки предноприводната тенденция (т.е. при висока скорост и остри завои се държи като предноприводен автомобил - лесно за контролиране)....
                          Поддръжката - като на лек автомобил... Добре обезшумен, комфортен...
                          За другите модели не мога да дам лично впечатление...
                          Колега,вчера един познат,който имаше Кашкай ми наговори доста кофти неща за модела. Значи,купил го е чисто нов от магазина и на 12хил км е сменял всички тампони на задния мост,а на 20хил км е се развалил съединител. Направо ме шашна! Естествено е била в гаранция,но не е там въпроса....

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нов фен на SUV автомобилите

                            Първоначално публикуван от Zizu84 Преглед на мнение
                            Колега,вчера един познат,който имаше Кашкай ми наговори доста кофти неща за модела. Значи,купил го е чисто нов от магазина и на 12хил км е сменял всички тампони на задния мост,а на 20хил км е се развалил съединител. Направо ме шашна! Естествено е била в гаранция,но не е там въпроса....
                            Ами моя също бе нов от магазина... Тампоните на задни амортисьори (не всички тампони на задния мост) наистина се сменяха по сервизна акция (заводски дефект - сменяха се с нов модел заради негативен звуков ефект)...
                            Съединител не ме е оставял (нито съм пипал нещо там), но от друга страна Кашкая го експлоатирах здраво само около година (5-та му година), а последните години жената му върти около 200-1000км/година и засега колата, въпреки, че е 9-годишна е на около 50-60х.км...
                            При всички случаи не смятам, че е 'дефектиращ' автомобил - вероятно познатият ти просто е изтеглил късата клечка... Авенсис уж също го дават здрав автомобил, ама аз бях изтеглил късата клечка - на 30х.км основен ремонт на двигател, на 40х.км - смяна вентилатор на предния радиатор, на 75х.км - смяна на диференциал и лагер скоростна кутия, и на 90х.км с радост го продадох... Познати въртят същия модел над 250х.км без никакъв проблем...
                            Единствените два проблема с кашкая са били :
                            1. Износване на водача на коланите на предните седалки (колана прерязва пластмасата) на първите модели... Ако се случи в гаранция - се сменя с нов модел гаранционно. Извън гаранция - струваха доста пари. Аз го смених извън гаранция шофьорския водач, но е факт, че новия модел водач няма следа от износване..
                            2. Разместване на настройката на скоростния лост, при което почна да включва трудно (или въобще да не иска да включи) 1 и 2-ра предавка... Въпреки плашещите прогнози по наши и чужди форуми, го оправих без да напускам шофьорската седалка за около 3 минути без никакъв инструмент (всичко е на щипки като от Лего, които лесно се откопчават на ръка, и можеш да промениш страничната настройка на лоста)... От тогава (5 години) не е имало каквито и да е проблеми...
                            А като удоволствие от шофиране - мен лично много ми харесва - бензинката си има и тяга, динамична е, от друга страна доста лека...
                            Сега последните студове докато бях из Балкана, жената активно е щъкала из града - отново безпроблемно стартиране и движение (въпреки продължителния престой без да бъде карана колата)... Акумулатора е 4 годишен Монбат... А последните 2-3 години колата се кара основно на къси разстояния - 2-3км в тежък градски трафик, без възможност да зареди много много (например изкарване през 2-4 седмици)...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нов фен на SUV автомобилите

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Ами моя също бе нов от магазина... Тампоните на задни амортисьори (не всички тампони на задния мост) наистина се сменяха по сервизна акция (заводски дефект - сменяха се с нов модел заради негативен звуков ефект)...
                              Съединител не ме е оставял (нито съм пипал нещо там), но от друга страна Кашкая го експлоатирах здраво само около година (5-та му година), а последните години жената му върти около 200-1000км/година и засега колата, въпреки, че е 9-годишна е на около 50-60х.км...
                              При всички случаи не смятам, че е 'дефектиращ' автомобил - вероятно познатият ти просто е изтеглил късата клечка... Авенсис уж също го дават здрав автомобил, ама аз бях изтеглил късата клечка - на 30х.км основен ремонт на двигател, на 40х.км - смяна вентилатор на предния радиатор, на 75х.км - смяна на диференциал и лагер скоростна кутия, и на 90х.км с радост го продадох... Познати въртят същия модел над 250х.км без никакъв проблем...
                              Единствените два проблема с кашкая са били :
                              1. Износване на водача на коланите на предните седалки (колана прерязва пластмасата) на първите модели... Ако се случи в гаранция - се сменя с нов модел гаранционно. Извън гаранция - струваха доста пари. Аз го смених извън гаранция шофьорския водач, но е факт, че новия модел водач няма следа от износване..
                              2. Разместване на настройката на скоростния лост, при което почна да включва трудно (или въобще да не иска да включи) 1 и 2-ра предавка... Въпреки плашещите прогнози по наши и чужди форуми, го оправих без да напускам шофьорската седалка за около 3 минути без никакъв инструмент (всичко е на щипки като от Лего, които лесно се откопчават на ръка, и можеш да промениш страничната настройка на лоста)... От тогава (5 години) не е имало каквито и да е проблеми...
                              А като удоволствие от шофиране - мен лично много ми харесва - бензинката си има и тяга, динамична е, от друга страна доста лека...
                              Сега последните студове докато бях из Балкана, жената активно е щъкала из града - отново безпроблемно стартиране и движение (въпреки продължителния престой без да бъде карана колата)... Акумулатора е 4 годишен Монбат... А последните 2-3 години колата се кара основно на къси разстояния - 2-3км в тежък градски трафик, без възможност да зареди много много (например изкарване през 2-4 седмици)...
                              Той вашият Кашкай си е направо гаражна кола иска ми се да вярвам,че един кросоувър би издържал на голямо натоварване като експлоатация,независимо от условията .... поне с такава цел уж са създадени и такива им са рекламите ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нов фен на SUV автомобилите

                                Ами не е гаражен - 'уличник' си е... Когато го експлоатирах по-сериозно, не съм усетил какъвто и да е проблем с пробиване на окачване и т.н... Напротив - скачал съм в юнашки трапове.. Дърпал съм закъсали коли (да, там е малко лекичък, и почваше да се пързаля на леда като дръпне въжето ) Газил съм сняг... Напълно достойно представяне...
                                Разбира се не може да очакваш, че като имаш паркетник, и ще можеш да минаваш навсякъде, или пък ще може да се мериш с подготвените 'батковци' - пластмасовите сувчета не са за такава експлоатация...
                                Дано съм те разбрал правилно за полянките и т.н. - т.е. ще ходиш по сравнително лесно проходими черни пътища...
                                Щото може и да не съм те разбрал правилно - те тук има едни хора, които ходят на приятна разходка по полянки с леко проходими черни пътища, ама докато стигнат, хвърлят котви, дърпат с лебедки, газят с шнорхели, и си разширяват пътя с дърворезачки и т.н.
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X