Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов фен на SUV автомобилите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нов фен на SUV автомобилите

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Относно автомат срещу ръчка, когато ми покажат автомат, които на една и съща кола с един и същи мотор да ми харчи еднакво или по-малко от ръчката. ще ме навият. А, и смяната на маслото да му е еднаква или по-малка от тази на ръчката.
    Nissan Qashqai. +Това на автомата не се налага да подменяш съединителя.
    Моето масло за мерцедесов автомат е 19лв/Литъра. Истинско от мерцедес. Твоето за ръчката как е?

    Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #62
      От: Нов фен на SUV автомобилите

      Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
      Тойотите са с торсен, супер селекта е с виско и Субарото също..няма значение. Ама щом броим и торсените, и тези с блокировки става. Демек ако са с 3 отворени дифа, като изключим ЕСПто и сложим само едно колело на валове колата няма да тръгне, защото само при 3 отворени дифа ще предава само наколелото, което е на валовете?
      Отворени, затворени.... Важното е, че предават постоянно към четирите колела. Всякакви блокировки са само плюс.
      А в твоя пример с валовете, колата няма да тръгне но момент се подава еднакъв към всички колела. И той е равен на момента необходим за завъртане на колелото върху ролките. Ако в същия момент вдигнеш друго колело във въздуха то ще се завърти, а върху валците ще спре, тъй като момента на всички колела ще стане равен на момента необходим за завъртане на колелото във въздуха, т.е. още по-малък от необходимия за завъртане на колелото върху валците.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #63
        От: Нов фен на SUV автомобилите

        Кашкая по принцип е с отворени дифове (че и полуотворена междуосова муфа), ама когато електрониката си работи коректно, всичко това остава скрито за теб... Зимата съм оставал очарован от поведение и проходимост (щото е лек )
        Така, че за нормална експлоатация не виждам зашо трябва да е със заварени дифове СУВ-а...
        А за автоматика - в момента карам 8 скоростен, и съм убеден, че няма как да направя по-нисък разход с ръчка... Просто с ръчката често те домързава да смениш предавките, докато автоматика го прави всеки път...
        Обслужване на 160х.км (смяна на масло) не смятам, че е толкова голям проблем..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: Нов фен на SUV автомобилите

          Демек с два отворени и междинно муфа. Не прочетох някой да пише за заваряване на диф.
          8)

          Коментар


          • #65
            От: Нов фен на SUV автомобилите

            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
            Демек с два отворени и междинно муфа. Не прочетох някой да пише за заваряване на диф.
            Абе, аз не разбрах какво твърдиш? Че НЯМА автомобили с 3 отворени диференциала? Не съществуват?
            LR Discovery и Тойотата Land Cruiser с какво са? А фамозната "Лада Нива" ?
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #66
              От: Нов фен на SUV автомобилите

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Абе, аз не разбрах какво твърдиш? Че НЯМА автомобили с 3 отворени диференциала? Не съществуват?
              LR Discovery и Тойотата Land Cruiser с какво са? А фамозната "Лада Нива" ?
              Има но по скоро са изключение отколкото правило, а не (почти всички от лада нива нагоре) . Land Cruiser от 120 "нагоре" не е ли с торсен?
              8)

              Коментар


              • #67
                От: Нов фен на SUV автомобилите

                Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                Има но по скоро са изключение отколкото правило, а не (почти всички от лада нива нагоре) . Land Cruiser от 120 "нагоре" не е ли с торсен?
                Доколкото знам, новите не са. Разчитат на тракшъна вместо "блокаж".
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #68
                  От: Нов фен на SUV автомобилите

                  Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                  Има но по скоро са изключение отколкото правило, а не (почти всички от лада нива нагоре) . Land Cruiser от 120 "нагоре" не е ли с торсен?
                  Воала:
                  http://www.awdwiki.com/en/toyota/
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нов фен на SUV автомобилите

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Точно. Торсен 3. Добра информация.
                    8)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нов фен на SUV автомобилите

                      Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                      Демек с два отворени и междинно муфа. Не прочетох някой да пише за заваряване на диф.
                      Разбира се - изразих се образно...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нов фен на SUV автомобилите

                        Имал съм Антара, возията е ужасна, иначе е евтина за поддръжка, случвало се е да замръзнат зимата датчиците на АБС и да остане само на предно. 1.9 мотора на Витарата бая го плюят. За добра Куга бюджета ти не е достатъчен, бих предложил да се огледаш за Киа Спортидж или Хюндай Туксон след 2007г.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нов фен на SUV автомобилите

                          Rav 4 - ако искаш да ти е скучно... Куги, Спортидж-и, Туксон-и... са само приключения...
                          Последно редактирано от ivied; 28-11-16, 19:41.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нов фен на SUV автомобилите

                            Приключения ... добре звучи!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нов фен на SUV автомобилите

                              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                              Rav 4 - ако искаш да ти е скучно... Куги, Спортидж-и, Туксон-и... са само приключения...
                              Това от личен опит или?
                              Щото аз със спортидж за 8 години съм имал 1-2 загадки, решавани с малко четене и за ден два като време. Само скъпия съединитрл е кусур, иначе си е добра машинка.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #75
                                От: Нов фен на SUV автомобилите

                                Nissan X-trail, 2,0 DCI. 150 коня. Влиза в изискванията на държавата за данък, винетка и талон за паркиране. 2008 г. са по 12-15-18 хилядарки, в зависимост колко е нов новия внос, колко е върнат километража и какви екстри има. Най-добро поведение от всички изброени, имитиращи 4х4. Огромен багажник, но тесничко за краката отзад. Грозен и респектиращ външен вид.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X