Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

    Здравейте Уважаема Аудитория! Нов съм за форума и в момента имам желание и намерение да закупя гореупоменатия джип. Никога не съм карал английска кола макар,че имах намерение да си купя "Range Rover Evoque" в момента си смених решението на по-стар и проходим модел какъвто е Freelander. Въпросите ми са за бензиновият вариант 6 цилиндров редови мотор и автоматична скоростна кутия. Максимално най-високото изпълнение и оборудване. Какъв разход има този двигател? Какво като проблеми мога да очаквам по ходовата част? Имат ли "слабо място и детски болести"? "Носят" ли на корозия? Какво му е задвижването тип "Haldex" или истинско AWD? Изобщо ще се радвам да споделите мнения и впечатления. Благодаря Ви предварително на всички отзовали се! Това е автомобилът който искам да закупя!
    С пожелания за лек ден оставам с респект искрено Ваш:
    Викинг.












  • #2
    От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

    [emoji6] Я, колко е тихо в най-потенциялният и единствен форум за офроуд в България... Явно ще трябва да се запиша в някой английски еквивалент откъдето да почерпя мнения и информация за тази колица... А колко е прехвален този Форум не е истина! [emoji106]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

      На по стария фрилендър,не му се носи добра слава.По принцип са издънката на
      Land Rover

      SUZUKI VITARA V6
      HONDA CBR 919RR
      MERCEDES ML
      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

        ОК. Благодаря. Това мнение съвпада със мнението на един мой познат който също не ме съветваше точно за този модел. Щом две мнения са идентични в случая от случаен източник и проверен, не може да е само стечение на обстоятелствата. Този вариант отпада. Благодаря Ви.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

          Между Фрийлендър 1 и 2 има значителни разлики и основните проблеми на 1 са преодоляни. Не че това го прави много хубав де.

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

            Ясно разбрах. Изглеждаше много запазен и на малко километри. Нямам идея какво представлява като возия и като проблеми. Ще измислим нещо друго. Вероятно пак ще е някой "паркетник". [emoji106]


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

              Я да видя дали съм разбрал: кола с десен волан, понастоящем в Япония, малко километри, марката/модела са непознати за питащият, но той е готов да копува от дистанция. Звучи като кофти план
              Харесването по картинки е малко измислена работа. За първоначално ориентиране става.
              Дори да имаш приготвен план за копуване и прекарване, аз лично не бих взел скъпа кола без да съм я видял (приемам, че бюджета от съседната тема е в сила т.е $35-45к)

              Гъливер имат ли наличност или играят на аукцион за кола която си харесал?
              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
              Lexus LS430

              Коментар


              • #8
                Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

                Докарва се колата в Нова Зеландия срещу капаро 20%. Следва 15 дневен период през който аз управлявам автомобила през целият 15 дневен тестови период и ако ми харесва задържам автомобила, ако не го харесам ми се връщат парите: NO QUESTIONS ASKED. Така се действа тук. Това са коли по желание налични в Япония и се доставят до крайният клиент. Няма аукцион, колите са собственост на Gulliver. Дават една година Premium Warranty на всичко без гуми, чистачки и аудио система. Останалите агрегати и възли са покрити от гаранцията безвъзмездно, без значение от изминалите километри. Това е посочено изрично. Аз съм дал капаро за стойност до 45000$NZ и си търся в момента автомобил. Не е лесно да се избира защото в България карам BMW F25 xDrive "M"-pack X3 2015 от магазина, тези коли тука не се пипат като цена. Затова търся компромисен вариант на нещо здраво и надеждно. Нито знам нещо за H3, Freelander, Rubicon Wrangler... Въпрос на късмет и ... пак късмет...




                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 10-04-16, 08:57.

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

                  Здравей, VIKING_WARRIOR, прочетох за колебанията и страданията ти в 3 теми. Мисля, че първата ти идея - за Range Rover, е по-добра от следващите и покрива в най-голяма степен нуждите и целите ти. От тук можеш да си избереш подходящия модел. Успех!
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

                    Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                    Затова търся компромисен вариант на нещо здраво и надеждно. Нито знам нещо за H3, Freelander, Rubicon Wrangler... Въпрос на късмет и ... пак късмет...
                    Ок, да обобщя:
                    1.Трябва да се избере СУВ за Нова Зеландия, който да е здрав и надежден и с определен бюджет. Години 2008-2010
                    2.БМВ Х3 е харесван модел, но извън бюджета

                    По т2- ми гледам, че 2008-2010 има Х3 в определения бюджет по новозеландските сайтове.
                    По т1-огледай се наоколо какво кара месната популация от средна класа. Най-вероятно има причина да кара точно това.
                    Разхода за придобиване е само един компонент от целия пъзел. Застраховки, данъци, сервиз (подозирам, че за европейски автомобили е скъп) и пре-продажна стойност, както и разход на гориво, също са решаващи при избор.
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • #11
                      От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Здравей, VIKING_WARRIOR, прочетох за колебанията и страданията ти в 3 теми. Мисля, че първата ти идея - за Range Rover, е по-добра от следващите и покрива в най-голяма степен нуждите и целите ти. От тук можеш да си избереш подходящия модел. Успех!
                      L322 е едното решение което и аз мисля за удачно. Има ги тези модели на не много километри и на вече допустимо приемливи цени. Разгледал съм няколко вече и също мисля за него като вариант. Благодаря.

                      Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                      Ок, да обобщя:
                      1.Трябва да се избере СУВ за Нова Зеландия, който да е здрав и надежден и с определен бюджет. Години 2008-2010
                      2.БМВ Х3 е харесван модел, но извън бюджета

                      По т2- ми гледам, че 2008-2010 има Х3 в определения бюджет по новозеландските сайтове.
                      По т1-огледай се наоколо какво кара месната популация от средна класа. Най-вероятно има причина да кара точно това.
                      Разхода за придобиване е само един компонент от целия пъзел. Застраховки, данъци, сервиз (подозирам, че за европейски автомобили е скъп) и пре-продажна стойност, както и разход на гориво, също са решаващи при избор.
                      Аз по принцип не харесвам старите БМВ-та, след като съм карал последен модел не искам и нямам желание да се връщам назад в годините и да купя предшественик, само защото бил БМВ. Старите модели на БМВ изобщо не ми допадат особено пък що се касае за бензинови агрегати. Не съм фанатик на тема БМВ и малко бягам от тезата "паркетник" в случая.

                      В НЗ се кара предимно японски автомобили, без значение нови или втора ръка. Лесни за поддръжка и за експлоатация. Не съм фен на японските коли освен ако не е Нисан Патрол, Навара, Патфайндър, Митсубиши Паджеро, донякъде Subaru Forester. Проверил съм всичко след придобиването- мога да си позволя поддръжка и данъци и застраховки на джип до 5000сс. Не е проблем това. Проблемът е в намирането на автомобилът, тъй като съм се лимитирал само (за момента) към този доставчик Гъливър. Ще се наложи да изчакам малко това е видимо вече като вариант. Поздрави.


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

                        Щом старите БМВ-та,които бяха еталон в класовете си не са ти харесвали, с по-новите направо забрави,че има такава марка! А съвременната кола е най-добре да е японска или корейска.
                        мисля, да зема а се замисля...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

                          Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                          [emoji6] Я, колко е тихо в най-потенциялният и единствен форум за офроуд в България... Явно ще трябва да се запиша в някой английски еквивалент откъдето да почерпя мнения и информация за тази колица... А колко е прехвален този Форум не е истина! [emoji106]


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Форума не е прехвален уважаеми,форума е за МПС-та движещи се извън пътя,а понякога на границите на възможностите им,а не за лъскави "джипчета",където няма да изкара и 10 метра ,там където минават 80% от имащите джипове в този "прехвален" форум
                          Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                          Уаз 469
                          Nissan Patrol Y160

                          Коментар


                          • #14
                            Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

                            [emoji106][emoji1058][emoji848][emoji122]Нещо закъсняваме със коментарите и да си призная малко ми прилича/наподобява на заяждане това мнение, за съжаление. Хубаво е да си сверяваме часовниците от време на време. Мнението ми за Форума като цяло е ПЕРФЕКТНО! No complaints please! Това беше първо мнение преди един месец когато нямаше нито един съвет/коментар от страна на Форума и се озадачих как така никой не се включва за такова наивно въпросче. Сега вече темата е закрита, нямам нужда от повече коментар. Незнаех, че фамилията "Range Rover"/"Land Rover" правят само "лъскави" джипчета шосейно изпълнение. Според мен един •Defender• никак не е шосейно изпълнение, ами си е точно една сериозна офроуд машина,която ако се ъпгрейдне и може да Ви изненада приятно със възможностите си и какво може... Доколкото се подразбира от темата става въпрос за съвсем обикновен, посредствен джип за фамилно ползване и евентуално пикник сред Природата. Никой не коментира нещо за "Ултра, Мега Хард Офроуд" нито имаме претенциите за такива машини. Щом присъстващите тук са Спец-Експерти както и се оказа в последствие, не е никакъв проблем да дадат своята доброволна, самарянска лепта с цел запознаване и подпомагане на един несведущ и необразован като мен човек по тази тема, за един съвсем посредствен и произволно избран, паркетник какъвто е "Freelander". Хората са и бяха достатъчно вежливи и учтиви да ми помогнат и изборът е направен вече под формата на •Jeep Grand Cherokee•, за което им Благодарих многократно и пак им Благодаря - Те си знаят кои са! В момента само чакам изгодна сделка и покупка на същият автомобил и марка! Останалото вече си е чиста проба заяждане или така известния лаф "След дъжд - качулка!" и мисля, че спазвайки добрият дипломатичен тон няма нужда от такива подмятания, поне аз така смятам. [emoji108]⚓️[emoji1181][emoji305]⛵️[emoji848]
                            Поздрави и всичко най-добро Mr. PIT BULL.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 18-04-16, 04:18.

                            Коментар


                            • #15
                              Land Rover Freelander 2 HSE 2008-2010 за и против!

                              Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                              Щом старите БМВ-та,които бяха еталон в класовете си не са ти харесвали, с по-новите направо забрави,че има такава марка! А съвременната кола е най-добре да е японска или корейска.
                              Само смея да отбележа, че когато паднеше сняг във Варна в миналите 90-99 години, имаше една Елитна таксиметрова компания си спомням съставена предимно от •Мерцедес•. Всички до един изчезваха от дейността си в такова време кой във Траката, кой във Владиславово, кой в Левски или Чайка и бяха доволни, че във Варна всяко чудо за 3(три) дни що се касае за снега. Същото положение беше и със БМВ-тата тогава. Скриваха се по гаражите и дворовете докато дойде Април. Незнам за какви еталони ми говорите тогава, обаче сега поне БМВ се държи достатъчно раболепно и достойно на пътя благодарение на "паркетната" си сходимост и прочутото xDrive on road. Смешно е даже да спомена, че БМВ и преди и сега имат някакви off-road capabilities! Много са назад от тази концепция и тенденция за съжаление! The Fuels efficiency на Мюнхенският гигант в момента е в порядъчно приемливи граници и даже постигат невиждани рекорди, в сравнение със своите предшественици от 90-те години. Точно със новите модели разбрах, че БМВ съществува. Само да Ви попитам Вие били ли сте собственик на ново БМВ примерно след 2013-2015 година или пак става въпрос за "киселото грозде и Кума Лиса"? Поне карали ли сте поне на един Тест-драйв една единична бройка да видите за какво става въпрос? От най-обикновеният базов модел на Х1 до най-натоварената със екстри и двигател Х6 F16? Само питам и се надявам да не е риторичен въпрос на който мога и сам да си отговоря....
                              Останалото можете и сам да си прокоментирате ако опитате това което Ви предлагам... За луксозната 7 класа на БМВ не говоря, там няма какво да се говори много. Всичко това Ви го заявявам, след като съм върл фен на марката Мерцедес и всички нейни производни като •AMG•, •BRABUS•, •LORINSER•... За едно сравнение, БМВ, задминават •Мерцедес• по продажби във няколко последователни години. Това е статистика. Щом аз имам такова мнение, и съм собственик на вече едно ново БМВ (защото другото се продаде успешно, макар и на загуба), можете да си направите заключението, ако желаете. Ако не желаете, фактите са си факти, няма как да ги промените... Само като факт, ще спомена, че първите Xenon през 1991 година са на БМВ 7 серия и техен патент и първите Лазерни фарове пак са техни на БМВ (малко се изравниха със Ауди в тази насока) ... Факти и статистика и милиони фенове по света.
                              Пак да спомена, аз не съм им фен на •BMW• само че защо да си затварям очите предфакта, че произвеждат качествена стока... Не съм кон с капаци. Да не пропускаме, че xDrive е една от най-добрите •Haldex• версии със възможност за прехвърляне до 100% на преден или на заден мост въртящ момент при необходимост! (Пак мое мнение, макар че очевидно ще си противореча за марките е , че •Subaru• са по-добри за мое съжаление, но факта си е факт)

                              http://www.cnet.com/roadshow/picture...work-photos/5/


                              http://m.autoevolution.com/battle-of...led-26530.html
                              Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 18-04-16, 06:29.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X