Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

    Здравейте колеги решил съм да сменям класът автомобил от лимузина на джип. Избрал съм 5 дипа за които незнам много, прочетох малко по форумите и в крайна сметка реших да питам и да събера всички мнения в една тема.
    Моля споделяйте плюсовете и минусите за тях, бензин или дизел -така ще ми помогнете в крайният ми избор.
    И така автомобилите които съм харесал сa :
    AUDI Q7
    BMW X5
    MERCEDES ML
    VW TOUAREG
    RANGE ROVER SPORT

    и четирите автомобила са около 2007 година.

  • #2
    От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

    ML 500 и си решаваш проблема !!!!!

    Коментар


    • #3
      От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

      Здравей колега.
      Така формулирано питането едва ли ще получи смислени отговори.
      Едва ли има колега от форума притежавал всичките и способен на безпристрастна оценка.
      Мога да споделя моето мнение на човек чел доста по форумите.
      1. Q7 - голямо дълго комби хипопотам.
      2. Х5 - бегачка с твърда возия.
      3. ML - като че ли най комплексен автомобил от всичките- не голям размер, въздушно окачване и комфорт но не бегачка.
      4. Туарег - липсва му имиджа и качеството на ML-a, като че ли дава повече дефекти.
      Най добре споделете за каква точна употреба става въпрос?
      Ще ходи ли по черни пътища и кал?
      И изобщо всичките ви очаквания и първоначален бюджет.
      Поздрави.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        ... Ще ходи ли по черни пътища и кал? ...
        Като гледаш изброените модели мислиш ли, че този въпрос има смисъл?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

          Едно от решенията....същия вариант го има и при другите марки
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06520.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5701658

          Коментар


          • #6
            ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Като гледаш изброените модели мислиш ли, че този въпрос има смисъл?
            Ами тука на село си имаме арендатор с Порше Кайен и си ходи до нивите но не в кал
            Като е кално идва с Тойота 120-ка.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

              Така зададен въпроса между 5 различни марки,всеки читател би отговорил вземи този,защото всеки си има пристрасития към даден модел. Най-важното оглеждаш сравняваш, на Вас който ви допада най-много,защото който дава парата той поръча музиката.. Изредил си топ-паркетниците нормално е да има доста противоречия.. По-добре се концентрирай върху даден модел , който най много Ви ляга на сърцето и "джоба" и после разискай въпроса за различните агрегати който предлагат- гориво/кубатура..т.н. Поздрави и успех с покупката..

              Коментар


              • #8
                От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                Първоначално публикуван от plamen_dolapchiev Преглед на мнение
                Здравейте колеги решил съм да сменям класът автомобил от лимузина на джип. Избрал съм 5 дипа за които незнам много, прочетох малко по форумите и в крайна сметка реших да питам и да събера всички мнения в една тема.
                Моля споделяйте плюсовете и минусите за тях, бензин или дизел -така ще ми помогнете в крайният ми избор.
                И така автомобилите които съм харесал сa :
                AUDI Q7
                BMW X5
                MERCEDES ML
                VW TOUAREG
                RANGE ROVER SPORT

                и четирите автомобила са около 2007 година.
                Бих взел RANGE,има доста мощни екземпляри,комфортни и с добра возия.И най-става от изброените за извън пътя.
                Ако искаш да се доближава до леката кола на асфалт X5.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #9
                  От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                  Здравеите колеги интересува ме главно здравината на автомобилите- главно мотор, окачване. Правя една доста голяма ( за мен) инвестиция затова е темата. А иначе едва ли ще исползвам OFFROAD възможностите на автомобила, ако това обаче се случи то ще е лек OFFROAD. Главната цел на покупката е голям автомобил мислих за миниван на идеята за джип ми допада повече, другото е да е удобен за шофиране на дълги растояния понеже като голям процент Българи живея и работя в чужбина. А бюджета ми за автомобил няма да надхвърля 15-20 000 €

                  Коментар


                  • #10
                    От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                    Първоначално публикуван от plamen_dolapchiev Преглед на мнение
                    Здравеите колеги интересува ме главно здравината на автомобилите- главно мотор, окачване. Правя една доста голяма ( за мен) инвестиция затова е темата. А иначе едва ли ще исползвам OFFROAD възможностите на автомобила, ако това обаче се случи то ще е лек OFFROAD. Главната цел на покупката е голям автомобил мислих за миниван на идеята за джип ми допада повече, другото е да е удобен за шофиране на дълги растояния понеже като голям процент Българи живея и работя в чужбина. А бюджета ми за автомобил няма да надхвърля 15-20 000 €
                    Значи отговора е ясен, при тези условия аз бих избрал Q7 или RANGE ROVER SPORT с възможно най големите дизелови двигатели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                      За голям автобус - Мерцедес GL е в размера и е коректно да се сравнява с Q7.

                      Аз лично за такава употреба бих избрал Мултиван Синхро - няма да отстъпва по нищо на СУВ - четата дори ще ги бие по мултифункционалност, и със сигурност ще гори по малко гориво.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                        Аз лично бих взел мл бензинов или х5 пак бензин,поради простата причина че после са по безпроблемни от към двигател и горивна система,и по евтини за поддръжка.Може и рендж бензин.Аудито е проблемно от към помпа и дюзи а цените не са никак ниски.
                        SUZUKI VITARA V6
                        HONDA CBR 919RR
                        MERCEDES ML
                        MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                          От изброените най-малкият дявол ми се вижда Х5-цата. 3.0д е безпроблемен и доказъл се здрав двигател.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                            Каквото и да се вземе не от България със история няма да има проблемите на тукашния нововнос на 132000 км реални.
                            Бензина добре ама колко му е автономноста на дълъг път?
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПОМОЩ ПРИ ИЗБОР НА ДЖИП

                              Тези сервизни истории, сервизни книжки и т.н. са ала-бала. Гледа се състоянието, не историята. Километрите също не са фактор - една поддържана кола на 300 хил. км., може да е в пъти по-добро състояние от друга на 120 хил. км.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X