Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SantaFe, Frontera или Forester?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: SantaFe, Frontera или Forester?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Витара или Кия спортидж дълги бази.
    Имат бавни скорости и парт тайм 4х4 което за баира към къщи е най доброто сравнено с тези сувчета без истински бавни скорости, само им трябват хубави зимни гуми.
    От друга страна не са хипопотами като фронтерата и това помага по баира.

    За София Пенчо дава кръгчета с Кия.

    П.п. Към Пенчо: когато кията е най доброто винаги го споменавам
    В такива теми избягвам да се изхождам, ама какво й е хопопотамското на фронтарата в смисъл, че е по-непроходима ли? Защото за проходимост единствения вариант да не мине от където ще минат витара, или кия е между 2 борчета на разстояние един витарски габарит...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #47
      От: SantaFe, Frontera или Forester?

      Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
      Абе забавна е работата
      Равносметката от тази сутрин. Улицата разбира се не е чистена. Има 40см коловози и съответно от сутринта е минал само един Land Rover discovery....
      Ето тука си стигнал до правилния автомобил за твоя бюджет: Ланд Ровър Дискавъри;
      За посочения тип улички по високото (50-60 санта нов сняг) си трябват бавни скорости колкото и да не им се иска на субараджиите и на сантафеиджиите.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #48
        От: SantaFe, Frontera или Forester?

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Ето тука си стигнал до правилния автомобил за твоя бюджет: Ланд Ровър Дискавъри;
        За посочения тип улички по високото (50-60 санта нов сняг) си трябват бавни скорости колкото и да не им се иска на субараджиите и на сантафеиджиите.
        За жалост с моя бюджет се съмнявам да намеря хубаво Дискавъри а и разходите ми по него ще са по-големи. Поне така мисля. Не ме разбирайте погрешно. Не очаквам чудеса от Хюндая. Надявам се просто част от проблемите ми сега да изчезнат .
        Иначе днес бях участник и свидетел на следната случка: Неразчистен път с коловози и сравнително стръмен наклон. Мой приятел с Хонда HR-V и още един наш познат с Форестър. Хондата закъса на 3 места а Субаруто спираше и тръгваше без проблеми Да вметна че Хондата е с 4 зимни Мишлена така че проблема едва ли беше в гумите. Тъй че... тотално си я избих тази марка от главата.
        Имам още един въпрос. На Фронтера и на другите истински джипки има режим само задно предаване и режим 4х4 с бързи скорости. Интересува ме този режим можеш ли да го ползваш на магистралата например или е лимитиран до някаква скорост?

        Коментар


        • #49
          От: SantaFe, Frontera или Forester?

          Дискавърита на подобни пари и бензинови има обяви, броящи се на пръсти и то на коли по на 20 и кусур години.....и повечето "нов внос". А като ги гледаш как изглеждат (включая вследствие експлоатацията), не е за говорене. Все пак сме отдавна 21 век и след като основно оффроуда не е приоритет, колата според мен следва да има и визия, по-близка до съвременните възприятия. Не знам как ще реагира жена ти, ама ако й покажеш някое Диско 1993 г. примерно и да я навиваш, че това е колата, нищо чудно да последва и някой шамар. Не само проходимостта е водеща, даже в твоя случай е по периферията. Но ти си преценявай.
          SUV

          Коментар


          • #50
            От: SantaFe, Frontera или Forester?

            Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
            За жалост с моя бюджет се съмнявам да намеря хубаво Дискавъри а и разходите ми по него ще са по-големи. Поне така мисля. Не ме разбирайте погрешно. Не очаквам чудеса от Хюндая. Надявам се просто част от проблемите ми сега да изчезнат .
            Иначе днес бях участник и свидетел на следната случка: Неразчистен път с коловози и сравнително стръмен наклон. Мой приятел с Хонда HR-V и още един наш познат с Форестър. Хондата закъса на 3 места а Субаруто спираше и тръгваше без проблеми Да вметна че Хондата е с 4 зимни Мишлена така че проблема едва ли беше в гумите. Тъй че... тотално си я избих тази марка от главата.
            Имам още един въпрос. На Фронтера и на другите истински джипки има режим само задно предаване и режим 4х4 с бързи скорости. Интересува ме този режим можеш ли да го ползваш на магистралата например или е лимитиран до някаква скорост?
            Трябва да попрочетете повече форума.

            Смелено накратко:

            1. Фронтерата(кията, тераното и др. подобни) е парт тайм - 4 х 4 се кара само на хлъзгаво иначе не може да завие, колелетата приплъзват и се чупи трансмисията.
            Иначе си е камион със задно за настилки със сцепление.
            Може да се кара и на бавни само на задно и тогава може и на сух аспхалт.
            Някои имат ЛСД диф отзаде което е по добре за сняг и лед.

            2. Хондата (ако е 4 х 4) е основно с предно предаване и ако превърти предна гума тогава зацепва и отзаде - общо взето е малко като от умрял писмо в описаната ситуация.

            3. Сантафето е фултайм 4 х 4 (като субарото и диското например)с постоянна мощност и напред и назад.

            4. Диското е като сантафето на бързи скорости ама има и бавни а и е по високо - ето тука е ключа на бараката защо аз ви го препоръчвам.
            Има моменти когато на дебел сняг и голям баир ще мине където ни Субару ни сантафе ще минат.

            5. Подобно на Диското е Джип Чероки че и е по леко т.е. по далеко ще стигне.

            Поздрави
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #51
              От: SantaFe, Frontera или Forester?

              Росене, аз не съм Сантафетаджия, а просто споделям мнение за колата, която жената си хареса и купи за нея и която основно и ежедневно карам аз по стечение на обстоятелствата, и без да разбирам от видовете 4х4, се оказа супер сполучлив избор във всяко едно отношение, без по-сериозен офф разбира се, което не ми е необходимо. Ако имах финансовата възможност вярвай ми, щях да си взема GL, Кайен, Х6 и все от този клас (с което ще докажа, че съм истински българин, видял се в пари) без въобще да ми дреме, че някой друг модел бил по-проходим. Просто за да ми е кеф, а не поза пред обществото. Та толкова с изтъкването на качествата на автомобилите, които имаме към момента. Просто не хваля своето си, а гледам да съм обективен и в помощ на автора на темата
              SUV

              Коментар


              • #52
                От: SantaFe, Frontera или Forester?

                Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                Росене, аз не съм Сантафетаджия, а просто споделям мнение за колата, която жената си хареса и купи за нея и която основно и ежедневно карам аз по стечение на обстоятелствата, и без да разбирам от видовете 4х4, се оказа супер сполучлив избор във всяко едно отношение, без по-сериозен офф разбира се, което не ми е необходимо. Ако имах финансовата възможност вярвай ми, щях да си взема GL, Кайен, Х6 и все от този клас (с което ще докажа, че съм истински българин, видял се в пари) без въобще да ми дреме, че някой друг модел бил по-проходим. Просто за да ми е кеф, а не поза пред обществото. Та толкова с изтъкването на качествата на автомобилите, които имаме към момента. Просто не хваля своето си, а гледам да съм обективен и в помощ на автора на темата
                То И аз не хваля своето.
                Сантафето не е лош избор обаче автора казва че живее в София на високо И на непочистено а иска И да не си рине двора.
                Ако живееше във Варна (където И в момента сняг няма) тогава щеше да е друго.
                Аз не живея на високо, но съм карал различни автомобили със И без 4 х 4 включително И Субару с бавни(така наречени) И имам идея за какво ставе въпрос
                Клирънса в снега просто няма заместител.
                Бавните по непочистени стръмни баири също.
                Сега, ясно е че за 5000 лв. или се купува нещо по джипесто за баирите и двора или се прави компромис да става и за магистрала.

                Въпреки че не мисля че диско бензиново не става за магистрала - мойто си ги дига 180 както е с лифт И гуми ама е страшничко

                Пълно щастие няма.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #53
                  От: SantaFe, Frontera или Forester?

                  180 със СФ не съм вдигал, макс 140-150, понеже по магистрала все сме семейно и на жената и 120 са й много. Но и с тази скорост се чувствам като в устойчива лека кола. Що се касае до баири, по заснежена непочистена улица от сорта с наклон като тези в кв. Симеоново в София например (около 45 градуса по моя преценка), от спряло положение без газ си тръгва и катери, все едно карам по асвалт. Не виждам какво повече ми трябва от една кола, която да ми е за града, магистралата и визираните ситуации. Сигурно има и още по-добри във всеки един от трите изброени аспекти, взети заедно и поотделно + някакъв необходим комфорт и приемлива визия (щото и на пловинката поне малко трябва да хареса), но цената за придобиване ще е доста различна от и около 5000 лв., та дори и не малко нагоре.
                  SUV

                  Коментар


                  • #54
                    От: SantaFe, Frontera или Forester?

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Трябва да попрочетете повече форума.

                    Смелено накратко:

                    1. Фронтерата(кията, тераното и др. подобни) е парт тайм - 4 х 4 се кара само на хлъзгаво иначе не може да завие, колелетата приплъзват и се чупи трансмисията.
                    Иначе си е камион със задно за настилки със сцепление.
                    Може да се кара и на бавни само на задно и тогава може и на сух аспхалт.
                    Някои имат ЛСД диф отзаде което е по добре за сняг и лед.
                    Значи да четем и да намерим как се включват на Фронтерата бавни само на заден мост...

                    А и с тия "необходими" бавни за дълбок сняг как се случват нещата - включваш бавните и по-късно ще почне да буксува ли?! Или ще буксува по-бавно?!
                    Един единствен път щеше да ми угасне МПС от липса на мощност заради снега - на втора БЪРЗА, амортизиран служебен УАЗ- Буханка, с десет човека на борда, в половин метър пресен сняг на наклона непосредствено под Германския манастир(на сняг трудно се стои прав там, на лед е невъзможно). Не му работеше първа, а забравих да му включа бавните преди това.
                    Всеки да си смята, кога ще "заглъхне" на първа предавка МПС с двойно по-мощен мотор и доста по-ниско тегло?!
                    Ако скоростта е ограничена от друго, и не може да се поддържа в работните режими на двигателя, ОК, бавни трябват.

                    А Баш джипките с цели мостове събират сняг с моста което е минус при движение в дълбок сняг.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: SantaFe, Frontera или Forester?

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Значи да четем и да намерим как се включват на Фронтерата бавни само на заден мост...
                      На Кия-та така и не намерих как................
                      Венцислав Петров
                      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                      0889 62 8четири 6четири

                      Коментар


                      • #56
                        От: SantaFe, Frontera или Forester?

                        Няма как. Освен ако си с ръчни хъбове или махнеш предния кардан. Даже и уазката иначе не може
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #57
                          От: SantaFe, Frontera или Forester?

                          Ми ясно е като бял ден че става с ръчни хъбове. Но е доста рисковано тъй като върящият момент е 40:1 и полуоските се трошат като солети ако раздаваш газ
                          не бих го препоръчал на никой.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #58
                            От: SantaFe, Frontera или Forester?

                            според мен, за стръмни заледени улички, бавните са по-полезни при спускането, при изкачването са излишни.
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #59
                              От: SantaFe, Frontera или Forester?

                              На теория, всичко в автомобила от съедителя назад, се смята по максимално сцепление на колелата на сух асвалт с пълен товар. И разбира се при щатен размер гуми. Оставя се и коефициент на преоразмеряване. Т.е. вместо да се счупи, трябва да започне да буксува. Това на теория трябва да може да стане и на първа бърза предавка(поне при един задвижващ мост).
                              На практика и аз не бих го направил.

                              ПП: Бавните на спускане могат да са полезни но не са задължителни. Където се качиш ще можеш и да слезеш. Ако трябва и само на спирачки с достатъчно усет.
                              Последно редактирано от cecoa1; 19-01-16, 13:02.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #60
                                От: SantaFe, Frontera или Forester?

                                Колеги за подобен тип улички иде реч.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X