Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SantaFe, Frontera или Forester?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: SantaFe, Frontera или Forester?

    Замисли се защо Субару форума си правим националната сбирка зимата високо в планината!
    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
    Е250 1998-продаден
    Субару Пустош

    Коментар


    • #32
      От: SantaFe, Frontera или Forester?

      Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
      Замисли се защо Субару форума си правим националната сбирка зимата високо в планината!
      Ми нали трябва да са поне толкова екстравагантни, колкото автомобилите, които карат!
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: SantaFe, Frontera или Forester?

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        Малко метафорично ще ти отговоря. Какво ти се яде ? Сирене, кашкавал или извара ? Всичкото е от мляко.
        Едното е пълноценен джип, другото СУВ, а третото високо комби. Общото е , че всичките са пълноприводни.
        А, аз съм Себастиен Льоб - щото съм карал Пежо, е, може някога - но не сега и 4х4 също...
        И обичам млечните продукти като него! В едно интервю, дето си описваше менюто, беше направил страшна реклама на френските сирена...

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Мерси, кръгчета давам, ама не продавам!
        С твоите проби ми напомни за: Ако получите e-mail със заглавие "Два безплатни билета за концерта на Веселин Маринов" - не го отваряйте!!! Това е SPAM и вътре са 4 билета!!!

        Внукът си купил Хюндай и баба му се хвали на приятелка:
        -Нова кола си купи внучето, ама как беше....х@й дай или дай х@й....ама тя е корейска, при тях всичко е по-така...

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        За зимата = Форестър
        За гората= Фронтера
        За пред кафето = СантаФе
        Дълбока зима. Из гората ходи мечока и си бие главата в дърветата: - Защо ми беше да пия толкова кафе?

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        не само през МАЙ - целогодишно е по-широк и комфортен
        Направо като оня:
        "Луксозният спортист е с 4 сантиметра по-широк и с половин сантиметър по-дълъг... Колата е стабилна, широка, комфортна и добре изглежда." Един от последните вицове за Пежо.

        +4 Кефите честно!
        Последно редактирано от ivied; 16-01-16, 13:00. Причина: + 4

        Коментар


        • #34
          От: SantaFe, Frontera или Forester?

          Абе забавна е работата
          Равносметката от тази сутрин. Улицата разбира се не е чистена. Има 40см коловози и съответно от сутринта е минал само един Land Rover discovery. Аз се спрях на Санта Фе (ако не намеря ще се оглеждам за читава Фронтера). След няколко разговора със собственици на Субару стигнах до извода, че не искам да си вземам такова заради скъпата поддръжка и малкия просвет. Ще видим какво ще направя като се пооправи времето. Но другата зима без 4х4 няма да я започна. Ако не намеря нищо читаво ще си купя Лада Нива или някой изгнил Самурай и ще го карам само тук на къси дистанции. Поне частично ще ми реши проблема

          Коментар


          • #35
            От: SantaFe, Frontera или Forester?

            Не знам колко см. сняг е било при теб, но който е от София днес може да прецени точно за какво иде реч за паркомясто, което не е чистено от началото на снеговалежа. Та такова е натрупването и на вътрешния ни паркинг в местоработата ми. Със сигурност е минимум 40 см. Направо се юрнах в снега без газ, направих си маневрите и си паркирах. Не съм давал напред-назад, за да се намествам. В колата се чуствах почти все едно си паркирам лятото пред блока.
            От друга страна, сигурно гумите не са ми перфектни, защото в междублоковите пространства и на неичститените градски пътища колата леко "плува". Като подам газ си се изстрелва, но при повече въртене наляво и дясно с газ имам усещането, че ще поднесе. От коментарите, които съм чел тук, джип с лоши гуми е по-зле от лека кола с галоши. Но това ти го казвам при опит за по агресивно каране, при нормално за обстановката, колата си се държи. А и то всички коли карат внимателно, като цяло на такъв път, защото очевидно ако се юрнат да настъпват, резултата няма да е добър. Вчера вечерта като ги гледах, някои не смееха да вдигнат повече от 40 км./ч.
            С две думи, мнението ми е, че СФ ще ти върши идеална работа за нещата, които си упоменал.
            SUV

            Коментар


            • #36
              От: SantaFe, Frontera или Forester?

              Това едно виско пълно със силиконче да решава дали да съм 60:40 задно предно ми се струва крайно не надеждно за да се води истински джип. Обикновенно тези виско муфи не издържат на сериозно натоварване ( визирам буксуване и разлика в настилката на 2-та моста ) което от само себе си означава че това не става за гората. Или поне няма да живее дълго, а струва много.
              Субарото си е лека кола но доста проходима. Няма рама няма сериозни полуоски или раздатъчни кутии. Идеална е за ходене на ски или проходимост в града. Не става за каране по черно с коловози и неравен терен.
              Фронтерата превъзхожда другите 2 возила по тези критерии. Също така има и своите минуси.
              Трабва си четене каране и добра преценка.
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                От: SantaFe, Frontera или Forester?

                Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                Сигурен ли си в това. Не споря, че не е така, ама както при бензин, така и при дизела, де що съм чел го дават постоянно 4х4, каквото и да значи. И какъв ще е смисъла и логиката, при единия двигател да го направят постоянно, а при другия не.
                Нямам идея каква е логиката - дизелът е с различно разпределение...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  От: SantaFe, Frontera или Forester?

                  Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                  Не съм давал напред-назад, за да се намествам.
                  а трябва, иначе нагазваш в 40см. сняг като слезеш.................сутринта се зарадвах колко много свободни места има до метрото, е всичките бяха непочистени, но субаруто дори и с всесезонните гуми си се намества без проблеми.
                  Тусона е само с предно, но с нови зимни гуми и неговия просвет също добре се справя
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #39
                    От: SantaFe, Frontera или Forester?

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    а трябва, иначе нагазваш в 40см. сняг като слезеш...
                    Да, това се случи на практика, ама за малко, защото след две три крачки вече стъпих на почистен участък, т.е. пътечката по която да минават колите, завирайки се на ляво и дясно, за да паркират. То само и тя бе почистена, ама никой не смееше да влезе и да се опитва да паркира. После поразчистваха, правейки отделни места за всяка една кола.

                    Фанатик, естествено, че за типичния офроуд СФ не става. Нещо повече - в инструкцията за експлоатация на автомобила даже изрично подчертават, колата да не се използва за това. Нейното 4х4 е предназначено за по-добро сцепление на пътя и подобни терени като сегашното състояние в бг след снеговалежа. Но пък и колегата още в първата тема ясно каза за какво ще му трябва колата.
                    SUV

                    Коментар


                    • #40
                      От: SantaFe, Frontera или Forester?

                      ... и аз при възможност правя 1-2 тигела напред назад да си направя пътечка за слизане от колата...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: SantaFe, Frontera или Forester?

                        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                        Това едно виско пълно със силиконче да решава дали да съм 60:40 задно предно ми се струва крайно не надеждно за да се води истински джип. Обикновенно тези виско муфи не издържат на сериозно натоварване ( визирам буксуване и разлика в настилката на 2-та моста ) което от само себе си означава че това не става за гората. Или поне няма да живее дълго, а струва много.
                        Точно виското прави да не е 60/40 при нужда. Иначе за това съотношение си се грижи диференциал. Принципа е като при раздатките на Рейндж класик.
                        Без виско си 60/40, но отворен диф. А истински джип за гората не е, няма и бавни. Което не пречи да е добро за снежни пътища и ежедневна експлоатация.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: SantaFe, Frontera или Forester?

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Точно виското прави да не е 60/40 при нужда. Иначе за това съотношение си се грижи диференциал. Принципа е като при раздатките на Рейндж класик.
                          Без виско си 60/40, но отворен диф. А истински джип за гората не е, няма и бавни. Което не пречи да е добро за снежни пътища и ежедневна експлоатация.
                          Aбсолютно съгласен
                          Бих го предпочел за градско/зимно пред фронтерата, но всеки търси универсалното возило а такова няма
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            От: SantaFe, Frontera или Forester?

                            Не планирам да го вкарвам в гората. Най-много да отидем за риба някъде. Но това в моя случай значи малко черен път и толкова. Иначе живея във Владая и снега е между 60см и метър на места. Карайки сутринта в 05:00ч по малките улички в София все повече започвам да разбирам смисъла на високия просвет. Още повече, че карам кола със задно която не е особено висока
                            Исках да ви питам. Тъй като твърдо се спряхме на Санта Фе (и половинката взе че го хареса) Как мога да разбера дали с -мата 4х4 работи коректно при оглед?

                            Коментар


                            • #44
                              От: SantaFe, Frontera или Forester?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Aбсолютно съгласен
                              Бих го предпочел за градско/зимно пред фронтерата, но всеки търси универсалното возило а такова няма
                              Фронтерата (особено тези с блокаж на дифа) са много проходими. Но ми се иска нещо с постоянно зацепено 4x4. Идеята ми е да си пътувам по-спокойно насам натам. Зимата с хубави гуми ще ми е по-сигурно. А и аз през повечето време ще го карам като кола.

                              Коментар


                              • #45
                                От: SantaFe, Frontera или Forester?

                                Фронтера със заводски блокаж няма. Само ЛСД.
                                За СФ-то...
                                В най-добрия вариант, като вдигнеш двете леви или десни колела, трябва да се въртят в различни посоки(значи има диференциал) при завъртане на ръка но трудно(заради ЛСД в задния диф и заради виското в другия). Колата трябва да е на скорост. Колко баш трудно, не знам. Виското вероятно няма да сработи при ниска скорост като въртиш на ръка, та можеш да вдигнеш някое предно колело на трупче, или на ролки или лед и да видиш дали колата ще тръгне. Предно, щото там нема ЛСД.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X