Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

    Така поставените критерии оставят един избор, HiLux

    Коментар


    • #32
      От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

      Това с Дефендърите откъде го измислихте? В Германия има още колкото искате нови... Иначе кво и е на Тойотата Hilux и Мицубишито L200 , та предлагате некви екзотики като Тата и Ивеко?!

      Коментар


      • #33
        От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        Това с Дефендърите откъде го измислихте? В Германия има още колкото искате нови... Иначе кво и е на Тойотата Hilux и Мицубишито L200 , та предлагате некви екзотики като Тата и Ивеко?!
        Не съм го измислил,от 7 при нас в движение са само два и са под 100 000 км като са вече с доста ремонти и не са в добро състояние въобще.Ама ги караме докато не стане нещо да не могат да се движат.Да кажа и че се карат предимно по асфалт.Имали сме и от по-старите ,td5 двигатели и по-старата модификация ,бяха си добри машини.Ама бяха.....
        " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

        Коментар


        • #34
          От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

          Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
          Само не взимай Дифендър от последните дето ги дадоха на полицията,че направо ще ти съсипе живота от нерви.Тези автомобили не могат да изкарат и 60 000 без да създадат куп дефекти и то сериозни.Имаме доста служебни и всичките се скапаха.Най фрапиращото е че започнаха да горят масло,ама като казвам горят все едно изтича от някъде,един счупи разпределителен вал.Дефекти в контактния ключ,не ще да излиза ключа после един започна и да гасне в движение ,скорости се скапваха и още не ми се изброява повече,но според мен няма такава друга "кочина" за толко много пари.
          Маслото го гори от дефтунгите на дюзите, струват стотинки. Слабост на модела лично за мен е феродовия диск - масово се разбива касетата с демпферите, много преди да се е износило феродото.
          Въпросът с ключовете - ключовете за светлините са направени така, че не са част от оперативната верига, а силовата и масово се стопяват при постоянното каране на вкючени светлини. ВЪпросът се решава елементарно с добавянето на две релета. Контактния ключ е като на моделите отпреди 10 години назад и да речем че може да се твърди, че е слабо място и т.н. нямам намерение да влизам повече в детайли.
          За кочината и многото пари - без коментар.
          Проблемът с т.нар. полицейски дифендъри е, че се карат от полицаи - разбирай ме както искаш.

          Благодаря на включилите се по темата. Считам, каквото имаше да се каже, се каза и темата се изчерпа.

          Коментар


          • #35
            От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

            Първоначално публикуван от pe6katavr6 Преглед на мнение
            ...Ще трябва сериозно да се преразгледат вариантите с пикапите.
            Щом е така вижте и Амарок-а. Не е ясно каква е точната бройка, но впечатленията са ми, че дилърите не поддържат голям брой подобни автомобили, а явно се бърза, знам ли! Късмет!

            Коментар


            • #36
              От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

              Разходете се до Киа, стария Спортидж все още беше класическа конструкция. Сега има някакъв 2015 г., но там не знам какво е положението.

              Коментар


              • #37
                От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                HILUX с ръчни скорости, че гори по малко...

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                  Мисля, че темата наистина се изчерпа. Колегата още в първите си постове спомена "че не пита за пикапи"
                  Просо търсеше аналог на Дифендъра, който да си върви с гаранцийката. А очевидно, не се намери нещо, което да отговаря на критериите.
                  Нямаме представа дали ще се ползват от някое ловно стопанство или от някоя фирма за поддръжка на ВЕИ, но някой, който се кани да купува не една фирмена кола, а цял автовоз едва ли ще вземе с особена тежест съветите тук, човека с това си изкарва прехраната и най-вероятно си знае работата.

                  Все едно Бил Гейтс да пита дали да изкупи акциите на -Нокия или на Алкател.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                    Първоначално публикуван от wsxqaz Преглед на мнение
                    Мисля, че темата наистина се изчерпа. Колегата още в първите си постове спомена "че не пита за пикапи"
                    Просо търсеше аналог на Дифендъра, който да си върви с гаранцийката. А очевидно, не се намери нещо, което да отговаря на критериите.
                    Нямаме представа дали ще се ползват от някое ловно стопанство или от някоя фирма за поддръжка на ВЕИ, но някой, който се кани да купува не една фирмена кола, а цял автовоз едва ли ще вземе с особена тежест съветите тук, човека с това си изкарва прехраната и най-вероятно си знае работата.

                    Все едно Бил Гейтс да пита дали да изкупи акциите на -Нокия или на Алкател.
                    Ти да не си прокорор?

                    Я гледай какво става тука:

                    Първоначално публикуван от pe6katavr6 Преглед на мнение
                    Ще трябва сериозно да се преразгледат вариантите с пикапите.
                    Като го няма това където го търси, кой му е виновен?!?!? И като си знае работата и не му пука за съветите, що пита?!?!?! Може пък да иска да затвърди мненито си!

                    И пак казвам да не пропусне и Амарок-а.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                      Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                      Не съм го измислил,от 7 при нас в движение са само два
                      Малко, като развален телефон се получи... Имах предвид, че нямало вече нови на пазара...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                        Малко, като развален телефон се получи... Имах предвид, че нямало вече нови на пазара...
                        http://suchen.mobile.de/auto/search....alse&scopeId=C
                        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                          Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                          ...и? 125 броя - от 2015 - цена от 35 хил.Е ... + поне още толкова необявени по автокъщите. Например при местния дилър на LR & Jaguar има поне 5 чисто нови... Които не са обявени в мобилето... Снимки искате ли? Или трябва да са като в китайско задръстване - много и един до друг
                          Последно редактирано от ivied; 09-10-15, 19:07.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                            Първоначално публикуван от pe6katavr6 Преглед на мнение
                            Маслото го гори от дефтунгите на дюзите, струват стотинки. Слабост на модела лично за мен е феродовия диск - масово се разбива касетата с демпферите, много преди да се е износило феродото.
                            Въпросът с ключовете - ключовете за светлините са направени така, че не са част от оперативната верига, а силовата и масово се стопяват при постоянното каране на вкючени светлини. ВЪпросът се решава елементарно с добавянето на две релета. Контактния ключ е като на моделите отпреди 10 години назад и да речем че може да се твърди, че е слабо място и т.н. нямам намерение да влизам повече в детайли.
                            За кочината и многото пари - без коментар.
                            Проблемът с т.нар. полицейски дифендъри е, че се карат от полицаи - разбирай ме както искаш.
                            И по-старите модели се караха от същите хора пък си бяха здрави.Има и други марки и модели коли които също се карат от полицаи и изкарват в пъти повече.

                            Моето мнение за този модел Дифендър е,че и да ми го подарят няма да го искам,защото ще го платя в много кратък срок като ремонти по него- разбирай ме както искаш.

                            Всеки сам си решава за какво да си даде парите.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-10-15, 19:04.
                            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                              Явно линка не показва това, което аз избирам и виждам на екрана.
                              При избирането на Neu marke Land Rover modell Defender излизат 117 НОВИ автомобила от всички модификации на Дефендър. Мото Пфое като официален представител на марката за България би могъл да съдейства за набирането на нужното количество налични нови автомобили от дилърите в Европа. Допускам, че Лендровър предлага европейска гаранция.
                              Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                              Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ в избора на нов джип за работа по пресечен терен

                                Първоначално публикуван от pe6katavr6 Преглед на мнение
                                не вярвам автомобила спрян официално от производство 2007, да покрива евро 6. А скоро изтича един гратисен период, в който може да се регистрира нов автомобил с евро 5, след тоя период - само евро 6.
                                Поровил съм се малко преди да пиша тук, обще взето след изтеглянето на дефендъра остава доста сериозна празна пазарна ниша. Патфайндър, Ленд круизър, Паджеро и т.н., офроуд моделите на всяка марка, почват да се преориентират в посока лукс и технологии за сметка на офроуда. Такава машина не върви да я вкараш в калта и да я блъскаш по камънаците.
                                Те ИД си ги джиткат ЛК по камънака, ама на теб щом ти е до боята, има малки хеликоптери на същата цена. Просто идея.
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X