Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

    Звъниш в Хюндай и питаш какво върнато от лизинг ще ти предложат, щом на сантафе си се спрял. А за сервизната история и сервизното обслужване в оторизирани сервизи съм писал в друга тема, но и тук ще го споделя (макар и да не става дума за сервиза на хюндай) В моята кола някой беше монтирал кората под волана с рапидка щото счупил щипката разбираш ли... На мой познат пък каптивата до 100 000км странно харчеше по над литър масло от смяна до смяна, още по- странно спря да харчи масло след като той започна сам да си го сменява... В юнитрейд пък на братовчеда му фактурират 7 литра масло при положение, че голфа събира 4.7 литра...
    Успех и дано попаднеш на гледан автомобил.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #17
      От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

      Това с сервизната история в Бг,в повечето случаи е котка в чувал.Имам опит с Рено и Опел,нови гаранционни.Нищо,освен смяна на масла,течности,дискове и накладки не се отразява в сервизната книжка.А не е като да нямат проблеми,служебни коли са.Дали заради файтонджиите,или модела е бъгав.
      Не знам вече какво да се гледа,и да се доверява човек.Най-правилното може би е,най-читавата в долния ценови диапазон,с останалите пари си я правиш докато ти хареса.Никой не продава читава кола(почти).Тръгнат ли да се чупят,аиде на пазара...

      Коментар


      • #18
        От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Нищо,освен смяна на масла,течности,дискове и накладки не се отразява в сервизната книжка.
        Така е, но поне в сервиза на Хюндай можеше да се извади пълната история на обслужването и да се направи разпечатка. Там е включено всичко което е правено по автомобила. Продадох два Хюндая преди 1-2 години /Теракан и СантаФе/ с купувачите и на двете извадихме всичко и направихме преглед преди продажбата в сервиза на Хюндай.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #19
          От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

          Колеги, а някой да има по-преки впечатления от дизеловия Сх-7 ?

          Коментар


          • #20
            От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Може ли превод за невежата моя милост?
            Моля!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150818_221652~2.jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5676920

            Много добре се вижда номера на сертификата.Не е нужно да ходиш където и да било.В интернет може да се провери на сайта.Има марката на автомобила , номер на шаси , дата на първа регистрация , пробег в км по години.При неработещ километраж не минаваш техническия преглед и дотам.Този сертификат се подновява всеки път при явяване на ГТП.Прегледът за смяна на собственост е много обстоен и строг.
            Та накратко: Продавач , който не дава car-pass не ти продава точно колата , която търсиш.Кола придружена със сертификата не се нуждае от оглед от разбиращи.Тя е професионално контролирана с технически средства!
            пп На данните от техническия преглед не могат да влияят субективни фактори , защото повечето тестове са компютризирани.Никой няма да се занимава с глупости , заради един автомобил.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Моля!

              [ATTACH=CONFIG]820136[/ATTACH]

              Много добре се вижда номера на сертификата.Не е нужно да ходиш където и да било.В интернет може да се провери на сайта.Има марката на автомобила , номер на шаси , дата на първа регистрация , пробег в км по години.При неработещ километраж не минаваш техническия преглед и дотам.Този сертификат се подновява всеки път при явяване на ГТП.Прегледът за смяна на собственост е много обстоен и строг.
              Та накратко: Продавач , който не дава car-pass не ти продава точно колата , която търсиш.Кола придружена със сертификата не се нуждае от оглед от разбиращи.Тя е професионално контролирана с технически средства!
              пп На данните от техническия преглед не могат да влияят субективни фактори , защото повечето тестове са компютризирани.Никой няма да се занимава с глупости , заради един автомобил.
              Чудно нещо е това.
              Има ли аналог в други европейски страни?
              Или само от Белгия го дават.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                Не знам , Росене.Аз разправям тези неща , защото са така.Това го споделих да се знае , когато човек иска да е на сигурно.Пък ако иска да се разправя като с нашите джамбази - и тука дал господ.Ма няма смисъл да бие толкоз път.
                Успех с избора на автора на темата!
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                  Гагич ще ти направя сечено и няма да се оспами темата в тази насока.Просто взех един сертификат и го снимах.Мога да питам собственика как се ползва автомобила.При нужда мога и друг да снимам На същите години и три пъти повече километри..
                  Апропо , тук средните "норми" за годишен пробег са 15к за бензинов и 25к за дизелов.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                    Колеги,

                    и аз съм пред същата дилема със същите модели. Никой нищо не коментира за Honda CR-V III (2,2 CDTI, 140 к.с.) - 2008 г.? Някой има ли преки впечатления за хронични болести? Санта Фе-то толкова ли е по-добро, че всички се съсредоточихте в коментарите над него?
                    VW Passat 2.0-16V

                    Коментар


                    • #25
                      От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                      Доколкото се сещам ЦРВ то няма дизел автомат та затова не се обсъжда в темата.
                      Иначе сигурно е надежден автомобил ако двигателя се провери внимателно.
                      Абе ако е с car-pass взимай спокойно
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                        HONDA-та /CR-V III 2,2 cdti/ е с добър мотор, достатъчно еластичен и икономичен. Проверено. 4 човека + багаж, със скорост 140 на темпомат, разхода по борд. комп бе 6,8л. Достатъчно комфортна за 3-ма отзад, и голям багажник. Като цяло доста комфортен автомобил.
                        Моето определение за комфорт е:
                        - отпред: да не се изморява много водача при преходи от 1000 км
                        - отзад: аз, 190 см, да седна спокойно зад водача /след като съм нагласил шофьорската седалката да ми е удобна на мен/ без да си удрям колената в седалката и главата в тавана.

                        Недостатък: висока тарифа за каско, тъй като се води "рисков" модел

                        Коментар


                        • #27
                          От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                          Колега, поглеждал ли си и Nissan Pathfinder R51 (от 2005 нагоре). Преди време имах подобна дилема и се спрях на този вариант. Голям багажник в който имаш сгънати допълнително 3-ти ред две по-малки детски седалки. Ако свалиш втори и трети ред седалки багажника става идеално равен и може да спят двама човека на надуваем двоен матрак. По нещата които си изброил отговаря на изискванията ти, обърни му внимание, ако имаш конкретни въпроси питай, ще ти дам мнение от първо лице Аз съм с 2.5 dci автоматик.
                          Поздрави.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05791.JPG
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5678403 Сувове разни Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05792.JPG
Прегледи:1
Размер:83.2 КБ
ID:5678404за вкусове разни...........
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                              Никой не спомена нищичко за CX-7 2.2 дизел. Чета в разни чужди форуми, за проблеми с предимно с ръждата.Двигателя май е с Евро 6 и с допълнителен резервоар за adblue разтвор. Някой чувал ли е нещо по въпроса. Аз се колебая между X3 и CX-7, но вероятно везните щe наклонят към малкия X ,макар и малко по-стар. Спрял съм се на 150 к.с. варианта предвид славата на 177-ците от последните бройки 2008-10г. Маздата някак ми се струва малко екзотичен модел. Не е особено разпространена, има инфо за бензиновите и по скоро проблемите им за дизела нищо лошо не прочетох, предполагам е добър вариант.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Избор на семеен SUV до около 20 000 лв

                                Здравейте колеги, просто да споделя скоро ходих да гледам една CX7. На пръв поглед безупречна, редовно попълвана сервизна книжка,да не изпадам в подробности, но в прекрасно състояние. Сетих се за четено в щатските форуми- а именно ръждата. Погледанх отдолу -ами имат право хората, повърхностна корозия по всички носещи части, носачи, полуоси и т.н. Реално това едва ли е особен проблем, но при кола за над 20 к....ми се струва не добра оферта. Сериозно се бях замислил да я отнасям, но за 5 годишна кола с ръжда по основните възли.......ще се насоча към нещо друго. Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X