Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомат или ръчка

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Автомат или ръчка

    Аз бях против автоматите, с оправданието, че те са направени за "шофьори" които не могат да се оправят с ръчните скорости и момента за превключването им, а и "с този съединител е така трудно потеглянето по баир"...
    Това все още си го имам като мнение, но пък след като покарах няколкостотин километра колата на Веселка(ситроен Ц5)-останах очарован от автомата, и представянето му.
    Определено е по-мързеливо каране, по-малко се уморява човек, по-приятно е за каране с автомат, абе всичко по-по-най.
    Обаче не съм съгласен, че за градско движение автомата е по-подходящ. Потеглянето става като параход-бавно и величествено, и с доста газ. Аз лично предпочитам по кръстовищата да имам пъргавината и издърпването на "първа, и много газ", за да мога да се впиша в прозореца от липсата на кола на кръговото.

    Иначе казано-моят избор-за градска кола-задължително ръчка, за дълъг път-автомат.

    Обаче добрия шофьор трябва да може да се оправя много добре и с ръчка и с автомат. А не като разгевезените педалчета дето няма силички да вкарат две скорости надолу когато се наложи.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: Автомат или ръчка

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      А къде ги Корсите с автоматици
      Най-много някоя, от "по-новите", с роботизирана ръчка, кръстена с гръмкото "изитроник"
      Аз също харесвам и предпочитам автоматици, но в БГ караме малки и стари коли - за тях по практично, по ред причини, е да са с ръчни скорости.
      Корсата я дадох за пример защото на такова ми подхвърлиха ключовете. Никъде не съм казвал, че трябва да е автоматична Корса мечтаната кола.
      За "практичното" не съм съгласен, но както и да е, всеки си има мнение. Аз нищо практично не виждам в това да кача жена си и децата си в миниатюрна сапунерка /ама на жената и е лесно да я паркира... Дрън, дрън- да се научи да кара/.

      Я кажи на кое викаш "стари" коли, моите до една са на парите на една заплата, стари са демек, и си бръмчим с автоматиците "непрактично" и безгрижно...
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • #63
        От: Автомат или ръчка

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Потеглянето става като параход-бавно и величествено, и с доста газ. Аз лично предпочитам по кръстовищата да имам пъргавината и издърпването на "първа, и много газ", за да мога да се впиша в прозореца от липсата на кола на кръговото.
        Тва си е до колата. С ежедневката мога да отвея бая ръчки
        Изобщо всяко нещо си има плюсовете.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Автомат или ръчка

          Кольо ти си прав донякъде, но няколко пъти когато ми се е налагало да ходя до центъра по Цариградското в час пик, повярвай ми направих мускулна треска на левия ми крак от постоянното натискане на съединителя за да потеглям за метър-два, и това непрекъснато през няколко секунди за време от 20-40 минути, имах чувството че амортизирах съединителя за половин година каране без спиране...

          Коментар


          • #65
            От: Автомат или ръчка

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Аз лично предпочитам по кръстовищата да имам пъргавината и издърпването на "първа, и много газ", за да мога да се впиша в прозореца от липсата на кола на кръговото.
            .
            Кольо, това не е от автомата, а от двигателя. Като си в София ела да ти покажа как се потегля на светофар с автоматик!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #66
              От: Автомат или ръчка

              Кольо, молим ти се човек, недей така да поставяш всички автоматици в графа "бавно, величествено и с много газ". Детевоза с неговите 2300 кила, и с все дечурлигата на задната седалка прави 7.5 секунди до 100. И ако изключа някои копчета, ще хвърля парчета разтопен грайфер на задния на прозореца.
              Знам, че горния пример не се вмества много в обикновенния масов автомобил в България. Ето ви обаче друг пример- тука копърките /такситата/ минаха на Приус. Всичките са автоматици, малолитражни моторчета, карат ги на 3 смени, и държат по 700 000 и нагоре. Как пък не видях една копърка да се бори със съединител...
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #67
                От: Автомат или ръчка

                Добре де, нямам много голям опит с автомати, но и трите които съм карал все си потеглят бавно и достолепно. На старта ръчката е по-бърза.
                За сведение-първия ми автомат беше едно дърто волво, мисля 343, ама не съм сигурен. Второто беше тойотата на Петър Минчев(тукашния състезател, един от старите състезатели в офроуда) като му бях асистенция на второто българско Бреслау-тойота 100, с 4,2 дизел, голям параход. И с платформата отзад си беше "баси мамата".
                Третата е споменатия ситроен, със 136 коня, много приятна и лека за каране кола, само потеглянето е тегаво. Иначе има "двоен кикдаун", не знам как се казва точно. Т.е.-като искаш ускорение-натискаш газта, и кутията пада една скорост надолу. Естествено ускорява доста добре. Обаче, ако отсрешната кола идва много бързо-натискаш газта до долу, и тогава кутията пада още една скорост надолу, и колата се ускорява дота по-добре.
                Супер е за дълъг път, ама за в града си предпочитам сънито, с нормалния, честен съединител.

                А търтьо да не се хвали с изключението си. Аз пък с франко мога да мина през бордюра. Ама си е изключение
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #68
                  От: Автомат или ръчка

                  Нека започнем от по-далеч..търсиш кола, харесваш модел..ок, сетне се питаш ръчка или автомат. Взима се ръчка ако не се произвежда такава кола автомат, каквато си харесал ..автомата минуси няма, освен глупостта и неумението да се кара от някои хора, независимо лека кола или джип. По-високия разход с литър- два е абсолютно пренебрежим спрямо лекотата и удоволствието от шофиране, щаденето на мотора и в крайна сметка дълговечността на автомата /особено по-старите/ при адекватна подръжка. Едва ли има човек , на който му е приятно да стои стои с постоянно "надървен" ляв крак в задръстване, а икономическата равносметка, както се каза по-горе, за смяна на демпферен маховик+съединител при колите от петнайсетина години насам също е печална..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #69
                    От: Автомат или ръчка

                    В крайна сметка си зависи от това как е била поддържана от предишния собственик.
                    Не ми харесва на автоматика че и при спускане по нанадолнище дори и с избрана предавка от типтроника колата не "спира" както с ръчни скорости.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Автомат или ръчка

                      Понякога въпросът е обичаш ли шофираш или колата ти служи да те закара до определено място. Та, каква любов към шофирането предполага АСК?
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #71
                        От: Автомат или ръчка

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Аз бях против автоматите, с оправданието, че те са направени за "шофьори" които не могат да се оправят с ръчните скорости и момента за превключването им, а и "с този съединител е така трудно потеглянето по баир"...
                        Това все още си го имам като мнение, но пък след като покарах няколкостотин километра колата на Веселка(ситроен Ц5)-останах очарован от автомата, и представянето му.
                        Определено е по-мързеливо каране, по-малко се уморява човек, по-приятно е за каране с автомат, абе всичко по-по-най.
                        Обаче не съм съгласен, че за градско движение автомата е по-подходящ. Потеглянето става като параход-бавно и величествено, и с доста газ. Аз лично предпочитам по кръстовищата да имам пъргавината и издърпването на "първа, и много газ", за да мога да се впиша в прозореца от липсата на кола на кръговото.

                        Иначе казано-моят избор-за градска кола-задължително ръчка, за дълъг път-автомат.

                        Обаче добрия шофьор трябва да може да се оправя много добре и с ръчка и с автомат. А не като разгевезените педалчета дето няма силички да вкарат две скорости надолу когато се наложи.
                        Адаш, много те уважавам, ма понекога пишеш баси глупостите.
                        Имам и автомати и ръчки. Единственият кусур на автомата е невъзможността за палене с бутане.
                        Потеглянето "бавно и величествено" на светофара - ми аз потеглям с автомата, така че съм на следващия светофар съм преди много ръчки да не са потеглили изобщо. Карам и Ц5 с автомат, но това, както и Волво ХС90 и с ръчка трудно биха се вписали при автомобилите изобщо. Автоматът може всичко, което може и ръчката. Включително и офроуд. Просто едното се прави с ръце, а другото с крака и познания. Но е факт, че с моторче от кафемелачка не се получава. Автоматът е благинка за града - извън градо, ръгам 5а и газ...
                        По въпроса за приплъзването - има една уйня, наречена локъп.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #72
                          От: Автомат или ръчка

                          Първоначално публикуван от Luftwaffe93 Преглед на мнение
                          В крайна сметка си зависи от това как е била поддържана от предишния собственик.
                          Не ми харесва на автоматика че и при спускане по нанадолнище дори и с избрана предавка от типтроника колата не "спира" както с ръчни скорости.
                          Интересно, моята спира- чукам минус докато не качи 3000 оборота, и си я оставям да спира като обикновена.

                          И за протокола- като бях млад и глупав, исках ръчка, сега вече искам автомат. Та и това има значение.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #73
                            От: Автомат или ръчка

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            И за протокола- като бях млад и глупав, исках ръчка, сега вече искам автомат. Та и това има значение.
                            +1

                            Като кацнах на този континент и аз си носех заблудите с мен: "ръчка та ръчка". Да, ама първата кола се случи автомат и ми отвори очите.
                            Затова при мен: колата автомат, а джипката(или каквато там играчка му е на сърце на човек) е по лично предпочитание(при мен-ръчка).
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #74
                              От: Автомат или ръчка

                              Пред автомата не са ли над 200 коня не си е работа та викам да си дойдем на думата.Карал съм 4 степенен автомат на Крайслер 200.........е па това държиш ли го на автомат не върви и това си е,или е на трета блокирано или слизам от него.Батко му Крайслер 300 е друга бира,там май бяха 7 автомат,с много газ става и държи на изпреварване,не мисли като 200 да сваля от четвърта на трета,сваля си от 7ма на трета и тръгва та от кола до кола им разлика.Тия са едно семейство,не срВнявам Голф 1.1 с СЛ500.

                              За дизел,джип,гора,теглене........ръчка,но за кола в града,кораб,магистрала,дълго,лятото........автомат.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #75
                                От: Автомат или ръчка

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Корсата я дадох за пример защото на такова ми подхвърлиха ключовете. Никъде не съм казвал, че трябва да е автоматична Корса мечтаната кола.
                                За "практичното" не съм съгласен, но както и да е, всеки си има мнение. Аз нищо практично не виждам в това да кача жена си и децата си в миниатюрна сапунерка /ама на жената и е лесно да я паркира... Дрън, дрън- да се научи да кара/.

                                Я кажи на кое викаш "стари" коли, моите до една са на парите на една заплата, стари са демек, и си бръмчим с автоматиците "непрактично" и безгрижно...
                                Е, ти знаеш какви са старите коли за БГ. Около и над 15 годишни, от типа на Голф, Астра и подобни от всички континенти вече. С моторетки 1,4/1,9, дизел и бензин. Купувани на старо от ЕУ. И продавани там в съотношение, ба ли го колко, ма сигурно 90/10 ръчна/автомат. Първите им собственици тука им посменат тва онова, ма евентуалните им следващи не искат с нищо да се занимават. Искат да ги карат, докат се скапат и на скрап. Всички му се плашат на автоматика, щото ако се наложи ремонт нито знаят къде, нито от кой и само са чували, че цените са яки.
                                Пак казвам, карал съм и карам автоматик и го предпочитам пред ръчка, но следва да сме обективни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X