Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на джип - помогнете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на джип - помогнете

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    С възможно най тактичния тон ще кажа следното:
    1. Jeep и надеждност не правят изречение.
    2. Погледни раздел jeep във форума, неслучайно има 5 пъти повече теми от другите марки.
    3. Ако все още си навит звънкай на Дедо Владо.
    4. Във Варна забрави за добър майстор
    Поздрави
    Ами тогава спирам да гледам и най много да чакам да се прибереш....

    Коментар


    • От: Покупка на джип - помогнете

      Ами не, аз не мога да ти разреша дилемата.
      Най много да покараш Диско и толкова.

      На твое място бих постъпил по следния начин:
      1. Определяш си възможно максимален бюджет за покупка.
      2. Търсиш в българските търсачки всичко що е сув 4х4 със сервизна история купено от тук, на доказуеми не много километри и покриващо другите ти критерии, бюджет, брой врати и т.н.
      3. Свеждаш избора до няколко автомобила.
      4. Задължително се водят на официалния сервиз да се потвърди история и състояние.
      5. Постваш тук и четеш отзиви.
      Който и да е сув 4х4 ще ти свърши работа за зимата за асфалта, а за гората отделно купуваш сериозна машина най добре вече тунингована да не се занимаваш много.
      Поздрави
      Последно редактирано от rosen_offroad; 22-07-15, 01:43.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • От: Покупка на джип - помогнете

        Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
        Приятели, хванаха ми окото два Jeep ... Този в София е overland 10.2005 поне по това което се вижда на снимки и видео е много запазен ... Дали е възможно някой ако може да ги види да не се разхождам напразно. Ще намеря начин да се отблагодаря.
        Поздрави
        И да ида при джипа на Горубляне - ще го гледам като "объл камък"... За оглед на тоя модел джип пазари дядо Владо!
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Покупка на джип - помогнете

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Отиваш във хлебозавод 2 там в двора едни момчета само субару правят.
          От варна до осеново джип не трябва, а добро 4x4 фул тайм.
          Колега,
          Казано ти е още във четвъртия пост! Ще ти свърши работа каквото и да е, само да е височко за зимата. Естествено трябва да имате задължително 2 (поне) превозни средства. Лекият авт. като основно и 4x4 за трудни условия. Не ти трябва парт тайм изобщо, хеле пък Геги и Дифендъри. Целият път ти е асфалт - на места на дупки, но асфалт. Аз съм на твоя хал - работим във Варна и живеем от 4 г. вече на 20 км., само че не в Осеново. Имах Спортидж. Лифтнах го, ръчни хъбове и т.н. Разбрах че е по-добре возилото да не е с основно задно и по принцип да е с авт. включване на двойното. Ако има и ръчно - още по-добре. Продадох го (по-скоро го подарих) и поради липса на дълъг кредитен портфейл търсих нещо което да върши работа при моите (които са същите като твоите!) нужди. Евтино, с основно предно, сравнително надежно, сравнително комфортно, със сравнително поносими разход, подръжка, данък и най-важното - да не ми стиска никъде! При моите 2 м. и 120 кг. последното се оказа много трудно постижимо още при търсенето на първата ми кола преди 35 години. И сега съм много доволен от новата придобовка - дотолкова, че вече няколко пъти я използвам като пр. средство за дълъг път, пренебрегвайки лекият авт.
          Така че недей залита по разни големи машини, с големи двигатели, големи разходи като гориво, подръжка, данъци и трудно (да не кажем никак) управляеми от жена. Реално на теб off road машина НЕ ти трябва. Каквото ида вземеш - ще го разбереш,,,,,, освен ако не се запалиш по истински хард off..........
          Успех!
          Венцислав Петров
          Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
          Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
          0889 62 8четири 6четири

          Коментар


          • От: Покупка на джип - помогнете

            Гледам в темата се дискутираше ТЛК 90/95. Ако е в добро състояние, това е най-надеждната машина от всички дискутирани. Освен това, отговаря и на условието:
            Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
            .... и в същото време ми трябва сигурен джип основно за през зимните месеци. Моята работа е свързана със срокове
            и няма как да отсъствам от работа независимо от климатичните условия ....
            Тоест, без скъпоструващи и компромисни лифтове, едни агресивни и в същото време стандартни по размер гуми ще дадат небходимия клиренс при непочистени пътища в зимни условия.
            Обаче, човека каза, че му грознее ... което споделям. В такива случай нищо не може да се направи, щото все едно да убеждаваш някой да си вземе жена, която не харесва, пък била тя и много читава.
            Та ще е най добре да каже човека какво му харесва ...

            Коментар


            • От: Покупка на джип - помогнете

              Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
              Колега,
              Казано ти е още във четвъртия пост! Ще ти свърши работа каквото и да е, само да е височко за зимата. Естествено трябва да имате задължително 2 (поне) превозни средства. Лекият авт. като основно и 4x4 за трудни условия. Не ти трябва парт тайм изобщо, хеле пък Геги и Дифендъри. Целият път ти е асфалт - на места на дупки, но асфалт. Аз съм на твоя хал - работим във Варна и живеем от 4 г. вече на 20 км., само че не в Осеново. Имах Спортидж. Лифтнах го, ръчни хъбове и т.н. Разбрах че е по-добре возилото да не е с основно задно и по принцип да е с авт. включване на двойното. Ако има и ръчно - още по-добре. Продадох го (по-скоро го подарих) и поради липса на дълъг кредитен портфейл търсих нещо което да върши работа при моите (които са същите като твоите!) нужди. Евтино, с основно предно, сравнително надежно, сравнително комфортно, със сравнително поносими разход, подръжка, данък и най-важното - да не ми стиска никъде! При моите 2 м. и 120 кг. последното се оказа много трудно постижимо още при търсенето на първата ми кола преди 35 години. И сега съм много доволен от новата придобовка - дотолкова, че вече няколко пъти я използвам като пр. средство за дълъг път, пренебрегвайки лекият авт.
              Така че недей залита по разни големи машини, с големи двигатели, големи разходи като гориво, подръжка, данъци и трудно (да не кажем никак) управляеми от жена. Реално на теб off road машина НЕ ти трябва. Каквото ида вземеш - ще го разбереш,,,,,, освен ако не се запалиш по истински хард off..........
              Успех!
              Благодаря за изчерпателния отговор! До колкото разбирам си вземал и ти Субару предполагам Фори или бъркам. За мен най лесно е да взема едно Фори, даже ми допада като количка, смисъл харесвам дървени форми и т.н. то реално ми трябва магаре технически изправно с едни много хубави зимни гуми. Може би поради липсата на опит му
              нямам вяра и затова и се чувствам неуверен и се мъча да намеря нещо по сериозно и по силово. Дали обаче моите мисли са правилни или не това е съвсем друг въпрос затова и с огромен интерес се включих във форума чета наред и в крайна сметка Ви занимавам с глупости! Простете все от някъде трябва да тръгне човек. Та пак за Форито
              125 коня със бавни 2000 куб. това се загледах. На жена ми вземах един много хубав Голф 4 2.8 V6 4 Motion преди време с едни много добри зимни гуми не спираше никъде, ни лед ни сняг само един проблем имаше че беше много нисък та въпросното Фори нямали да има подобни проблеми?
              Поздрави

              Коментар


              • От: Покупка на джип - помогнете

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Гледам в темата се дискутираше ТЛК 90/95. Ако е в добро състояние, това е най-надеждната машина от всички дискутирани. Освен това, отговаря и на условието:

                Тоест, без скъпоструващи и компромисни лифтове, едни агресивни и в същото време стандартни по размер гуми ще дадат небходимия клиренс при непочистени пътища в зимни условия.
                Обаче, човека каза, че му грознее ... което споделям. В такива случай нищо не може да се направи, щото все едно да убеждаваш някой да си вземе жена, която не харесва, пък била тя и много читава.
                Та ще е най добре да каже човека какво му харесва ...
                Здравей, грознее до толкова че това което гледам да се продава или тук там засичам по улиците е трагично, предполагам че за сериозни пари има и хубави но с тези разходи по къща което строя и това че имам 3 коли още някак си ми идва в повече да взема нещо от по горе написаното. За харесване аз съм написал какво ми допада, даже в момента много ми допада и Lend Rover Range Vogue 4.4 до болка познат за мен мотор на BMW, харесва ми като всичко е пак струва пари и предполагам че отново ще кажете
                че не става...

                Коментар


                • От: Покупка на джип - помогнете

                  Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                  Здравей, грознее до толкова че това което гледам да се продава или тук там засичам по улиците е трагично, предполагам че за сериозни пари има и хубави но с тези разходи по къща което строя и това че имам 3 коли още някак си ми идва в повече да взема нещо от по горе написаното. За харесване аз съм написал какво ми допада, даже в момента много ми допада и Lend Rover Range Vogue 4.4 до болка познат за мен мотор на BMW, харесва ми като всичко е пак струва пари и предполагам че отново ще кажете
                  че не става...
                  Що бе чудесна машина е, проблема е че не съм видял приличаща на нещо за по-малко от 20к. лв. и се губи идеята освен ако няма да продаваш оная V12-ка

                  Коментар


                  • От: Покупка на джип - помогнете

                    Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                    Що бе чудесна машина е, проблема е че не съм видял приличаща на нещо за по-малко от 20к. лв. и се губи идеята освен ако няма да продаваш оная V12-ка
                    Има в Софето върнат от лизинг сякаш ми се струва много добре, цена 16 900 лв. Аааа никога, дай боже никога да не се случи да не се разделя с BMW 850 CI
                    Обожавам го Тази кола я познавам до най малката бормичка, прекрасни спомени и снимки как съм я разглобил на съставните части, как си дремя в средата
                    на коша докато е извадено сърцето за пълна рехабилитация...
                    Последно редактирано от Peter Angelov; 22-07-15, 22:29.

                    Коментар


                    • От: Покупка на джип - помогнете

                      Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                      Има в Софето върнат от лизинг сякаш ми се струва много добре, цена 16 900 лв. Аааа никога, дай боже никога да не се случи да не се разделя с BMW 850 CI
                      Ха сериозен ли си бре... Аз от моя :12 оставих само блока за масичка. Ако беше споделил по рано до миналата седмица и главите бяха налични щях да ти ги подаря, моя беше от първите 89 та с малките клапани. Но дроселите бачкаха но и те на вторични... чистех едното халенце от стара скраб, такова проекти разни.

                      Коментар


                      • От: Покупка на джип - помогнете

                        Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                        Ха сериозен ли си бре... Аз от моя :12 оставих само блока за масичка. Ако беше споделил по рано до миналата седмица и главите бяха налични щях да ти ги подаря, моя беше от първите 89 та с малките клапани. Но дроселите бачкаха но и те на вторични... чистех едното халенце от стара скраб, такова проекти разни.
                        Ееее трябва да те накажем)) как ще хвърлиш такива работи те си имат цена, не знам защо си го направил! от Е32 750 или? То тея проекти край нямат мен от 1993 г. от първата любов Е30 са ми само проекти в главата...хахаха
                        По темата, не ти ли допада този който се продава?

                        Коментар


                        • Покупка на джип - помогнете

                          Първоначално публикуван от Peter Angelov Преглед на мнение
                          Благодаря за изчерпателния отговор! До колкото разбирам си вземал и ти Субару предполагам Фори или бъркам. За мен най лесно е да взема едно Фори, даже ми допада като количка, смисъл харесвам дървени форми и т.н. то реално ми трябва магаре технически изправно с едни много хубави зимни гуми. Може би поради липсата на опит му
                          нямам вяра и затова и се чувствам неуверен и се мъча да намеря нещо по сериозно и по силово. Дали обаче моите мисли са правилни или не това е съвсем друг въпрос затова и с огромен интерес се включих във форума чета наред и в крайна сметка Ви занимавам с глупости! Простете все от някъде трябва да тръгне човек. Та пак за Форито
                          125 коня със бавни 2000 куб. това се загледах. На жена ми вземах един много хубав Голф 4 2.8 V6 4 Motion преди време с едни много добри зимни гуми не спираше никъде, ни лед ни сняг само един проблем имаше че беше много нисък та въпросното Фори нямали да има подобни проблеми?
                          Поздрави
                          Фабрични данни:
                          Форестър 1997-2000 226мм просвет.
                          Дискавъри 2 - 250 мм просвет.
                          ТЛК 95 - 230 мм просвет.
                          С еднакви по грайфер гуми на сняг и лед разлика в проходимостта между ТЛК и форестър няма (дори форко е с предимство по лек), Диското е малко по добре.
                          Всичките са фултайм, ТЛК с виско евентуално, Диското с тракшън контрол.
                          Според мен 4х4 на всичките е почти еднакво.
                          Вече при спиране на лед камиона си е камион.
                          Пак казвам за асфалта камиони не ти трябват.
                          А тойотата и да се лифтне за в гората е по скъпо и ограничено защото е с независимо окачване отпред.
                          И каква е равносметката за ТЛК- то нито на асфалта е най доброто нито в гората.
                          Имаш бонус разход на нафта средно 10-11/100.
                          Да не споменаваме безумните цени.
                          А дали е по надеждна от форко едва ли (особено с прекрасния дизел D4D)!
                          Поздрави
                          Последно редактирано от rosen_offroad; 22-07-15, 22:57.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: Покупка на джип - помогнете

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            Фабрични данни:
                            Форестър 1997-2000 226мм просвет.
                            Дискавъри 2 - 250 мм просвет.
                            ТЛК 95 - 230 мм просвет.
                            С еднакви по грайфер гуми на сняг и лед разлика в проходимостта между ТЛК и форестър няма (дори форко е с предимство по лек), Диското е малко по добре.
                            Всичките са фултайм, ТЛК с виско евентуално, Диското с тракшън контрол.
                            Според мен 4х4 на всичките е почти еднакво.
                            Вече при спиране на лед камиона си е камион.
                            Пак казвам за асфалта камиони не ти трябват.
                            А тойотата и да се лифтне за в гората е по скъпо и ограничено защото е с независимо окачване отпред.
                            И каква е равносметката за ТЛК- то нито на асфалта е най доброто нито в гората.
                            Имаш бонус разход на нафта средно 10-11/100.
                            Да не споменаваме безумните цени.
                            А дали е по надеждна от форко едва ли (особено с прекрасния дизел D4D)!

                            Поздрави
                            Чакам да се прибериш, да се запознаем и да ходим да изберем един хубавец.
                            Задължително ли до 2000 г.? Харесват ми много от 2001 с една бяла оптика - стопове.
                            Гредам че някой имат нещо допълнително на предна и задна броня.
                            Поздрави
                            P.S. Този който се продаваше имаше точно тази визия

                            Коментар


                            • От: Покупка на джип - помогнете

                              Недей да ме чакаш аз не мога да ти внеса Субару, но така наречения Бат Буби от Субару форума може - о885897615
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • От: Покупка на джип - помогнете

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Фабрични данни:
                                Форестър 1997-2000 226мм просвет.
                                Дискавъри 2 - 250 мм просвет.
                                ТЛК 95 - 230 мм просвет.
                                С еднакви по грайфер гуми на сняг и лед разлика в проходимостта между ТЛК и форестър няма (дори форко е с предимство по лек), Диското е малко по добре.
                                Всичките са фултайм, ТЛК с виско евентуално, Диското с тракшън контрол.
                                Според мен 4х4 на всичките е почти еднакво.
                                Вече при спиране на лед камиона си е камион.
                                Пак казвам за асфалта камиони не ти трябват.
                                А тойотата и да се лифтне за в гората е по скъпо и ограничено защото е с независимо окачване отпред.
                                И каква е равносметката за ТЛК- то нито на асфалта е най доброто нито в гората.
                                Имаш бонус разход на нафта средно 10-11/100.
                                Да не споменаваме безумните цени.
                                А дали е по надеждна от форко едва ли (особено с прекрасния дизел D4D)!
                                Поздрави
                                Не си много прав - тия фабрични/техн. данни не ги гледай. ТЛК излиза от завода с два размера по големи гуми от Диското (за Форестъра да не говоря), повечето са с твърд блокаж на задния диф, естествено и с твърд блокаж на средния. Тоест, основните неща за проходимост ги има - голями гуми, блокировки.
                                Предното независимо окачване е добър компромис между лека кола - джип.
                                Двигателя 1KZТЕ е безпроблемен, както и другите основни възли и агрегати.
                                Лошото е, че най новите са на по 17-18 г., на пазара се продават изтормозени, читавите не се продават. Но, намери ли се читава, както се каза и по назад, ще служи дълго и вярно.
                                Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X