Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

    Замисли се за П2 3,5 много здраво и силно.Разхода е почети като на 2,8Д,но е по силно и здраво.
    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
    АСК Ален Мак

    Коментар


    • #32
      От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

      И това е вариант, но също много рядък, а и както споменах в началото отиваме вече на високи данъци и застраховка. А няма да се кара толкова много, и куц 2,5 дизел ме устройва. Ама пък газта е 93 ст. тук...
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #33
        От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

        Бензиновото Терано четох, че ДВГ не е за предпочитане, не говорим за мощност, аз за експлоатация. Нещо по-конкретно като проблематика?
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #34
          От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Бензиновото Терано четох, че ДВГ не е за предпочитане, не говорим за мощност, аз за експлоатация. Нещо по-конкретно като проблематика?
          Нищо му няма на бензина, просто малко слабее.

          Ако терано, дизела му е една от най-силните черти. Трябва изключителен талант и упоритост за да го убиеш. Аз пък обратно на Андро - такова след 1996-та е по-добрия ватиант - повече коне, по-здрава скоростна кутия. Помпата има 2 датчика и 2 клапана. Никаква електроника. Още не съм видял убита такава, поне на Bosch, а пък и да видиш - по моргите бол.

          Разход, в сток вариант узвън града с 80-90 и пуснат климатик - нещо като 8-9. Вдигнато, с рошави 31-ци, натоварено до козирката и с 3-ма човека вътра - с 90 - около 9, със 140 - около 14. Градско със същата комплектация - 11-12. Зимата може и повече, ако го караш студено. От гориво не пестя, та смятай че това е разхода ако го караш хулигански. Няма проблем да те закара от тук до морето със педал, залепен за ламарината. Вчера го пробвах за пореден път.

          Ако - по-добре е Bosch (гумени маркучета между дюзите) вместо Zexel (метални тръбички).

          Типични проблеми - дебитомер, на около 80-100000 просто си сдава. Последно като цена е нещо като 150-180лв. Малко кекаво кормилно управление, но пък от друга страна аз съм си още с оригиналните накрайници (на 140000), и доста кекави биалети отпред, но пък вече им е намерен колая. Може след покупката да се наложи да смениш дългата кормилна щанга и евентуално паразитен хебел, двете заедно в оригинал около 500лв.

          За 5500 ще ти трябва доза късмет, за да намериш читаво. Гледай най-вече за ръжди. Проблеми другаде са малко вероятни. Но пък е единственото от изброените, за което спокойно можеш да купуваш италиански екземпляри, без да се притесняваш за състояние на двигател. Всичко е чугун, долен разпределителен вал, ангренажни колела (няма верига и ремък). Дърт тежък и надежден мотор, харчещ квото му сипеш в резервоара, и поемащ каквото му сипеш масло.

          За 5500 читаво паджеро 2 не те виждам какще намериш, даже и с огромна доза късмет. За Галопер не знам.

          И... забрави за икономии при експлоатацията на джип. Голямо, тежко, с аеродинамика на тухла четворка, няма как да харчи малко, дори и 50 коня да има под капака. Частите са двойни, гумите и те (ако не тройни), маслата като количество са 2-3 пъти повече, за сметка на това имаш 2 пъти повече възли с масла в тях (сравнено с обикновен автомобил - раздатъчна кутия и още един диференциал, искащ скъпо масло, но поне се сменя рядко). Данъка е голям (нещо като 120 кинта, ако помня добре), гражданската също, ама това важи за всичките, не само за тераното.

          За "я да видя дали ще мина от тук" - от сега ти казвам че няма да минеш без това, рано или късно. Та си скатай една лопатка някъде.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

            Благодаря за изчерпателното мнение, повечето неща разгледах обстойно из темите. Относно разходите - гуми купувам веднъж и с тоя пробег скоро няма да ми трябват, ако не стане нещо. Маслата и те същата работа, послено на Полото смених масло на 8000 км, че стана на година и половина. Колата от подписа пак е с доста чорби - 6,5 л. ДВГ, СК и диференциял. Данъка в наше село е по-тънък . ГО е 30-40 лв. над споменатия ФВ. П2 и аз си мисля ще е трудно, затова съм включил Галопера, ама ми е малко тесен, в Тераното съм екстра. Ще е най-читавото за парите и каквото сабя покаже.
            п.п.С VIN-a на Терано и Галопер има ли дарми като П2, къде да го търся?
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

              На терано с нормален за тук волан е откъм пътника, върху рамата. Ако рамата е достатъчно читава (тоест без сериозни ръжди), с номера няма проблем. Не е на гниещо място и се вижда и чете лесно.

              Лично аз ако бих купувал сега, щях да отделя малко повече пари и да търся максимално лъскав италианец (има такива без точица ръжда) след 2000г. А като няма ръжди, наклепваш го отдолу и във всички кухини, врати и т.н. с парафин за кухини, подноваваш го около колелата всяка есен(процедура за половин-един час) и ще го караш дълго и безаварийно без да го мислиш. Това е единственото, което съм установил като работещо против корозия при мен.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                ... в Тераното съм екстра...
                Освен това късото Терано има най-голям багажник от трите. Ако това има значение де
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                  Като втора кола, точно с цел превоз на неподходящи за първата неща(разбирай почти всичко), ще е важно да се знае.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #39
                    От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                    Градски...Ако още се чудиш да наклоня и аз везната...на митсубишито диамантите не случайно са три на по 120 градуса...Японския мерцедес е добро попадение
                    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                    Коментар


                    • #40
                      От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                      Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
                      Градски...Ако още се чудиш да наклоня и аз везната...на митсубишито диамантите не случайно са три на по 120 градуса...Японския мерцедес е добро попадение
                      Еййй, ашколсун за моабета!!!!
                      Имаш черпене - лакардията ми хареса много!
                      Бравос!!!!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                        Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
                        ...Японския мерцедес е добро попадение
                        С дребната подробност, че за едни и същи пари Паджерото вероятно ще е по-старо или в по-лошо състояние.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                          От което следва, че Паджерото е с по-висока относителна стойност.

                          И идва повторението на любимата ми приказка -

                          Ниската цена не лъже никога. Високата цена понякога лъже, но ниската - никога!!!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            От което следва, че Паджерото е с по-висока относителна стойност. ...
                            По това спор няма, НО само при положение, че в бюджета ти може да влезе екземпляр в достатъчно добро състояние ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                              Признавам си, че първата приказка към широкопрофилната лакардия я направих аз.

                              Ама това различава форумното общуване от живото.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                                И по темата - отговор!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X