Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

    Здравейте,

    от скоро съм се заоглеждал за средно голям джип на бензин/гас, като цена/визия за сега се спрях на тези двата. Целта е всекидневна кола, с повече проходимост до хижи зимата, разни язовири лятото, ще дърпа автомобилна платформа, платформа за лодка/джетове и евентуално малка каравана.

    Попрочетох и за двата джипа, за Маздата има един колега от форума, който сподели че е крайно не доволен, даже мисля беше изброил и какво е сменял по колата, та като видях обявата и гледам какво е сменяно викам да не е неговата.

    Маздата печели с визия, и това че вече е регистрирана със Софийски номера. Чух и позитивни и негативни мнения за нея.

    Хюндая знам от доста места че е здрав, конкретно този е и по-мощен от Маздата, но леко ми грознее с тези изцъклени фарове, но не е чак такъв проблем. Та какъв би бил вашият избор?

    Мазда: *** (без линкове към обяви) ***



    Хюндай: *** (без линкове към обяви) ***
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-05-15, 16:19.

  • #2
    От: Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

    Аз за себе си бих избрал м/у двете марки Мазда без да се замисля,но бих търсил с 2,3мотор.

    Коментар


    • #3
      От: Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

      сядал ли си и във двете коли да провериш ? как е~ удобства , обем-пространства-уреди -скорости как включват? не се лъжи от конете, те не дърпат ремаркето !!! ще гледаш въртящия момент, нютон метрите ,маздата е 150кс 2261м3 но е със 200Nm това е за 2.3 мотора ~ хюндая е 146кс 1351м3 и е със 200Nm това е за 2.4 мотора е сега маздата със 2.0 мотора е по слаба от хюндая но ще ти върши същата работа но със 10мин. закъснение на 100км!!! но като разход и удобства, а и надежност, за мен е по-добрия вариант ! Този дето е плакал от маздата сигурно не е случил на читава кола а и е бил като предишния собственик ~ неглеже ! По принцип лоша кола няма има лош стопанин дето само реве и нищо не дава и прави за и по колата ! хюндаите също си имат кусури особено първата им генерация но пак казвам зависи на какъв автомобил ще попаднеш ~ отваряй си очите и питай !! за мен този хюндай отвътре ми е по дървен като позиция на седене и шофиране ! е санта фе след 2006, новото купе е друга бира, но за всеки влак си има пътници ! А Маздата - еееееееееееееее -х Маздата отвътре си е благинка ! особено след 2004г със 2.3 мотора ! успех със търсенето
      Последно редактирано от tatii; 30-05-15, 22:00.

      Коментар


      • #4
        От: Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:139.0 КБ
ID:5662988

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5662990

        Извинявам се за модератора за дето бях пуснал линкове към обявите, та ето ги, по 6 200 и двете, с вече монтирани газови, маздата с големия плюс че е вече със софийски номера, и ще спестя не малко пари от регистрация.

        Коментар


        • #5
          От: Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

          Здравейте колеги, аз също съм се запътил към покупка на Трибют с 2.3 мотор, проблема е че няма никакво предлагане на тази моторизация в БГ, ако може някой който е карал или притежава такъв автомобил да сподели на какво ниво е конфорта в купето, какво е качеството на материалите, и най вече има ли го проблема с корозията както при другите модели на марката?
          В момента карам 626 2000г. от която съм много доволен, с едно голямо изключение че купето тръгна отвсякъде да ръждясва, ако Трибюта е направен с качеството на 626 и няма проблем с корозията това би бил перфектния автомобил за мен
          Предварително ви благодаря!
          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

          Коментар


          • #6
            От: Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

            има една във сливен и една в н.пазар тази в н.пазар съм я гледал доста е карана - личи и, а форд маверик и мазда трибют е едно и също но със различно име, така че може да търсиш и такава кола.
            модела със 2.3 мотора са малко със по нов фейс особено със кожения салон е трепачка тук 4х4 се включва автоматично и скоростния лост е по- малък като е разположен във конзола - барче. резервната гума е извадена от багажника и е под него отвън, материалите са средно нивo, нo са качествени във купето и имат добра визия и дълъг живот !шоферската седалка е c ел.пакет , мoже и другите ако са поръчани така! изолацията е на средно ниво но за какво ти е повече върши добра работа! за мене колата за Б-г си е многo актуална!

            Коментар


            • #7
              От: Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

              Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
              изолацията е на средно ниво но за какво ти е повече върши добра работа! за мене колата за Б-г си е многo актуална!
              Ще я използвам като основен семеен автомобил, за това разпитвам за конфорта в купето, ако беше само за мен общо взето ми е все тая кое как е направено
              Колеги всичко друго ми е ясно само кажете дали купето е податливо на корозия като останалите модели на марката или тук са взети по-сериозни мерки?
              Само това ме интересува, за всичко друго ще извадя пари и ще го ремонтирам, но ако тръгне отвсякъде да гние нищо не мога да направя, а няма и смисъл
              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

              Коментар


              • #8
                От: Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

                моята е 2005г със 2.3 мотор вече е на 10 г не виждам корозия по купето ако си наблизо до шумен ела да я погледнеш днес и смених маслата вече е на 125х.км

                Коментар


                • #9
                  От: Mazda Tribute 2.0 или Hyundai Santa Fe 2.4

                  Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                  а форд маверик и мазда трибют е едно и също но със различно име, така че може да търсиш и такава кола.
                  До 1998 година Форд Маверик е аналог на Нисан Терано , следващите модели вече са Мазда Трибют.
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X