Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

    Всеки си хвали неговото.
    Това са две коли с почти еднакви качества и поддръжка според мен.
    Лично аз избрах тераното, защото повече ми харесва външно и ми изглежда по - повдигнато от фронтиерата в стоков вид.
    Ни най - малко не съжалявам за избора си, и ако сега избирах пак щеше да е терано.
    Nissan Terrano 2 2.4i

    Коментар


    • #32
      От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

      Абе хора, разликата м/у това да ви изглежда нещо и това да турите рулетката под колата, е като разликата м/у ебавката и ебавка на гол гъз....

      п.п. аз па сега, ако трябва да избира нема да е фронтерата, ма още па по-малко ще е тераното
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #33
        От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

        Ееее сподели поне с нас кои е този жип, в ценовия клас на терано и фронтиера, че и поддръжката да му е такава, че и да гори толкава бензин/газ.
        Щото то за повече парички всеки може да намери нещо по - добро.
        Nissan Terrano 2 2.4i

        Коментар


        • #34
          От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

          Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
          Ееее сподели поне с нас кои е този жип, в ценовия клас на терано и фронтиера, че и поддръжката да му е такава, че и да гори толкава бензин/газ.
          Щото то за повече парички всеки може да намери нещо по - добро.
          Няма да споделя, по простата причина, че не съм запознат със съществуването на такъв и никога не съм го и намеквал, ма от феновете чакам да ме осветлят къде са огромните офроуд предимства на тераното пред фронтерата... аре понеже не съм дребнав, може и да са просто големи
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #35
            От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Няма да споделя, по простата причина, че не съм запознат със съществуването на такъв и никога не съм го и намеквал, ма от феновете чакам да ме осветлят къде са огромните офроуд предимства на тераното пред фронтерата... аре понеже не съм дребнав, може и да са просто големи
            Тези,който имаха фронтери от нашата дружинка ги изпопродадоха и си накупиха Терано 1 2.7 TD ,другия 2.7 ТДИ и едно 3.0 ТДИ + едно 2.4i. В три дружинки около нас има общо 18 джипа Терано ,като най-масови са 2.7 ТДИ . Тераното май стана по разпространен джип и от УАЗ-а .Лично аз бих заложил на Терано.Иначе едно Дискавъри би било още по-добре.
            Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
            Уаз 469
            Nissan Patrol Y160

            Коментар


            • #36
              От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

              вярвам, мисля, струва ми се, изглежда ми.... жестоки аргументи....

              Дано колегата пуснал темата уцели нещо което го кефи и не му създава проблеми!
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #37
                От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                Още едно мнение ЗА тераното. Имах старото 2,7 ТД, сега съм със дълга база 2,7 тди. Старото го продадох заради проблем с ръждата и ми идваше тясно за 4-5 човек, багаж и немска овчарка. Като возия няма много разлика дълга-къса база, поне не и със заводско окачване.
                Поздрави!
                Nissan Terrano 2.7 TDi
                ----------------------------
                Нещо което работи - не се пипа!

                Коментар


                • #38
                  От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                  мдаа - са остава и количественото натрупване да доведе до качествено изменение
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #39
                    От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                    Поради липса на време не съм ходил никъде ,само в нета ги гледам . Хубавото е ,че си намерих фронти пот носа и уикенда ще я гледам дълга ,ръчка 2000г. 4000лв.с пазарлъка . Ще иска гуми ,че и са различни внос е и евентуална еко-такса (незнам имали ги още) обслужването башка ,но ще е поетапно. Има ли човек от ПЛД с познания и желание да я види.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                      От Пловдив съм ,и за компания мога да дойда,но кой знае колко компетентно мнение не се ангажирам да дам,особено ако е бензинка,че аз не съм го мирисал вече 25 години бензина

                      Коментар


                      • #41
                        От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                        Че какво прави Фронтерата нещо повече. Кога Опел взеха да правят качествени коли,че и джипове и то добри. А Нисан са си с традиция в това отношение.
                        Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                        Уаз 469
                        Nissan Patrol Y160

                        Коментар


                        • #42
                          От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                          Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                          Като имал и двете (не фронтера, а Исузу) те съветвам да НЕ взимаш нито едното, нито другото. А някъде прочетох нещо за Фрилендър...сакън! Късо Терано 2.4 със сток гуми на бързи 4х4 нЕма дУша от секъде. Да не говорим, че като по часовник всяко първо число на месеца поне едно-две неща по предницата се обаждат. Срам и позор за японското автомобилостроене Витарите се оказаха по-здрави от Терано2. Фронтерата има доста по-добра возия от Терано.
                          Срам и позор за българските търговци на авточасти.

                          Аз ти казах защо - щото купувате боклуци за резервни части, дето хлопат още като излезеш от сервиза. Вервай ми, опитал съм всякакви тънкани, без накрайниците (които са си още оригиналните) съм сменил всичко отпред няколко пъти, горни шарнири сигурно 7-8 пъти. Трябват оригинални части, и точка. Всичко друго е окаян боклук. Единственото наистина кекаво решение са биалетите, но пък има лесна оправия, която сам видя. Ама дори при тях разликата между неоригинални и оригинални е от една разходка до 20000км пробег.

                          За 2.4 - ми на мен и трилитров 4-runner ми се струва че няма душа. Додето тръгна 2 пъти го угасих. За терано 2.7TDI е правилният мотор. Или трилитрова 1-ца, ама такива читави не останаха.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                            Съвсем послушах съветите ти и...оригинални части, но...пак изхлопаха биалетките, предни и задни.Накрайниците утре ще рециклирам в Лозен, ей така за проба. Относно двигателите - идеята за бензинов е газифицирането и съответно по-евтиния пробег. Ползвам го за евридейка.За гората тотално не ме кефи Иначе си имам 4.2д, което си гори колкото 2.7д и изобщо не бих влизал в "играта" Терано
                            П.П. 4-рънера е по-голямо недоразумение от Тераното
                            Последно редактирано от goshko-loshko; 25-03-15, 08:03.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                              Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
                              ....Че какво прави Фронтерата нещо повече. Кога Опел взеха да правят .... джипове .....
                              Аааайде , поредният !
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Terrano 2 vs Frontera B (LPG)

                                Предни са слагат и с оригинални тампони и си има специфики в монтажа, колкото и да изглежда просто. Но решението за там е друго - видя го.

                                Задните - преди 5 години ги сменях и тия които свалих (на 100000км) си бяха здрави, та седят в кашона за резервни, ако някога... От тогава са минали 40-50000 и няма признаци за проблем. Нямам обяснение за твоя случай, поне по отношение на задните, ако наистина са били оригинални. Моя го ползвам по същия начин, с тая разлика че е и вдигнат и с 31-ци.

                                За бензиновия ясно. Винаги съм бил на мнение че е слаб. Идва му "някаква" сила във съвсем високите обороти, ама да го караш постоянно така не си е работа. От друга страна ако се сложи по-голям (трилитров да речем), той пък ще харчи повече, и все тая. Тънканата си е тънкана - късото терано тежи 1700 кила минимум, и има аеродинамика на тухла четворка. Просто няма как да стане хем да върви, хем да не харчи, еле пък с газифициран бензин.

                                ПП: Рециклирането на накрайниците е безпредметно занимание. ИМХО.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X