Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Kia Sportage

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Няма Спортидж произведен до 2003г с дискове отзад.Объркал си се.Няма разлика във вървежа на 128кс и 118кс,при едно и също ПЧ на ГП.Няма за какво да те е яд...
    А в какво се изразява разликата между двата двигателя?
    KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
    08868пет4три18

    Коментар


    • #47
      От: Kia Sportage

      В различните компове

      Коментар


      • #48
        От: Kia Sportage

        и в двата катализатора. Другото било еднакво.
        по назаде в темата си е написано!
        Последно редактирано от I_N_M; 13-03-15, 14:43. Причина: допълване

        Коментар


        • #49
          От: Kia Sportage

          Аз темата я чета откакто си я пуснал понеже и аз от близо месец съм пред същата дилема Sportage Grand 118 или 128 к.с. И понеже не съм наясно ми е интересно ако двигател и всичко с изключение на компа и катализаторите е едно и също дали става по-малкия двигател да се ъпгрейдне лесно.
          KIA Sportage Grand 2,0 16V 118 к.с
          08868пет4три18

          Коментар


          • #50
            От: Kia Sportage

            Какво да му ъпгрейдваш на 2.0-16v,че даже и 118-ката да е?
            Проблемите на джипката не опират до мотора,а до сравнително бързата трансмисия и мизерния просвет в щатен вид!
            Ако ще пипаш нещо,там е файдата...

            Коментар


            • #51
              От: Kia Sportage

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              ........................ сравнително бързата трансмисия и мизерния просвет в щатен вид!
              ......
              зависи за какво му трябва на човека?
              Аз лично не търсих джип за оф-роад, а лек автомобил с оф-роад наклонност(за риба, палатки). Бях се засилил към Субару Форестър(супер колички ама много малки, аз съм с дете), после към Аутбек(ама покрай мен Субарутата едни глави все правят, някви 1000+ и други скъпи проблеми- отказах се), почнах да гледам после Хонда ЦРВ, супер концепция, здрави, евтина подръжка, супер разход, малък но приличен багажник, ама това интелегентното 4х4, дето само решава кога да се пусне (не да си ръгнеш бавните преди единствените 50м. преди изкачването от язовира, ами чакай там да превърти, че пък ако попаднеш в няква кал, можело да прегрей и някви други ме отказаха). После айде Нисан Екс-трейл - пак супер концепция(с изкл. на таблото че не е намястото си), по просторен от ЦРВ-то, много готини салони, верига на двигателя, възможност за ръчно вкл. на заден мост, ама ме отказаха с цена на части и най-вече по тубата кви клипчета има на тия дето не мърдат и само предни гуми въртят и в крайна сметка си взех тая Киа-та. Малко прибързано я реших тая работа, ама главата ми беше станала на компот!!! За сега мога да кажа, че много ме кефи като количка. Супер готина е за управление, готина видимост, готино вози, много приличен багажник. Само разхода ми е още голям ???????? щото днес ми глътна точно 20 литра газ за 100км. само градско. Аз аз обаче тия километри съм ги направил на на много кратки разстояния + в момента във Варна има ремонт/задръстване на центъра, а аз точно от там минавам и то точно в час пик + я давах да ми я регистрират и там не ги знам колко са я гасили по каналите и т.н., така че за разхода ще трябва първо да я покарам по-продължително, за да мога да дам обективно емпирично заключение. А... да не забравя да добавя, че корейката загравя супер-супер бързо!!!! Според мен ще ми даде супер малък разход на бензин и да добавя че тия 100км. са само на газ, т.е. чакам я да обърне и така тръгвам.

              Коментар


              • #52
                От: Kia Sportage

                И все пак свещи,възд.филтър,настройка на АГУ-то,калибрация на дюзи....-такива неща правени ли са?
                При мен градското е около 15-16л.,извънградското при около 100-110км/ч около 11л.,оф-роуд вече 4-5 пъти ми дава 30-35л.
                Доволен съм...-на 2.0 мотор и 1500 кг. колко да гори?!

                Коментар


                • #53
                  От: Kia Sportage

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  ...............-на 2.0 мотор и 1500 кг. колко да гори?!
                  Очаквах нещо такова, все пак освен че е 1500кг е аеродинамична като гардероб.
                  Газовото е чисто ново. Марка Stag. Въздушният филтър е нов. Колегата от който я взех каза, че според газаджията свещите били О.К. и нямало нужда от нови, ама си мисля да разглобя да ги скифтам и евентуално да и изпраскам едни иридиеви. Щото колкото и да са О.К., щом не са сменяни в БГ, не вярвам да са сменяни 10-20х.км преди да се продаде колата в Италия(а те италианците били едни). Кабелите искам в някоя мрачна нощ да ги скифтам как са?
                  И си мисля чак след евентуална смяна на свещи да я закарам за финна донастройка???
                  И за катализаторите почнах да умувам, ама там направо друга тема ще пусна, щото този въпрос според мен не е за пренебрегване, при катализатори над 100х.км.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Kia Sportage

                    Първоначално публикуван от I_N_M Преглед на мнение
                    Кабелите искам в някоя мрачна нощ да ги скифтам как са?
                    Май не си отварял капака още...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #55
                      От: Kia Sportage

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Май не си отварял капака още...
                      Нещо такова. Проверих маслото два пъти, една лампичка оправих и за друго време не ми е останало. А и една прахосмукачка, даже нямам време да я измия да и видя цвета дет се вика
                      Ама си мислех, че пластмасовият капак над свещите ще се маха лесно и отдолу няма ли кабели за тия свещи????
                      Лаик съм признавам

                      Коментар


                      • #56
                        От: Kia Sportage

                        Има 2 кабела на кръст,ама капака за да го свалиш си е малко игра.....-в смисъл сваляш част от всмукателната с-ма и тогава се добираш до него.
                        Пък то,ако ще разглабяш по-добре и ги пусни тия двата кабела новички-струват има няма 20-тина лв. двата,ако не ме лъже паметта+едни свещи и няма да има нужда да сглобяваш без капак и да гледаш в тъмното и после пак да разглобяваш за монтажа на капака....-нали е по-добре така?!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Kia Sportage

                          Малко не е по темата но да питам . Какви пружини за задния мост от Опел стават за Кията , че не съм в час и за това питам ?
                          ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
                          тел. 0889 017703
                          0897 516030

                          Коментар


                          • #58
                            От: Kia Sportage

                            @Янко Желязков
                            Определено за 20лв. няма ко да коментираме. Явно като си продам другата верна колица, ще хвърля някой лев за свещи и тия кабелчета, да си знам, че са О.К., щото съм чувал че за газ е много важно. + ще си обслужа маслата по диф., разд.кутия и ск.кутия(едвали са сменяни някога)
                            В тази връзка някой можели да каже за промивка на заден диф. има ли някакъв специален спрей. Или всеки обезмасляващ става?

                            @Gargata72
                            питай ве колега, тя и мойта с газовото и теглича отзад не стои "щръкнала", така че някой ден и аз може да хвърля някой лев за пружини.
                            Последно редактирано от I_N_M; 17-03-15, 08:08. Причина: допълване

                            Коментар


                            • #59
                              От: Kia Sportage

                              От омега и астра задни

                              Коментар


                              • #60
                                От: Kia Sportage

                                Обаче после задницата почва да се топа буквално! Колата губи определено хубавата си за джипче возия!
                                мисля, да зема а се замисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X