Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Не мисля, че автомата има предимства при теглене на каравани, но ако си решил взимай след 2003!
    Автоматът няма никакво предимство при теглевне на каравани. Даже може би напротив. Обаче хидротрансфоматорът има такова предимство пред сухия съединител.
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #17
      От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Автоматът няма никакво предимство при теглевне на каравани. Даже може би напротив. Обаче хидротрансфоматорът има такова предимство пред сухия съединител.
      Е, ти сигурно караш ръчна СК с хидротрансформатор

      Черокито има БАВНИ скорости, РАВта - няма! Да не говорим, че 2.8 дизел и 2.0 дизел са много различни неща... Карал съм 2.0 Д4Д - под 2000 оборота е доста слаб... Сравнявам го с Пасата, който имах 1.9ТДИ 131кс - той си имаше "вътък" /готина думичка/ още над 1500 оборота... Сега с Волвото /с хидротрансформатор / няма ако искаш и с 2кмч да "лазиш" по черен път дупки, да си правиш маневри и т.н.
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Е, ти сигурно караш ръчна СК с хидротрансформатор
        Само обяснвам от къде идва предимството.

        Иначе макар и като изключение има ръчни скорости кутии с хидротрансформатор(vw преди време), а не със сух съединител. Както и има автомати със сухи съединители(dsg). Също така има хидротрансформатори, които в себе си съдържат сух съединител(всъщност днешните почти всички са такива) и осъществяват твърда връзка, като изравняват вх./изх. обороти с цел икономия на гориво.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #19
          От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

          Ясно е няма да бъде РАВ.Даите малко инфо.за черито слабости 2.5 достатъчен ли е +и- между 2,5 и 2,8
          2.8CRD-KJ

          Коментар


          • #20
            От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

            Toyota RAV4 2.0 D-4D

            1500 kg
            Jeep Cherokee 2.5 CRD

            2250 kg
            Jeep Cherokee 2.8 CRD

            3360 kg
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #21
              От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

              РАВ 2.0 D4D дизел няма. Има 2,2 D4D 136 коня и е само с ръчни скорости. Има РАВ 2.0, но е бензин и е 150 коня. От бензиновият има и автоматици, има и с ръчни скорости. Бензиновият РАВ въпреки повечето си коне се усеща малко слабичък на потегляне, вероятно поради по-ниският си въртящ момент. Дизеловият РАВ 2,2 на 2000 оборота на 6-та върви със 110 км/час и няма никакви проблеми да потегли от място даже на 2-ра скорост. Съединителят на тези с ръчна ск кутия е халдекс. Не знам дали става за теглене на каравана. Във всеки случай за теглене на 2,5 - 3 тона каравана със абсолютна сигурност не става.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                РАВ 2.0 D4D дизел няма.
                Toyota RAV4 (00-05)

                Toyota RAV4 XA20 (2000–2005)
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #23
                  От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                  Това е старият модел. Извинявам се. Всичко това, което съм го написал се отнася за модела след 2005 година, който е съвсем различен от по-старият, и като двигател, и окачване, и скорости, и система за 4х4, и т.н.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    ...Не знам дали става за теглене на каравана. Във всеки случай за теглене на 2,5 - 3 тона каравана със абсолютна сигурност не става.
                    Човекът питаше за каравана 1300кг, а аз каравана над 2000кг не съм виждал... Дали е 2,0 или 2,2 не променя съществено нещата (в сравнение с 2,8+бавни ск.)
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                      CRV автомат с двигател 2.4 - 170 к.с. и нямаш кахъри. Теглил съм каравана 1200 кг., отделно ремарке със товар общо тегло на 1.5 тона !!! Разход 12-13.5 газ !!! Ако съм ти бил полезен, ще се радвам

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                        Първоначално публикуван от nikito1958 Преглед на мнение
                        CRV автомат с двигател 2.4 - 170 к.с. и нямаш кахъри. Теглил съм каравана 1200 кг., отделно ремарке със товар общо тегло на 1.5 тона !!! Разход 12-13.5 газ !!! Ако съм ти бил полезен, ще се радвам
                        Благодарен съм за съветите.Както писах в началото на темата караваната я влача с 90кс. по хубав път няма проблеми ,но по черен път не мога да влезна без сигурно 4х4 без бавни.
                        Автоматик + каравана при по-продължително спускане дали няма да съм постояно на спирачката.
                        Последно редактирано от пламен73; 01-02-15, 09:02. Причина: Има ли по-трайно решение на долните шарнири на Черокито.(в прочем не знам колко км. карат при нормална експлоатация)
                        2.8CRD-KJ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                          Първоначално публикуван от пламен73 Преглед на мнение
                          ... Автоматик + каравана при по-продължително спускане дали няма да съм постояно на спирачката.
                          По принцип е така, дори и без каравана. Но пък автоматиците освен D имат и положения 2 и 1, така че в някаква степен това положение може да се коригира. При някои автоматици обаче може да е добра идея да се сложи допълнителен радиатор за охлаждане.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                            Автоматиците също имат моторна спирачка. Тръгвам да спускам, натискам спирачка, автомата сваля на по-ниска и lock-up-a заключва торкконвертора. Пускам спирачката и двигателя държи колата, докато спускането свърши, или натисна газта.

                            Нещо друго - магистрала, постоянна скорост 120 км/ч, 4-та предавка (overdrive) + lock-up, оборотомерът ми е на 3000 об/мин. Същата кола с ръчни скорости е на 5-а и 3500 об/мин. Говоря за CR-V-то от подписа ми.
                            Последно редактирано от krasi-mir; 01-02-15, 10:54.
                            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                              Първоначално публикуван от пламен73 Преглед на мнение
                              Благодарен съм за съветите.Както писах в началото на темата караваната я влача с 90кс. по хубав път няма проблеми ,но по черен път не мога да влезна без сигурно 4х4 без бавни.
                              Автоматик + каравана при по-продължително спускане дали няма да съм постояно на спирачката.
                              Ако караваната ти е 1300 кг, по черен път си е зор. Но пък Хондите с Автомат са си здрави. Пък и цената е от значение. На дизелите, съединителя отива към 2К, оригинала (сменя се и маховика ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ЦИФРАААААААА), така че търси баланса ЦЕНА/КАЧЕСТВО. За Хамериканските, не знам. Пък и РАЗХОДА на горива не трябва да се пренебрегва, НАЛИ !? Има и друг вариант, Дизелова Лада Нива Там вече нямаш кахъри, пък и частите са тънка лайсна, имам такава ....... белгийска. Двигателя икономичен, съединителя евтин, разхода на гориво 4.5-6 на 100. Е, малко е шумничко, ама няма да караш със 200 я

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кое да избера? РАВ 4 2000 D4D или Чероки 2,5CRD,2,8CRD след 2002г.

                                На 2.5CRD Чероки ръчка и на Крайслер Вояджер 2.5CRD еднакви ли са моторите и съединитела
                                2.8CRD-KJ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X