Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Среден клас 4х4 кое от тях?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Среден клас 4х4 кое от тях?

    Здравейте колеги,

    Март месец занимавам до Острова и ще подкарвам от там 4х4 бу. Много ще съм благодарен ако ми помогнете малко с компетентното си мнение. Хафтомобила ще ми трябва за черни пътища, лек оффроуд (планинар човек съм, но до сега не съм притежавал планинарско бу), но ще да може и по асфалта да си е удобен за бръмкане.
    Моделите на които съм се спрял са:

    -Форд Маверик 2,0; 2002, бензин
    -Хонда СR-V 2,0; 1998, бензин
    -КIA Sportage 2,0; 2002, бензин (последна опция)
    -Land Rover, Freelander 1,8; 2000, бензин
    -Mitsubishi Shogun Pinin 2,0; 2001, бензин
    -Тойота RAV4 - 1996 2,0 бензин
    -Vauxhall Frontera; 2,2 1999.

    Moля имайте предвид, че нямам никакъв опит с коли 4х4 и просто искам съвет от професионалисти към абсолютен аматьор. Плюсове и минуси и коя от изброените по-горе коли според вас си заслужава най-много, знам че не са едни от най-качествените и най-проходимите, но за бюджета и критериите ми това мога да подбера

    Благодаря ви предварително за съветите и мненията.

  • #2
    От: Среден клас 4х4 кое от тях?

    Дебело задраскай фрийлендъра от списъка. Причините ще ги намериш в раздела за Лендровър. Останалите стават (вкл. Кия, не знам защо си я оставил последна).

    Коментар


    • #3
      От: Среден клас 4х4 кое от тях?

      suzuki grand vitara
      SUZUKI VITARA V6
      HONDA CBR 919RR
      MERCEDES ML
      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

      Коментар


      • #4
        От: Среден клас 4х4 кое от тях?

        Щом си написал думата "остров" с главна буква,то ще да е някое много хубаво място..? Предполагам,че щом ще се връщаш с кола,няма да е далече,в смисъл презокеански някой остров..? Остават Сардиния,Корсика,Крит,Санторини,Закинтос...само Кипър избягвай (нали питаш за съвет) защото там колите са със...хм...нестандартна ориентация... И наистина не мисли за Фрийлендър,това е икономическа диверсия! Яйце... Кията е хубав избор,но не този модел,огледай се за Соренто. Успех!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #5
          От: Среден клас 4х4 кое от тях?

          Благодаря за съветите, за фрийлендъра бях попрочел че си има доста проблеми с гарнитура на главата, раздатка и куп други чаркове с модерни думи, които не разбирам и никога не съм чувал (в кръга на шегата де, не съм чак толкова некомпетентен), но исках да чуя все пак конкретни мнения, вече категорично няма да го вземам предвид. Към витарата имам някакви предразсъдъци. Може и най-вероятно греша, за това помолих за плюсове и минуси.

          Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
          Щом си написал думата "остров" с главна буква,то ще да е някое много хубаво място..? Предполагам,че щом ще се връщаш с кола,няма да е далече,в смисъл презокеански някой остров..? Остават Сардиния,Корсика,Крит,Санторини,Закинтос...само Кипър избягвай (нали питаш за съвет) защото там колите са със...хм...нестандартна ориентация... И наистина не мисли за Фрийлендър,това е икономическа диверсия! Яйце... Кията е хубав избор,но не този модел,огледай се за Соренто. Успех!
          Сорентото Убаво бу колега, но ми надхвърля бюджета поне 2-но А относно въпросния "Остров", действително имат малко нестандартна ориентация колите, а и не е чак толкова хубаво място, дърта, грозна инфраструктура, влажен климат, често вали, кофти хора напиващи се с бира и повръщащи където им падне и т.н, хубаво да се посети, но не и да се живее. Та имащо отношение към молбата ми за съвет, щом е важно острова е Великобритания за недосетилите се Moже би съм се насочил най-вече към РАВ4-ката и Фронтерата, отворен съм и за други предложения

          Коментар


          • #6
            От: Среден клас 4х4 кое от тях?

            По-скоро говори за UK.
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              От: Среден клас 4х4 кое от тях?

              На Острова има богат избор от Ленд(Рейндж) Ровъри .Почти за без пари.
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #8
                От: Среден клас 4х4 кое от тях?

                То и аз това се чудя?Отиваш там дето ги правят пък се чудиш какво да си купиш?Ми това дето е най-евтино и масово.И да се строши части и коли бол.
                Поне аз така си мисля де.Знам ли.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #9
                  От: Среден клас 4х4 кое от тях?

                  За Фрилендъра ти казаха, бих добавил и Пинин в списъка. У нас е в хомеопатични количества, тоест намирането на части е трудно, а не е като да не се трошат. ГДИ двигателите не могат да се газифицират. Успех в избора!
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Среден клас 4х4 кое от тях?

                    Задраскай и пинин. Фен съм на Митсубиши, но пинин е тотално недоразумение . Троши се и частите са си цифра.
                    Само за проба- влез в първия магазин за авточасти и питай за цена на спирачна помпа...
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #11
                      От: Среден клас 4х4 кое от тях?

                      Благодаря колеги, благодаря! Списъка се редуцира, което прави избора една идея по-лесен. А останалите Land Rover-и, изключая фрий-то ми надхвърлят бюджета, за това съм включил само него. И само едно уточнение, ако не е станало ясно, колата ще се кара в Бг. Очаквам още мнения Евала на този форум, всеки колега е готов да помогне с мнение и препоръки, адекватни към питането

                      Коментар


                      • #12
                        От: Среден клас 4х4 кое от тях?

                        Вземи най-здравото, като техническо състояние. Наличието на валиден МОТ не е 100%-ова гаранция за перфектен автомобил, дори и да е минал вчера на преглед. Случва се и в най-добрите английски се...рвизи На Острова е малко трудно, но не невъзможно, да направиш предварителна проверка на колата, разбирай компютърн диагностика и подемник. Желателно е да го направиш, дори и след покупката, и дори ако вчера е минала МОТ.

                        п.п. За Пинина - бих казал - във всяко стадо си има мърша. Та мършата от подписа ми започна 6-а година в България. От Острова е, 2001-ва, 1.8 GDI Super Select. Няма газова, защото никой не е искал да има при среден разход под 10/100. Кара се ежедневно, целогодишно, без издевателства, от кандидат-пенсионер, който в момента е Горски Надзирател, или както там им викат. Една счупена предна пружина до момента, и сменен заден спирачен апарат. Обаче, големият им проблем е ръждата. Когато го купих нямаше и една дупчица. Миналото лято се кърпи/сменява половината душеме.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #13
                          От: Среден клас 4х4 кое от тях?

                          Бих зaложил нa Фордa и Воксхолa,грубовaти сa и сa точно зa плaнинaтa,тaм от нежни полуоски ,носaчи и щaнги нямa смисъл.Товa от изброените ,без други мaрки.Племенникa ми бaчкa в Aнлгия и се оглеждa зa джип,говорихме минaлaтa седмицa,кaзa че нaистинa имa евтини Рейнж и Лaнд Ровери от по стaрите, тук не знaм кaк е с чaстите от тaя серия ,никогa Фрийлендър обaче.Дефендерите /препръчaх му/държели ценa ,дaже и по -стaрите.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Среден клас 4х4 кое от тях?

                            Говори се за някакъв бюджет, но никъде не прочетох какъв е всъщност.
                            Ако не е нещо имагинерно, би ли го споделил, та да може да сме ти по-полезни ?
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Среден клас 4х4 кое от тях?

                              Ами бюджета го смятам чисто само за автомобила + направено МОТ около 800-1000 GBP, като изключвам разходите по пътуване, иншуърънс, роуд такса, магистрални такси и т.н. те са в допълнителен бюджет

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X