Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола за всеки ден

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кола за всеки ден

    В момента ползвам Голф3 на газ за всекидневна кола, замислям се да го сменя с нещо по ново.
    Харесва ми Пежо 307 дизел, какво мислите?
    Притеснява ме многото електроника, сложния двигател и този съединител. Как е подръжката? Разхода в сравнение с голфа,голфа харчи 8-9 газ?
    Някакво друго предложени от този калибър?
    Знам,че форума е за джипки, но имам вече две.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Кола за всеки ден

    Имам една позната навремето си взе чисто ново 307 и се отвися в сервиза (добре че беше в гаранция) най - малкото през 2-3 месеца все и гореше някоя крушка.... Мнението ми е базирано само въху тази кола като цяло незнам. Що не си смениш голфа за по-нов голф. Например 5'ца (незнам колко ти е бюджета) Друг вариант е Субару ама му е скъпа издръжката.
    Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
    +359 878 201 276

    Коментар


    • #3
      От: Кола за всеки ден

      Зависи какви са изискванията,тоя разход на голфа няма да го има с пежото,поне по две в пари
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Кола за всеки ден

        Както пише на табела в сръбски сервиз: "kоли co борче, co мачка и co пiчк@ (Ситроен, Пежо, Рено)- не поправям".
        Размисли пак дали искаш да е баш френска.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #5
          От: Кола за всеки ден

          Имам 307 дизел ( 90 кс ), комби от 2008-ма год. Взех я някъде към 170 К км, вече е над 220 К км. Съществени проблеми не съм имал. Когато я докарах от Германия до България ми хвана разход 4.5 л, но с немска и австрийска нафта. След това разхода ми се движи между 5 и 6 л. смесено каране с превес на извънградското. На времето преди да я взема четох за проблеми по 110 коньовия мотор ( ако не се лъжа демпферния маховик или нещо от сорта ) и за това си търсих само 90 коня. Когато не е претоварен има учудваща динамика.
          Но пък от друга страна не смея да му сипвам случайна нафта ( за разлика от Астра-та, там сипвам каквото ми попадне ).
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #6
            От: Кола за всеки ден

            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
            Както пише на табела в сръбски сервиз: "kоли co борче, co мачка и co пiчк@ (Ситроен, Пежо, Рено)- не поправям".
            Размисли пак дали искаш да е баш френска.
            Чудя се още.
            То друго с тези размери......?
            Трябва ми кола от голф сегмента, японците и корейците как са в тази категория?
            Петицата я гледах, но ми излиза малко извън бюджета а пък четворката си е почти като тройката няма голяма разлика.
            Та умувам и гледам и пак умувам и пак гледам.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #7
              От: Кола за всеки ден

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Чудя се още.
              То друго с тези размери......?
              Трябва ми кола от голф сегмента, японците и корейците как са в тази категория?
              Петицата я гледах, но ми излиза малко извън бюджета а пък четворката си е почти като тройката няма голяма разлика.
              Та умувам и гледам и пак умувам и пак гледам.
              А спрямо талянките как си настроен?
              Примерно това: http://www.auto-data.net/bg/?f=showS...&modeli_id=761
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #8
                От: Кола за всеки ден

                Карам 307-ца (2002, 110 hp, HDI, хечбек) от около три години вече, по 12-14К км. на година. Единствена кола в семейството е и се кара всеки ден - детска градина, училище, работа и обратно
                Икономична е, засичам си разхода и най-много стига до 7/100, това в зимна София. През лятото при умерено каране (110-120) извън града пада под 5/100. Например до морето с двама възрастни и две деца, натъпкана колкото може да поеме, с климатик през цялото време даде разход 5.5/100.

                НО внимавай при покупката, аз я взех без да гледам внимателно (не, че разбирам много) и без проверка в сервиз, като резултат ми се натрупаха първоначални непредвидени разходи - премахване на DPF филтър, накладки, лагери, нов акумулатор и съединител с демпферен маховик за смяна (още е за смяна, така си карам трета година).

                Коментар


                • #9
                  От: Кола за всеки ден

                  Колега, карам 307-ца от 9 години, минал съм 100 000км и мога да кажа че е перфектен, зключително здрав и надежден автомобил. Двигателя е 2 литра HDI, 90 коня. Страхотен въртящ момент, икономичен, подходящ както за градко, така и извънградко каране/ До момента за целия период сменен 1 шарнир, накладки, сега ще сменям спирачни дискове и това е. Тенденциозните мнения за френските автомбили са ми много смешни, меко казано глупави и не се базират на нищо конкретно. Разхода градко е около 7, извънградко 5.5-6.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кола за всеки ден

                    Баща ми кара 307 SW 2.0 HDI 110 к.с. Колата е купена нова през 2003 и беше една от първите за модела. В момента е на 240 000 км. Сметката е следната:
                    1. На магистрала лятото загрява при скорост над 160
                    2. Среден разход около 7-8 (купето е доста тежко)
                    3. Скъсан съединител на 100 000 км, след смяната не е правил проблеми. Ние сложихме оригиналният, но може да се сложи от 1,6 HDI, води се по-малко проблемен. Мисля, че ремонтът беше около 1200-1500 лв.
                    4. Има едно почистване на FAP, около 1000 лв
                    5. Смяна на лостчето за чистачките (мултифункционално) около 700 лв
                    6. Смяна на гарнитура на глава (върти ми се из главата нещо като 200-300 лв), губеше си антифриза.
                    Ходова част нищо фрапиращо, ако не се лъжа биалетите се сменяха на около 40-50000 км. Шарнирите, амортисьорите и полуоските не отстъпват по нищо на здравите "немски" (ако вече има нещо немско, дори и в Германия). Имам гледна точка, защото аз карам БМВ, а сестра ми Мерцедес, като и двете коли са купувани нови (БМВто не може да стъпи и на малкия пръст на старата ми тройка, която продадох на 20 години.
                    Мисля, че Пежо е добър избор, още повече че от разликата в цената с VW ще се плати доста гориво, гуми и масла

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кола за всеки ден

                      Кия Сийд.Читава кола,здрава икономична и...невидима.Бих заложил на бензиновия вариант с ги.307 е приятна за каране кола,но подръжката спрямо Голф-а е поне по 3.Ако я караш на дълго и с хубава нафта,става.На къси разстояния и градско очаквай разход около 6.5(7,5 "Софийско").Друг добър вариант за мен е Мазда 6 задължително бензинова.Лесно се газифицира,верига,много яко окачване,приятна за каране.Проблеми с ръждата.Подръжка спрямо голфчето пак по 3 поне.С тая разлика ,че се налага много рядко да се прави нещо,моторите са неубиваеми ,спокойно карат по половин милион.Разход на газ градско около 10/100,зимата до 13.
                      Ако държиш да е дизел-Хонда Акорд след 2004 г.Скъпа подръжка но страхотно красива и приятна за каране.Качество на изработка сред най-добрите в класа си.Двигателя спечели навремето една камара награди,истински Японски дизел.Верига.Проблем с колекторите(поправим).Много яко окачване,на едно ниво с Мазда 6.Бензиновите са също отлични,нисък разход и голям ресурс.Газифицират се без проблем.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кола за всеки ден

                        Карай си Гоуфо докато държи и не се занимавай с глупости. Не, че е върха на сладоледа, ама няма кола с толкова евтина поддръжка и толкова непретенциозна. Ако търсиш нещо по-ново като визия от същия клас, вземи А3-ка.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кола за всеки ден

                          Октавия TDI 90ps здрава и проста като бордюр! Сина ни се пробва да я убие вече трета година /а той си го може / с чип върви повече от прилично, разхода ще те изненада приятно, багажника и е колкото две стаи и кухня
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кола за всеки ден

                            Аз съм възхитен от киа сеед..както е видно карам такава,за 10 000 лв.се взима перфектна,това е по добрия голф 5.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кола за всеки ден

                              Шефа има такава Октавия и на около тия километри за втори или трети път правят ремонт на скоростите. Кията и аз я харесвам, ма ми се вижда скъпа като за ежедневно трошене. Най-ми харесва, че е тиха. Обожавам коли, дето не се чува (почти) нищо вътре от шумовете на двигателя и трансмисията.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X