Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

    Здравейте колеги,

    Преди около година колегата ми си купи Диско 3 и скоро след като го покарах много се запалих и аз За момента не ми е по джоба особено след като видях, че смяна на ремъци, ролки и водна помпа струват към 2000лв. Но именно след като го закарахме вчера в Мото Пфое видях обявата за едно Диско 2, което продават. Джипката изглежда много запазена и поне както пише е на 160 000 км.

    Питанката ми е, дали мога да разчитам, че джипа е прегледан и са отстранени забележките или да подходя по плахо. До колкото знам от лизингодателите с които работя, колите се проверяват щателно като се върнат при тях и чак след като се отстранят повредите се пускат за продан. Специално за Мото Пфое нямам представа как седят нещата със втората употреба , но съм купувал доста нови автомобили от тях и не съм имал проблеми.


    Ще съм благодарен ако ме посъветвате как да постъпя ! Поздрави и хубава вечер !

  • #2
    От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

    Оглеждай колата все едно я купуваш от автокъща, разлика няма де. никой не е в състояние да ти гарантира каквото и да е било по кола втора употреба.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

      Карл Хайнц Пфое е един от добрите в бей-бак продажбите. Поне тук е май най-добрия.
      Ама това е лично мнение, че го знам от преди да дойде тука.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        ... никой не е в състояние да ти гарантира каквото и да е било по кола втора употреба.
        То и по новите напоследък е малко магия...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Карл Хайнц Пфое е един от добрите в бей-бак продажбите. Поне тук е май най-добрия.
          Ама това е лично мнение, че го знам от преди да дойде тука.
          Той пЪ кв`о общо има с "Пфохето" освен че им е дал име.
          Към пусналия темата, послушай "Вромоса", гледаш като от горублянски мангал.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
            Той пЪ кв`о общо има с "Пфохето" освен че им е дал име.
            Към пусналия темата, послушай "Вромоса", гледаш като от горублянски мангал.
            Ми Карл е отроче на Хюго. И още си управлява компанията.
            П.С Деде, ти докато продаваше мутрафони, аз купувах доста коли, и то нови.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

              Ми аз гледах точно там едно Диско3.Думите бяха големи,сервизирано и проверено всичко и един дилър с вратовръзка дума сладки думи.Жена ми се кефи и вика-виждаш ли-ей това е-има си история и е сервизирано,а онова другото-котка в чувал.Аз си мълча и си правя оглед,както аз си знам(не че мога да видя к'во има в двигателя и СК,ама...).Стигаме до паленето и отдолу се появява голяма локва.Викам дилъра-ей тука нещо тече,а той се прави,че не тече,докато не потопих един пръст в локвата и му го тикнах в носа.Беше гориво,ама огледа приключи до там.Червената двойка я заобиколих,щото по никакъв начин не е на 160х.км .И до колкото разбрах,тези втора ръка са съвсем различна фирма от Мото Пфое.Дано съм помогнал.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

                Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                И до колкото разбрах,тези втора ръка са съвсем различна фирма от Мото Пфое.
                Тази информация, а и случката по време на твоя оглед, води до извода, че наистина бива да се разглеждат като горублянски отрочета тез момци...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Тази информация, а и случката по време на твоя оглед, води до извода, че наистина бива да се разглеждат като горублянски отрочета тез момци...
                  Мене ако питаш, целото МП трябва така да се разглежда
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

                    Благодаря ви колеги, ще имам всичко в предвид.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

                      От вътрешна информация, това Диско в Люлин е много зле. Не се занимавай да го гледаш.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

                        Преди време три години подред карах там на обслужване служебния Дефендър. Издънките в които ги " хванах " по спомен - веднъж не сменен маслен филтър , незакачени куплунги около въздушния филтър , 200 км след обслужване се откачи въздуховода след турбото ....
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

                          Здравейте колеги,

                          Днес трябваше да вземем Диско 3 ката на колегата от Люлин и си казах да го погледна и това диско 2. Но първо да ви кажа за голямото ми разочарование от МП Люлин днес. Приемам аз диското на колегата и що да видя, още не съм тръгнал от паркинга и лампата за налягането на гумите светна ( беше им казано да се поправи ). Връщам се аз и ми съобщават, че нямали как да поправят датчика, било много сложно и т.н. Добре си казах ще премълча, но нещеш ли тръгвам и виждам, че волана седи крив на ляво поне около 30 градуса. Вече бесен си казвам утре ще се обадя и ще го мисля, сега да видя другото диско. Отивам отсреща, огледа започва и с него многото забележки по колата почнаха да се показват. Уплътнението на челния прозорец, драскотини и вдлъбнатини по предния капак корозия по теглича и видимите части от окачването ( поправими неща ) Почвам аз да разпитвам дилъра и той милия присвива уши, докато накрая не каза, имам протокол от оглед в доверен сервиз ( мен ме изби на смях ), но добре нека все пак погледна :-) И там се разкри същноста:
                          - семеринг и гарнитура на раздатката
                          - гарнитура на главата
                          - неработеща ел. Шофьорска седалка
                          - и т.н.

                          Също така при превключване на автоматика има голям интервал докато одлепи предавката, всичко това 1275 лв.
                          Така равносметката е:

                          Диско 3 - 2247 лв - ремъци, ролки, водна помпа и масло с филтрите, но без да се оправят датчиците и незнайно променения градус на волана...

                          Диско 2 - 8990 лв - 1275 лв ремонт и незнайно какво ще излезе после...

                          Честно казано съм разочарован !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

                            Всичките Ви предупреждения бяха абсолютно верни, за което искрено съм Ви благодарен !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за покупка на Land Rover Diskovery 2 Td5 от Мото Пфое Люлин

                              То ако са само тези забележки и цените са крайни, направо са си супер! Ама силно се съмнявам, то ако има нещо очевидно, кой знае какво има скрито покрито и замазано! Коректността е нещо което явно им куца (мож би не само), как въобще официален дилър може да продава технически неизправни автомобили, а дори и да може това трябва да е изписано с огромни букви на каквато и да е обява, където и да било!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X