Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

    Здравейте колеги.
    Както подсказва заглавието на темата имам нужда от помощ при избора на семеен паркетник, който ще се ползва предимно извън града на по-дълги разстояния. Любимата ни дестинация е всяка зима Варна- Велинград , Варна -Банско и ски курорти.Това което търся е по-голям комфорт при пътуване и най-вече сигурност при заледен или заснежен път.На палатки и риболов не ходим, така че най-вероятно няма да се кара по черен път изобщо.Семейството ми е тричленно(аз, жена ми и детето на 2 год)

    И така бюджета ми е 7500 - 8000 лв.Спокоен шофьор съм, не обичам нервното каране и не на последно място ще возя семейството си. Спрял съм се до избора на Honda CR-V (първа генерация 1997 - 2002г ) и Mitsubishi Outlander (2001 - 2005г).
    За CR-V-то съм изчел всичко изписано в подраздел Honda в този форум.За Outlander-а почти никаква информация неможах да събера, но като визия ми харесва повече от CR-V-то.
    Колеги коя от двете е за предпочитане според вас?
    Благодаря Ви предварително.

  • #2
    От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

    В списъка можеш да включиш и Субару Аутлендър и Форестър !
    Колкото повече, толкова повече казва Мечо Пух ! Демек по-голям избор към по-добро решение !

    Коментар


    • #3
      От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
      ... Субару Аутлендър ... !

      Колегата е имал предвид Outback.
      За CRV мога да ти кажа, че за дълги пътувания си е шумна, тъй като не "блести" с кой знае каква шумоизолация. Субару е добър избор, но най-добре е да влезеш в раздела и да прочетеш за посочените от колегата модели. Ако бюджета беше малко по-висок, добър вариант според мен би било Volvo XC70

      В общи линии нещата стават с пробване така, че пробвай избраните от теб автомобили на по-дълги разстояния и веднага ще си проличи
      HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
      Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

      Коментар


      • #4
        От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

        Благодаря за поправката колега ! Точно Аутбека имах в предвид ! Който бръза бръка !
        Удобен за дълги преходи и с повече от прилична проходимост !

        Коментар


        • #5
          От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

          човека пита това или това... а ние и това, та така...

          Коментар


          • #6
            От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

            За дълги шосейни преходи без никакъв ОФФ според мен не му трябва никое от двете посочени ! Не са лоши ! Ако задължително избора е между тях то аз бих заложил на второто . Хондата е хубава ,ама по-висока и на дълго ще се държи по-джипаджийски т.е. по-неустойчива с висока скорост в завои ! Мое мнение . Варна - Велинград и Варна - Банско не е като да няма завои ! Според мен си трябва семеен пълноприводен автомобил ! Кои отговарят на условията ? Търсещия сам ще си отговори ! Аз съм му посочил само още 2 алтернативи за улеснение в избора ! Има и още .

            Коментар


            • #7
              От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

              Колега stankos при избора ми на автомобил на първо място се заинтересувах от Субару, точно Форестър и Аутбек.Като цяло се отдръпнах от марката поради по-високата цена за поддържане и резервни части, на Аутбек-а 2.5 мотора е проблемен (гарнитури) а на 3.0 H6 е много висок данъка, гражданска и така.Форестър на тази цена трудна работа а и е ми се струва,че е по-тесен.И все пак ние сме средно-статистическо семейство с доходи не повече от 1100 лв на месец общо и не мисля,че ще можем да си позволим по-сериозен ремонт на Суби но пък системата за задвижване на четирите колела е ненадмината от същия клас автомобили и за това спор няма.
              Насочих се към Хонда и Мицубиши поради по-малките разноски за ремонти,разходи,данъци;
              Днес след работа направих едно кръгче с СР-В 147к.с в един автосалон във Варна.Навъртях не повече от 500м с него.Много лесно се управлява,доста маневрен и набира като лека кола и не на последно място возеше доооооооста комфортно.Като минус мога да кажа, че оборудването вътре е доста спартанско (не се усеща никакъв лукс за кола 2001г) даже един датчик за външна температура няма, но като цяло добре.
              Минах през всички отворени автосалони във Варна но Аутлендър така и не видях за съжаление а да си призная на външен вид много повече ми допада.

              Коментар


              • #8
                От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

                Аз карам Аутландер 2008 180 кс бензин 4х4 автоматична кутия CVT. Чудесна семеен автомобил. Събира толкова много багаж че нямам думи. Хладилник 180 см с опаковката се събира със затворена задна врата. Пералня с опаковката влиза права отзад и остава място за още една. Жената харесва аутландера повече от инфинитито FX35.
                Виж за 2005 и надолу не знам. Изглежда ми като кутия за обувки.
                От друга страна приятели ми има CRV и много я хвали. Така че пробвай покарай и тогава избери.

                Коментар


                • #9
                  От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

                  CR-V-то си е лека кола, т.е. малко по-високо комби, с предно предаване. Няколко дни развозвах един приятел из Англия, и неговите думи бяха, като твоите - "Абе ти тва си го караш, като лека кола?!". И да 1-ва генерация не е най-комфортното нещо на пътя. Да, ниски разходи за поддръжка/ремонт (рядко се чупи), широко, удобно, върви, като лека кола, и гори горе-долу толкова, но пустия шум и леко неудобните седалки ...
                  От CR-V не можеш да очакваш чудеса на лед и сняг, или поне не повече от кола с предно предаване. Виж, CR-V 2-ра генерация (не съм сигурен дали 1-ва го има), със системата VSA е по-добрия вариант за лед. Не съм пробвал CR-V с тази система, но имам Сивик с такава и имах честта да я изпробвам в аквапланинг на магистралата, със скорост около 130 км/ч. Представи се чудесно - вкара ме в пътя, след като тръгнах да се въртя.

                  Не познавам възможностите на Митси-то, затова не мога да ти кажа кое от твоята дилема е по-добро.
                  Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

                    Благодарности на отзовалите се по темата.Колеги.......на мен ми е пределно ясно,че СУВ за цена до 8000лв немога да имам кой знай какви изисквания и претенции.Така или иначе аз ще взема един от гореизбороените.СР-В като гледам е доста по-масов и има голям избор при покупка на такъв.И все пак си остава дилемата дали Аутлендър-а не е по-добрия избор.Карах вече СР-В но немога да намеря Мицу за тест драйв.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

                      Виж и пежото. Всъщност са един и същ автомобил. Познат кара 4007 и казва че подръжката му е по евтина от на Аутлендъра. Повози се отзад да прецениш как ще се чувстват семейството.
                      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                      Е250 1998-продаден
                      Субару Пустош

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

                        Колега, ако намериш пежо 4007, което да не е за скрап и струва 8000 лв. и аз ще си купя едно на момента. Не че ще тръгна да го карам, просто не си падам по френските коли, ама една бърза горница от 100 % добре ще ми дойде
                        HONDA CR-V 2.0 I-VTEC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

                          Що пък да не го караш, той не е френско а японско

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

                            Аз карам ХР-В и задвижването и е същото като на СР-В.Вярно, че никога не ме е оставяла на пътя при сняг но винаги си имам едно на ум, че карам кола само с предно предаване.Имало е случаи когато при по-рязко подаване на газ в завой да поднася задницата.Ти си направи сметка от какво имаш нужда. Аутлендъра си е постоянно 4 по 4 което си е голямо предимство.За Хондата мога да кажа много много здрав автомобил,двигател и ходова част с евтина поддръжка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda CR-V (1997-2002) или Mitsubishi Outlander (2001-2005)

                              Колко да е постоянно 4х4 на Аутлендъра като в при рязко тръгване върти предните гуми.
                              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                              Е250 1998-продаден
                              Субару Пустош

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X