Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

    Здравейте, за да има заглавие написах моделите автомобили, които са ми на сърце.
    Лично аз на марки и модели не робувам, интересува ме автомобила да е надежден и да ми върши работа.
    Като цяло се интересувам от модел 4х4, който е с най-ниски разходи. Имам предвид да е надежден, да не се чупи, да консумира малко гориво, да е с лесна поддръжка, данъците да са ниски.
    Зная, че повечето от изискванията са противоречиви, но вярвам, че е възможно да ми помогнете като ме насочите към нещо балансирано.
    Автомобилът ще се ползва като градски, зимата да не му мисля като се придвижвам из преспите, че близките няколко години доста изпълнения имаше. Искам да наблегна на сигурността при зимно шофиране. За извън пътя ще се кара по лесни и средно трудни терени. Не съм привърженик на екстремното шофиране, както и не съм ловец, за да ходя в дън горите лилейски.
    Разгледах цените на гумите, прилицните са цифра. Практично ли е да се използват всесезонни гуми? Само не ми казвайте, че такова животно няма. като пресметнах гуми за летни и зимни, отива около 2000 лв, а това са прекалено голям разход, който не мога да си позволя. Затова се ориентирам към всесезонните, отделно място за втория комплект гуми нямам.
    Кое е по-изгодно дизеларка или бензин с възможност на поставяне на газово.
    Интересувам се от модели автомобили с работен обем на двигателя до 1,8 л и 90 к.с., независимо от горивото. Моля Вие, които повече имате опит да споделите, кое е по-изгодно за такъв вид автомобил.
    Благодаря за съдействието

  • #2
    От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

    Прочети в подфорумите за Витара,териос и рав 4.Там вече има правени сравнения между тези марки. Прочети за да видиш какви са разликите между тези модели и какво най ще ти подхожда на изискванията
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

      А какъв е бюджета за исканото возило?

      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
      Практично ли е да се използват всесезонни гуми?
      Е па практично е. Пролет и есен няма да се занимаваш със смяна.

      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
      Само не ми казвайте, че такова животно няма.
      Добре, няма да ти казваме.... Ама е факт. Ни рак, ни риба- и накрая ни читави гуми за лятото, ни за зимата ще имаш.

      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
      като пресметнах гуми за летни и зимни, отива около 2000 лв, а това са прекалено голям разход, който не мога да си позволя.
      Голям е, ама 4х4 без хубави гуми е като шоколадова торта без шоколад. Дори понякога предпочитам да имам хубави гуми вместо мощен матор (лично мнение).

      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
      Затова се ориентирам към всесезонните, отделно място за втория комплект гуми нямам.
      Ми взимай всесезонни, след година каране ще установиш дали ти пасват или не.

      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
      Кое е по-изгодно дизеларка или бензин с възможност на поставяне на газово.
      Интересувам се от модели автомобили с работен обем на двигателя до 1,8 л и 90 к.с., независимо от горивото. Моля Вие, които повече имате опит да споделите, кое е по-изгодно за такъв вид автомобил.
      Благодаря за съдействието
      Зазяпай профилактично и Honda CRV + Subaro Forestur.

      А накрая си вземи един Duster и готово. Хората са доволни от тях- евтини, с евтина поддръжка и малък мотор.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #4
        От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

        Здравейте, ако имам пари нов автомобил от магазина ще си взема. Бюджета е за нещо запазено, което ще върши работа да е до 5000-6000 лв, затова и година не съм питал. В последствие малкия работен обем и мощност ще доведат до ниските данъци и такси.
        Марки писах на изуст, за да има нещо написано. Като външна визия ми харесва новия Рав4 къса база, ама си е цифра. Витарата също ме кефи, защото има втория лост за разпределяне на тягата, какот се казва. При Рав4 може би е с бутони, не съм запознат. А и за Хондата CR-V и HR-V се ослушвам, като возия и надеждност все прилични неща съм чел.

        А какъв модел бихте ми препоръчали в този ценови клас, който е с най-евтините гуми, говоря като размер?
        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

          Загледай и някой Спортидж.

          Коментар


          • #6
            От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

            Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
            Само не ми казвайте, че такова животно няма.
            Има ! Магаре ! Няма зимни -летни гуми , няма данъци ,много евтина поддръжка и харчи малко и евтино гориво !
            Сега сериозно . Само първоначалното обслужване на каквото и да вземеш може да ти удари 1000 лв. Според мен обикаляне му е майката като се съобразяваш със състоянието на конкретните екземпляри.

            Коментар


            • #7
              От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

              Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
              ....Разгледах цените на гумите, прилицните са цифра. Практично ли е да се използват всесезонни гуми? Само не ми казвайте, че такова животно няма. като пресметнах гуми за летни и зимни, отива около 2000 лв, а това са прекалено голям разход, който не мога да си позволя. Затова се ориентирам към всесезонните, отделно място за втория комплект гуми нямам...
              Всесезонни гуми дето да търкаляш само по асфалт да кажем ще намериш. Но ако искаш гума дето хем да ходиш в гората, хем да се държи добре зимата на сняг и лед шансът става минимален... Пък и кой ти е казал, че карането на джип (дори и мижав) е евтино

              ПС: Всяка зима се налага да вадя закъсали на смешни места джипове- в 95% от случаите заради липсата на подходящи гуми (и 100%- заради тъпи шофьори) закъсват там дето всички минават...

              Коментар


              • #8
                От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                Ако ще ходя из горите ще е по планините да стигна до някоя хижа, където с обикновен автомобил няма как да се стигне, защото повечето са ниски. В тази връзка Микрата ми не е подходяща за целта и търся нещо компактно, да харчи малко и да мога да ходя на всякъде.

                Коментар


                • #9
                  От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                  Първоначално публикуван от mstef Преглед на мнение
                  Всесезонни гуми дето да търкаляш само по асфалт да кажем ще намериш. Но ако искаш гума дето хем да ходиш в гората, хем да се държи добре зимата на сняг и лед шансът става минимален... Пък и кой ти е казал, че карането на джип (дори и мижав) е евтино

                  ПС: Всяка зима се налага да вадя закъсали на смешни места джипове- в 95% от случаите заради липсата на подходящи гуми (и 100%- заради тъпи шофьори) закъсват там дето всички минават...
                  Много истина,НО на малко "място".
                  -(виж само с питания (без четене) някой форумни участници са "старши" а ВИЕ "само утвърден".-Майтап бе ....а ма и истина.

                  -На въпроса и съобразно бюджета - "давам" 5 стотинки подкрепа за Витарата -отговаря цялостно на "изискванията".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                    Колега,дръж се за Витарата няма да сгрешиш,само гледай внимателно при покупката ,че и е проблем корозията.Части и консумативи има нови и втора ръка ,включая гуми и джанти.Е няма да можеш да си пазаруваш гуми 4x4 на цената на леките ,но всеки кеф -лев
                    Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                      Първоначално публикуван от nakatasan Преглед на мнение
                      Здравейте, ако имам пари нов автомобил от магазина ще си взема. Бюджета е за нещо запазено, което ще върши работа да е до 5000-6000 лв, затова и година не съм питал.
                      Без значение каква е колата, ако бюджета ти е 6000, купувай до 4000. Веднага след това ще ти се наложи да олекнеш за смяна на задължителни консумативи и скрити дефекти - просто е задължително.
                      Колкото и да са евтини частите и да взема малко монтьора, парите се натрупват.
                      Аз само като пример днес "олекнах" с над 1500 левчета за два ремъка, две ролки, водна помпа и кабели за свещи...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        .... подкрепа за Витарата -отговаря цялостно на "изискванията".

                        Абсолютно НЕ отговаря Витара-та...

                        Човека иска "сигурност при зимно шофиране"- къде я тая сигурност когато Витара-та се кара на задно през 99,9999% от времето Зарежи карането в града- то тук сняг почти няма и най-сложното е излизането от паркинга. Колко ли ще му е "весело" зимата с тоя парт-тайм ако тръгне примерно към Троян за коледните празници- ще трябва да кара внимателно или щото е само на задно върху сняг, или щото е на 4Н в завой... Пробвал съм я тая схема- хич не спада към "сигурност при зимно шофиране"... Добави и всесезонните гуми- "сигурността" направо не я виждам къде е...

                        При такива изисквания- нещо дето е фултайм с блокаж на централния диф. Бавни не му трябват извън гората. Тоест Витара-та отпада. Ама пък фултайм-а гори малко повече- я да се отива направо на Хонда HR-V или нещо подобно...


                        ПС: Я автора да дефинира това:
                        извън пътя ще се кара по лесни и средно трудни терени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                          Единственият недостатък на Хонда, било то CR-V, или HR-V е, че системата 4х4 се включва on demand (при поискване), а именно, че това поискване е, когато колата си поиска, а не водача.
                          Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                            Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                            Единственият недостатък на Хонда, било то CR-V, или HR-V е, че системата 4х4 се включва on demand (при поискване), а именно, че това поискване е, когато колата си поиска, а не водача.
                            Тъй де, за какво споменах Спортидж?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кое е по-добро Витара, Рав4 или Териос

                              Субару форестър е правилния отговор за него.И парите са достатъчни.Само мотор по малък от 2.0 няма,,,,,,,,,,,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X