Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избора на пикап

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избора на пикап

    Колеги, двоумя се между Митсубиши 2,5дид Л200 и Тойота Хай лукс 3000 куб д4д и двете са 2008г. разбира се и разликата в цената не е малка. Джипа ще се ползва ежедневно за градско и за лов през сезона.

    Моля дайте си вашите мнения, но се надявам да са издържани от вашия опит с такива автомобили.

  • #2
    От: Помощ при избора на пикап

    Хайлукса е по-добре екипиран откъм джаджи в кабината и ускорява по-бързо на магистрала, т.е. по-глезен си като шофьор. L200 Warrior e по-високотехнологичната 4х4 система, по-неусетно преодолява дупките на улицата, т.е. кара се по-приятно. Хайлукса се паркира по-трудно, но някои модели идват с камера за задно виждане ; Мицубишито е по-маневрено и имаш по-добра видимост назад. От друга страна, Мицубишито харчи повечe гориво и на пресечен терен извън пътя много подскача като минаваш през бабуни. В страна с много фермери като Англия Мицубиши държи 1/3 от пазара на пикапи, което е показателно за предимствата му в практиката.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избора на пикап

      Вземи по запазения

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избора на пикап

        Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
        Вземи по запазения
        Тези които съм харесал са еднакво запазени, еднаква година, по малко километри в полза на Тойотата, но пък е с 7000 по скъпа от Митсубишито.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избора на пикап

          Подкрепи родното.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избора на пикап

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Подкрепи родното.
            Кое е родното??????....Онуй "нящо" дето ако загасне случайно и му се изключва 4х4 ли?.....Как можа да развалиш темата така?

            Колегата Asteri много точно е описал разликите. Съвета ми е да се качиш и в двете и да ги покараш. Което ти пасне повече него взимай, няма да сгрешиш!
            Аз все пак имам определено предпочитание към Хайлукса.

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избора на пикап

              7000Е си е разлика която ,лично аз бих се съобразил
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избора на пикап

                Взех Тойота Хай лукс 3,0 Д4Д двойна кабина, остава да си намеря и хардтоп и ще стане шестица, ако някой знае от къде да се намери изгодно хардтоп нека драсне някой ред.

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избора на пикап

                  Да ти е честита!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избора на пикап

                    Да не пускам нова тема, искам да попитам някой запознат, какъв размер гуми мога да сложа на Тойотата за гората, искам да им сложа 235/85/16 дали ще им станат?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избора на пикап

                      Това е правилния максимален размер ако си с оригиналните джанти. По спомен бяха офсет +36.Ако си с по-малък , клонящ към "-" офсет ще опират при завой отвътрешната задна страна. Дори и с оргиналдъ джанти си имай едно на ум за подкалниците Аз пробвах какво ли не, но с 31-ци и джанти минус 10 стана съвсем друга Тойота.Спряха люшканията и поднасянето на задницата

                      П.П. Намери си амове и пружини комплект от ТЛК120 и си смени предните с тези. Става по-добра возията и се повдига една идея. Пружините от 120-ка са с една витка повече и са с 1мм по-дебели от хайлуксовите. Пробвана гимнастика и чукча останал доволен!
                      Последно редактирано от goshko-loshko; 14-04-14, 15:56. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избора на пикап

                        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                        Това е правилния максимален размер ако си с оригиналните джанти. По спомен бяха офсет +36.Ако си с по-малък , клонящ към "-" офсет ще опират при завой отвътрешната задна страна. Дори и с оргиналдъ джанти си имай едно на ум за подкалниците Аз пробвах какво ли не, но с 31-ци и джанти минус 10 стана съвсем друга Тойота.Спряха люшканията и поднасянето на задницата

                        П.П. Намери си амове и пружини комплект от ТЛК120 и си смени предните с тези. Става по-добра возията и се повдига една идея. Пружините от 120-ка са с една витка повече и са с 1мм по-дебели от хайлуксовите. Пробвана гимнастика и чукча останал доволен!
                        Да те разбирам ли, че с 31-ци и джанти минус 10 ще паснат идеално на джипа, и ако сложа 31/10,5/15 на сегашните джанти ще опират някъде.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избора на пикап

                          И на сегашните можеш да сложиш 31-ци без проблем.235/85/16 си е равно на 32 х9.5. е идеален размер за хайлукс . Аз сложих 31х10.5 по няколко причини.1-во пикапа се ползваше за евридейка няколко години.2-ро По-широкото контактно петно в гората за мен е за предпочитане. 3-то не намерих никаква разлика откъм проходимост м-ду 31-ца и 32-ка.
                          Все пак е пикап и си се ползваше по предназначение често. Пробвал съм с 32х12.5 и направо откъртих калника(буквално)...Пробвах и с 33-ки, но там работата умря Загубих динамиката...предавките станаха неадкватни....
                          Последно редактирано от goshko-loshko; 14-04-14, 20:44.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избора на пикап

                            На старата ми Тойота Хайлукс 2,4ТД 2001г., беше с 235/85/16 и това ме наведе на мисълта, че и на тази от 2008г. няма да имам проблем, но един гумаджия ме разколебава, че щели да опират гумите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избора на пикап

                              Днес я снимах и да се похваля на гледно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X