Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

    3 години карам бензиновата Киа вече - за парите които дадох си е много добре. Предимствата са много доброто отношение цена/екстри и сравнително евтината поддръжка. Багажника е голям, нищо не се е чупило досега, вътре пластмасите не тракат, сервиза (поне в София) вече е на прилично ниво. Като недостатък мога да отбележа много високия разход на 2.0 мотора - едно 40% над каталожния при мен, почти 11л/100км смесено с ръчни скорости. За висока проходимост не мога да говоря, защото колата няма много голям клирънс така или иначе, а AWD системата се държи като предно предаване през по-голямата част от времето. Взех бензин, защото двигателя не е капризен и защото карам малко км на година. Избиването на разликата с дизела ще ми стане чак на 5тата година някъде.

    Имаше един проблем с поръчките преди - за Sportage се чакаше много време (някои хора над 6 месеца) и това дилърите пропускаха да го споменават. Ако все пак се спреш на Киа или вземи модел на склад или много добре разгледай и разпитай за сроковете за доставка.

    Съвета ми е да направиш тест драйв на всичките кандидати и да избереш това, което най-много ти хареса. Като са нови колите и в гаранция шансът да попаднеш на проблем не е много различен при различните марки.

    Коментар


    • #32
      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

      Честито колега!
      Според мен поста можеше да го сведеш до: "ЩЕ СИ ИМАМ НОВА ЖИПКА-А-А".
      Иначе е ясно че тук едва ли ще послушаш някой как да изхарчиш твоите 40-50 к.
      Ясно е, че ще трябва да отидеш до Порше бг, Киа моторс и Бултрако, да се качиш да пипнеш и да покараш. Да попиташ за цената и туй-онуй .
      Мисля, че ако наистина си се спрял само на тези 3 модела лесно ще направиш своя избор и ще избереш най-доброто за теб.
      Но и за да съм ти поне малко полезен:
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176561

      Успех, и да не забравиш да покажеш после красавицата. Което ми напомня да подсетя и колегата milenzh не забрави да се похвали..

      Коментар


      • #33
        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

        Днес покарах малко Кията много добре се държи на аслфалт, добра изработка вътре, в общи линии прилично качество на добра цена. Темата я изчетох преди седмица някъде доста е полезна

        Коментар


        • #34
          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

          Е то ясно ,ама баджанака няма как да има поглед върху частите за гаранционни автомобили.Аз давам примери от първа година лизинг.На всичкото отгоре старите бяха по-читави от новите.Не вярвам в другите сервизи а са по цветущи нещата...имам предвид Хонда и ФВ,ама тия а КИА къртят.В форумите има още доста примери.Аз говоря само за мои случки.

          Едит:Гранд Витарата е друга бира.Фърлихме съединител и окривихме предни дискове още на третия ден ,съединителя го признаха,ама дисковете не влизат в гаранцията.Спестихме историята в сервиза,ма мъкна 800 кг лодка с 200 литра бира в кал ,колесара не знам колко тежи....
          Последно редактирано от Markony_RS; 14-02-14, 20:40. Причина: пример
          Honda HR-V основно мпс Мухарски клуб "Стримерите" - Русе
          Disco 1 бекъп
          Disco 1 (5см.lift) бекъп на бекъпа

          Коментар


          • #35
            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

            Проблема е в сервиза ,не в марката.
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #36
              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

              От няколко години, преди да купя нова кола се запознавам първо със сервиза и търся мнения на патили хора за него. Уви, в срока на гаранция си длъжен да ползуваш неговите услуги. Това няма нищо общо с качествата на самата марка и на конкретния автомобил, но има ОГРОМНО значение по нашите земи. Ако си от пловдивско, бих ти препоръчал КИА- та. Стигнах до този извод, след мноооого вземане- даване с Мото-Пфое, Автомотор, "Рено-Ташев" и т.н. Май е като избора на смартфон. Първо си избираш ОС, според това и марката телефон. Тъпо е, ама е вярно.
              П.П. Я и таносливен стигнал до тоя извод...
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • #37
                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                Незнам как в България но в Европата никой не те задължава да ходиш за подръжка във фирменния сервиз докато колата е в гаранция.Личен опит,сменено турбо на Фиат Добло и ЕСП на Витарата
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • #38
                  От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                  Тук е задължително фирмения сервиз да ти подпечата сервизната книжка за да имаш гаранция. Точно с КИА нещата в Софийския сервиз преди 4-5 години бяха до толкова зле, че хората ходиха до Пазарджик примерно да им правят там ТО и други ремонти. За щастие вече поне в София сервиза работи по-добре и няма толкова оплаквания. Колегата crossovera наистина е добре да каже от кой регион е, за да получи отзиви и за обслужването там. На КИА някой от регионалните сервизи (Пазарджик, мисля също Благоевград и Хасково) вече не могат да обслужват гаранционно автомобилите. Миналата година им прекъснаха договорите от КМБ така и не разбрах точно защо - уж не покривали някакви нови изисквания.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                    КИА имат някакви тинтириминтири изисквания към сервизите си от една година насам... преди 4 месеца ме викаха да ми сменят някакъв датчик на спирачките, дето се установило, че дава масов дефект в моя модел. Хич и не знаех за тоя датчик, еле па да ми е правил проблем, ама трябвало да се смени и ми утрепаха половин час.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      КИА имат някакви тинтириминтири изисквания към сервизите си от една година насам... преди 4 месеца ме викаха да ми сменят някакъв датчик на спирачките, дето се установило, че дава масов дефект в моя модел. Хич и не знаех за тоя датчик, еле па да ми е правил проблем, ама трябвало да се смени и ми утрепаха половин час.
                      хехехе и тва ако не е скрита реклама... че те само кафемашините в сервизите загряват половин час, и докато дойде приемчика, че точно сега баджанак му е довел един VIP клиент от тяхното село, и докато чакали кафето се разбрало, че имал кола с "H" на капака, а те нали били едно (истински случай, ви казвам, пък тя не била Хюндай, ами Хонда... и т.н. )
                      викаш половин час, а? че тва си е направо бокс във Формула 1...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                        Ако е за толкова малко каране, киата наистина е добър вариант...
                        Колегата ми я кара точно така.. За 2г никакъв проблем (километрите са около 20х.км - то оставаше и да има)...
                        Иначе като екстрички е накичена - камера, USB, LED дневни светлини и т.н...
                        Фасона и - поне за мен е добре...
                        Като динамика - не много (автомата я поубива)...
                        А относно мощността и т.н.... Разбира се, че ако слизаш от GT-R няма да има динамика... Обаче е факт, че с препълнен Кашкай не са ме притеснявали изпреварванията...
                        Единствената разлика е, че с Маздата никой не искаше да се гони покрай агресивния и вид, докато с Кашкая често се е случвало някой да реши, че не може 'кошник' да се опитва да го изпревари... Обикновено не е бил прав
                        P.S. колегата, който казваше, че няма Кашкай над 130к.с. не е прав - има 140(2.0 бензин) и 150к.с.(2.0 дизел)
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                          Тъй тъй тъй, къв таралеж си вкарах в гащите, днес с жената обикаляме по автосалоните, и ненадейно дай да ходим до Рено да видим Renault Captur, влиза гледа много тясно, малък багажник и си отдъхнах. Не щещ ли в далечината вижда Dacia Duster качи се и хареса. Някакво мнение за новия модел, за стария знам че е проблемна ск.курия с много къси предавки и при по-висока скорост си похарчва стабилно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                            Щом жената го е харесала дачията е твоят автомобил. Иначе мога да кажа добро за хонда , имаме две закупени нови , моята е с актуалния I dtec , стана на 65к другата е I cdti на 110k досега само консумативи, доволни сме от колата и сервиза , обслужването и вниманието. Следващите пак ще са хонди.
                            Grand Vitara 2005g- за работа
                            Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
                            Lexus RX200t -2016г.-евридейката

                            Коментар


                            • #44
                              От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                              Първоначално публикуван от damianski Преглед на мнение
                              Щом жената го е харесала дачията е твоят автомобил. ...
                              Е не баш де. По някога трябва да се направим и на мъже. Иначе сега трябваше да карам Пежо или Фиат
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Honda CR-V vs Kia Sportage vs VW Tiguan

                                имало е за кво да предупреждавам...
                                абе не всички жени харесват само Рено, Пежо или Фиат, ама...да не си правим експерименти...
                                тука са луднали по Мокка... семеен, семеен, колко да е семеен...
                                и после мъжете ги карат с намусени и тъжни физиономии...
                                Дъстера си го харесват хора от типа, предпочитащи да няма много електроника, серво или дори климатик...
                                цена, кво да правиш...ама след като са си купили - хвалят...
                                колко от нас ще признаят впоследствие, че избора им е бил грешен и не са си похарчили парите по най-добрия начин...
                                сорри за спама де...
                                а по темата - днес гледах Sportage - с всички екстри, AWD -
                                • 100 kW (136 PS)
                                • 6 Gаnge
                                • Automatik

                                и въпреки, че има и
                                • 135 kW (184 PS)
                                • 6 Gаnge
                                • Automatik


                                формата му вече ми е остаряла - така се получава понякога с напъните да си авангарден... led- med
                                година-две до три и вече... изглежда застарял...
                                но кой ли от тия SUV-ове ще се превърне в класика?
                                наблизо имаше едно много лачено Diskovery TD5 - автоматик на 10 г и на 125 000 км...
                                на 2 и 1/2 от цената на KIA-та - ами... изглеждаше много по-авторитетно и непреходно...
                                а и то не е помирисвало кал...
                                но тук съм изкушен и освен форма и техника, с предубеждение съм за пътищата и сервизите в БГ...
                                в същия момент докато го съзерцавах, мина един Tiguan на 4-5 години, ами така измъчено се движеше...
                                сякаш имаше грип... еее, Диското ги беше надживяло, още преди да се родят...
                                Последно редактирано от ivied; 15-02-14, 23:02. Причина: Diskovery

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X