Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 3 vs Land Cruiser 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Кола се купува със сърце,после идва разума.За 70 хил километра,откакто го карам съм направил следните ремонти:
    1.Ляв преден носач.
    2.Лява предна главина.
    3.Маркуч на турбото

    Закупен на 70х реални.

    Поздрави
    Нищо ненормално за коя и да е друга кола.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #47
      От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Нищо ненормално за коя и да е друга кола.
      Именно,не бих казал, че е по-трошлива ( или по-добра ). Кола като кола . Но пък всяка сутрин ме кара да се усмихвам...
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #48
        От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Въпросния "2,7" от Пежо се монтира на Д3.
        Бая терзания имат 607-ците с тоя мотор...не знам как се държи на Д3..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #49
          От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Бая терзания имат 607-ците с тоя мотор...не знам как се държи на Д3..
          Има леки разлики в моторите.При Пежо,Ягуар и другите леки автомобили е с две турбини и повече коне. Диското е с една по-голяма турбина. И по голям картер. Отделно се предполага, че няма да се изтезава като бегачка...
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #50
            От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Бая терзания имат 607-ците с тоя мотор...не знам как се държи на Д3..
            Ами горивна система Сименс, двигател не-предвиден да се ремонтира ... тоест, докато върви добре, после мъка.

            Коментар


            • #51
              От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Бая терзания имат 607-ците с тоя мотор...не знам как се държи на Д3..
              По-подробно?
              Забелязвал съм на доста, че работят с по-голяма корекция, може би малко повече тресат на празен ход или понякога се усеща едно почукване, но си изкарват без проблеми по 150хил.
              На диско 3 с тоя мотор, веднъж се наложи смяна на помпата за високото, беше протекла, на около 100хил. пробег.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #52
                От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Ами горивна система Сименс, двигател не-предвиден да се ремонтира ... тоест, докато върви добре, после мъка.
                Не разбирам, коя част не е предвидена да се ремонтира.Гoривната система се.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #53
                  От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                  В сервизното ръководство няма данни за допустими хлабини и износвания в механическата част на ДВГ. Следователно всеки ремонт свързан с износени детаили по ДВГ се превръща в нещо като ТНТМ.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    В сервизното ръководство няма данни за допустими хлабини и износвания в механическата част на ДВГ. Следователно всеки ремонт свързан с износени детаили по ДВГ се превръща в нещо като ТНТМ.
                    А това да, просто модерното решение е шорт блок, нова глава и т.н.Такива са съвременните реалности.Нещо като с виещите диференциали(които и шумни могат да карат) - не че не може да се направи, но се предпочита смяната с нов.
                    Всеки трети е шести

                    Коментар


                    • #55
                      От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Руси, от дизели не разбираш. Въпросния "2,7" от Пежо се монтира на Д3. АСК е ZF6HP26 - 6 степенна предавка. На РР3 се монтира BMW Td6 3.0л. АСК е GM5 тип 5L0-E - 5 степенна предавка. Отговора защо се монтира САЩ предавка е, че вероятно върви с БМВ мотора. В последствие БМВ се корегира в своите модели Х5 и монтира две кутии ZF - 5 и 6 степеннни предавки. Тоест, няма нищо общо между дизеловите модели на Д3 и РР3.
                      Май някой не разбира разликата между РР и РР Спорт. Айде обратно в нета да си научиш урока! И кутията не е ZF6HP26, а ZF6HP26А.
                      Последно редактирано от rusev; 04-01-14, 22:50. Причина: обаждане до МотоПфое да питам нещо…
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #56
                        От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                        Спорта си е Диско под прикритие...Или по-скоро Диското е бюджетен Спорт...
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #57
                          От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Автоматите на Ровърите са ZF...
                          Като ще ме пращаш в "нета", да вземеш и ти да се разходиш? Щото аз спорта съм го пропуснал, ама и ти май си мислил, че всичко което е РР е спорт! Ей ти една картинка от "мотопфое" - по тел. не става, та се разходих до там.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от Аndro 160; 05-01-14, 06:07. Причина: ходене до "мотопфое" да видя нещо

                          Коментар


                          • #58
                            От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            А това да, просто модерното решение е шорт блок, нова глава и т.н.Такива са съвременните реалности.
                            Tопло, топло..нещо като 3.0 DI при Патролите...
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #59
                              От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                              Нема топло, нема студено - това е положението!Който се занимава с нови коли от магазина, ще ме разбере.Всъщност има - като се наложи на някой да прави такъв ремонт и му обявят цената - или изстива, или вземе че се припоти.
                              М/у другото ей сега се сетих за една 120-ка, мисля по-миналата година, един австриец я кара, та му се изпика единия инжектор и стопи буталото...мислихме го нещо да го съживиме за около 15хил.лв, ма човека предпочете да му го направят в официалния вносител, нещо ми спомена за около 25хил.лв.Това говорим с части от тойота - блок с бутала и колянов вал, глава, инжектори и останалите карантии.Имаше една реклама - "Виждал ли си да закъса Тойота" - е как да не.
                              Всеки трети е шести

                              Коментар


                              • #60
                                От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Като ще ме пращаш в "нета", да вземеш и ти да се разходиш? Щото аз спорта съм го пропуснал, ама и ти май си мислил, че всичко което е РР е спорт! Ей ти една картинка от "мотопфое" - по тел. не става, та се разходих до там.
                                Човече, къде отиде на ТД5 и старите V8??? Да, те са с неубиваемите стари кутии, подобни на тези дето Тойота използва и да днес…но всяко нещо с времето си! Те имат други кусури.
                                Съвсем се обърка вече. Тук говорихме за Диско 3, РР Спорт. Те са еднакви под купето. При РР и РР Спорт суперчардж моторите, кутиите и раздатките са еднакви. РР с 2,7 дизел няма. Има и други подробности- питай на лични и ще ти кажа.
                                Може ви трябва да отвориш тема-"Що е то Ланд Ровър и има ли той почва в сервиза на Андро".
                                Последно редактирано от rusev; 05-01-14, 10:01.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X