Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LR Диско 4 vs Гранд Чероки vs Туарег (почти нови)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LR Диско 4 vs Гранд Чероки vs Туарег (почти нови)

    Породена от темата на edoors се замислих кое би било по-добрия избор, ако става въпрос за последните дизелови варианти...
    Общо взето - еднакви параметри...
    Почти еднакви дизелови двигатели - 240-250к.с.
    Въздушното на ЛР с малко по-дълъг ход, но и на Джипа е с добър ход.
    Осемскоростни кутии.
    Възможности за избор на пресетнати настройки на окачване и трансмисия за сняг, пясък, кал, камъни.
    Понижаващи предавки и на двата. Джипа май има и LSD на задния диференциал.
    Според мен ако се сложат на кантара извън асфалта ЛР ще натежи с няколко грама повече заради по-добрия ход на окачването.
    А на асфалта - Джипа ще му го върне (става въпрос наистина за 'няколко грама')...
    Туарега и той е някъде там навярно по-близко до Джипа (пък и има по-мощен V10 дизелак освен 'аналога' на горните V6)...
    И трите модела са изпитани с годините, без някакви сериозни модификации (освен последните 8-скоростни кутии на LR и Jeep)...


    Та какво бихте избрали?
    26
    Land Rover Discovery 4
    53.85%
    14
    Jeep Grand Cherokee
    26.92%
    7
    Tuareg
    19.23%
    5
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: LR Диско 4 vs Гранд Чероки vs Туарег (почти нови)

    Имаше в един от последните броеве на AutoBild сравнение точно между Туарег и Гранд Чероки V6 дизел, и двата с 8-степенната кутия на ZF. За около 100 хил. лв. Гранда идва с всички екстри, докато Туарегът със същите екстри е 50 хил. лв. отгоре... Аз лично бих взел Гранда.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X