Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подходящ джип за пресечен терен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подходящ джип за пресечен терен

    Здравейте,

    Първо да ви пожелая весело посрещане на коледните празници.
    Второ- не че съм спестил пари за джип, но ще трябва да купя такъв, поради факта, че с баща ми се занимаваме със животновъдство ( крави за месо ).
    Не е като да не съм карал различни леки коли, джипове и бусове, не е като да не съм се опитвал да заобиколя монтьорски разходи и след това да съм съжалявал. Това, през което съм минал, най-вероятно едно 50% от вас са го правили в един или друг етап от живоа си. Това го разправям за да опиша максимално добре казуса, пред който съм изправен.
    Всеки ден през периода Декеври-Април джипа ще се кара по 4, 5 км мин на що годе здрав калдъръм. През останалата част от годината е мн вероятно джипа да се кара по 20 км на ден - Понеделник до Петък. Пътя (шосето) го има, но има отсечки със сериозен камънак, а като прибавим и факта, че в едната посока само изкачва, а в другата само спуска още повече ме отдалечава от един тривиален избор - Фронтера, Маверик, Паджеро и се в тоя ред.
    Пропускам споменатите джипове, не защото са "пластмасови", а защото, разхода им мисля, че ще е неоправдано висок ( да те возят само до работа, и да ти харчи 15 на 100). А хич не ми се добавят още странични дейности към работния ден само за да се избива разхода на гориво. Като добавя, че при нас, няма джип, да падне под 15-17 бензин ( само на определени къси отсечки се вкл. бавни), освен Витара, Самурай и Фероза. За по добра представа (здрав УАЗ, каран от професиналист, харчи 20-22 на 100 само по шосето, без бавни)

    Мислих, четох, анализирах, и пак до никъде.
    Самурая, здрав здрав, ама на 20 и кусур години и седнат двама, отзад хляба за кучетата и на нас по една мешка и не можеш да се завъртиш.
    Витара и Фероза, не знам дали няма да ходя на предница през месец два, понеже не са цял мост отпред ( не съм сигурен дали това е от решаващо значение). Та разгледах Дайхатцу Роки 2.0 бензин/газ. Хем е цял мост отпред, хем малко по широк, хем опростен като Самурай, хем като четох на разни хора им дава около 15, 16 разход на газ.
    Но все още се двуомя между Самурай и Роки. Моля, споделете вашето мнение по въпроса.


    ( Феновете на останалите дьипки д аме извинят, но някак си, не мисля че са подходящи за начина по който аз ще го експлоатирам )

  • #2
    От: Подходящ джип за пресечен терен

    Киа спортидж бензин или дизел май е по добрия вариант за теб.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • #3
      От: Подходящ джип за пресечен терен

      Ако колегата си е решил, че иска цял мост - вариантите на са много. Още повече и сравнително нисък разход - само Самурай.
      Според мен трябва добре да прецените - задължително ли е целия мост и повече пространство вътре - Самурая отпада, Рокито е вариант.
      Киата,както казва колегата е добър избор - имам близък с Киа Спортидж и е много доволен. Кара си я и в гора и на шосе и е доволен.
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • #4
        От: Подходящ джип за пресечен терен

        Щом сте само двама:
        1.Витара къса база махаш задните седалки и има място за хляба и мешките,самурая същия вариант
        2.Витара дълга база достатъчно място за двама,хляба и мешките,
        3.Гранд витара (98-2003)къса база виж т.1
        4.Гранд Витара (98-2003) дълга база виж т.2

        Всички се газифицират лесно и няма ядове,остава да намериш читав екземпляр.
        каквото и да вземеш, с това каране по такъв терен,който обясняваш ще се раздрънка,рано или късно
        Последно редактирано от _Константин_; 22-12-13, 08:16.
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Подходящ джип за пресечен терен

          Първоначално публикуван от pdr070 Преглед на мнение
          Здравейте...........
          Но все още се двуомя между Самурай и Роки. Моля, споделете вашето мнение по въпроса.


          ( Феновете на останалите дьипки д аме извинят, но някак си, не мисля че са подходящи за начина по който аз ще го експлоатирам )
          Аз като фен на останалите марки искам да се "изходя"....всички искате здрав голям джип който да върви на пръдня но..........токвоз животно у ваше село нема!

          аз познавам "специалист"който троши карета на Роки по често от колкото всеки друг който кара Витара!Самурая ако е стоков и имаш камъни в бъбреците и си 1,45 висок върши работа!Тераното и Паджерото що ги отписа не е ясно но това си е твоя работа.....може да помислиш и за Дискавъри примерно.......Късмет!
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #6
            От: Подходящ джип за пресечен терен

            Тойота Ленд Крузер 7* , но бюджета какъв е?
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Подходящ джип за пресечен терен

              нисан патрол

              Коментар


              • #8
                От: Подходящ джип за пресечен терен

                Първоначално публикуван от pdr070 Преглед на мнение

                1. ....с баща ми се занимаваме със животновъдство ( крави за месо )....

                2. ....джипа ще се кара по 4, 5 км мин на що годе здрав калдъръм. През останалата част от годината е мн вероятно джипа да се кара по 20 км на ден - Понеделник до Петък. Пътя (шосето) го има, но има отсечки със сериозен камънак...
                По отношение на 1 и 2, според мен ще ви върши повече работа един пикап 4x4 с единична кабина

                Например пикап - Nissan Titan king cab 2,5 дизел 4X4
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от Еделвайс; 22-12-13, 23:13. Причина: Допълване инфо

                Коментар


                • #9
                  От: Подходящ джип за пресечен терен

                  От малкият ми личен опит Рок с дизелов мотор.Изхвърляш задните седалки и ползваш като пикап , за лов и т.н.
                  Очаква се и да бутнат акциза на нафтатаза земеделските производители така ,че може да дойде на сметка.....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подходящ джип за пресечен терен

                    Боже боже, скъсах се да си търся темата из форума и в даден момент се предадох, реших че не е публикувана. А днес по чиста случайност я виждам, та и коментари има.

                    Благодаря на всички изказали мнението си.

                    Не съм купил нищо все още, понеже тези дето ми хванат око са трудоемки за транспортиране до базата ни ( без документи ).

                    Иначе колегата по горе за Паджеро дето спомена, днес звънях за едно мн ефтино в София, но беше продадено.

                    Сега гледам Терано II (без документи ), от Враца, но платформата ще ми струва колкото колата. Иначе колата си струва:

                    ..............

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подходящ джип за пресечен терен

                      Форд Маверик, 2.7 тди, кб.

                      изпаднала е втулката на ухото на предния амортисьор.

                      Малко помощ за магазин в София ...?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подходящ джип за пресечен терен

                        Коега, с какъв бюджет разполагаш не разбрах?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подходящ джип за пресечен терен

                          Първоначално публикуван от capstefan Преглед на мнение
                          Коега, с какъв бюджет разполагаш не разбрах?
                          Мисля, че това изречение отговаря на въпроса:

                          Сега гледам Терано II (без документи ), от Враца, но платформата ще ми струва колкото колата. Иначе колата си струва:
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X