Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро или Патрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро или Патрол

    Привет маняци,

    наскоро се преместих в горната част на Драгалевци и бързо стигнах до заключението че искам да си взема джипка за основно МПС. По принцип сегашния ми Е46 330xd си върши добре работата и мисля че със зимните гуми ще си излизам по стръмния път към вкъщи зимата, но окачването не е направено за тези дупки, калпави паважи и т.н. препятствия.
    Още събирам пари, но бюджет докъм 6000 - 8000 лв. Искам да е вдигната и да вози комфортно по лош път, да изкачва стръмни баири зимата по непочистени от сняг стръмни улици. Искам да го ползвам за ежедневна кола в София и редки разходки извън столицата и по Витоша, а БМВ-то да си го държа за по-дълъг път. Всяването на градски респект за задължително, затова вдигната и с големи гуми. Трябва да се справя добре със спящите полицаи, по възможност на пълна газ и да скача
    Предпочитам голям бензинов двигател, на газ. Струва ми се по-добра комбинация откъм мощност и лева на километър. Като цяло дотук съм се спрял на Патрол или Паджеро от началото на 90-те. Виждам добре вдигнати Патроли, макар повечето да са дизели и доста рядко 4.2 бензин/газ. От друга страна срещам доста изгодни Паджерота V6 на газ, особено с десни волани. Кое вози по-добре според вас и се ремонтира по-малко при условията които описах?

    Владо

  • #2
    От: Паджеро или Патрол

    Маняците в момента са доста зачудени какъв отговор да дадат /лично мнение/.
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

    Коментар


    • #3
      Re: Паджеро или Патрол

      Колкото маняка има, толкова и различни отговора ще получиш
      От горе посочените джипове имам опит само с Паджеро, здрава машина, лесна и евтина за поддръжка, но моят избор би клонил към Нисан. Нека по-запознатите с машината колеги да дадат по-обстойно мнение, но според мен това е правилният избор
      Поздрави и успех с избора на джипка !
      Grand Cherokee ZJ 94 5.2 + Rough Country 3.5" + BFG Mud Terrain KM2 31x10.5x15
      0886/872-646

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро или Патрол

        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
        Маняците в момента са доста зачудени какъв отговор да дадат /лично мнение/.
        То в тоя форум май само маняците четат а другите пишат.......
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро или Патрол

          Избора с 4.2 бензин е перфектен! Разхода, ако не ти пречи - градско над 22-25, извънградско между 15-20. Това са литри бензин. За газ нагоре.
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро или Патрол

            Като казваш "началото на 90те", надявам се все пак става въпрос за Паджеро 2? Щото единичката си е ... трактор като возия ... пък и като визия
            Бензинов патрул с голЕм мАтор е по-трудно намираем от Паджеро, кое как вози - това е много лично и най-доброто, което може да направиш е да покараш едното и другото и да си прецениш. Дългите бази и на двата трудно ми се вписват в категорията "градска кола". Надявам се наясно с рисковете при градско шофиране на 2 тона желязо с лифт и големи гуменетки, особено пък ако са с леко офроуд шарка?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро или Патрол

              Ама тука маниаци нема,търси ги на друго място.Тука сме непорастнали деца .А иначе по въпроса-"и двете дядо попе и двете",както се казва във вица .

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро или Патрол

                Началото на 90те съм карал и двете машини като нови и в серийно изпълнение. За из града не препоръчвам нито едната особено из по-тесните улици. Някои от завоите ще трябва да се взимат с маневра. Паджерото има много добра возия за разлика от Патрола, който като е празен друса доста. Тъй като беше отдавна, а и колите бяха нови нямам впечатления за разходите по поддръжката и слаби места.
                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро или Патрол

                  Pajero 3,5 бензин не GDI
                  Samurai Gemax

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро или Патрол

                    Патрула е с цял мост отпред и няма как да има добра возия , Паджерото е с независимо окачване - много по комфортно возене . Разхода на Паджерото е по малък от този на бензинов Патрол , освен това и доста трудно се намира Патрол 4.2 бензин . Ремонтите много зависят от състоянието на машината , но ако избереш Паджеро поне ще е по малко на години от Патрола , така че според мен твоят избор е ПАДЖЕРО DOHC V6 3500 .
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро или Патрол

                      Маняците се бяха омълчали нещо, ама гледай как тръгна "бизнеса". Успех в избора.
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро или Патрол

                        Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                        Маняците се бяха омълчали нещо, ама гледай как тръгна "бизнеса". Успех в избора.
                        Като ги гледам май ги няма , явно са се отказали от този бизнес щом не са се включили ... ма не е късно ...
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро или Патрол

                          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                          Маняците се бяха омълчали нещо, ама гледай как тръгна "бизнеса". Успех в избора.
                          Жокер-може ли да се препоръчват и други марки,които "влизат" в ценовия диапазон?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Паджеро или Патрол

                            Интересуват ме и други предложения естествено. Тествах като начало една Витара вдигната и с големи гуми. Двигателя 1.6 моноинжекция беше слаб и люлееше много странично. Возиха ме в един Патрол къса версия дизел, мисля 1990 година, повече ми хареса като возия и като мощност горе долу се вписваше но не съвсем. Мачкаше яко всички дупки, добра машина и затова е едната опция, но при 15/100 разход пак ми се вижда че бензин на газ ще е по-мощен и по-евтин на километър. Ще трябва скоро да тествам и Паджеро. Гледам машини между 1990 и до 1998 докъдето ми е бюджета горе долу.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Паджеро или Патрол

                              Искам да е вдигната и да вози комфортно по лош път, да изкачва стръмни баири зимата по непочистени от сняг стръмни улици. Искам да го ползвам за ежедневна кола в София и редки разходки извън столицата и по Витоша, а БМВ-то да си го държа за по-дълъг път. Всяването на градски респект за задължително, затова вдигната и с големи гуми. Трябва да се справя добре със спящите полицаи, по възможност на пълна газ и да скача
                              Колега и двете си имат предимства и недостатъци и двете могат да "скачат"
                              Има много писано в подфорума и за двата модела!
                              Прочети темите и си направи сам заключенията,но така като гледам ще ти трябва и още нещо!
                              Запомни,че не караш луноход,а респекта се печели,не се купува!
                              OFF-Road Клуб " Mud Angels" Стара Загора

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X