Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос?

    Здравейте! Интересува ме кои са моделите джипове след 2003 ( съвременни джипове), които да им се включва 4х4 отделно. Търся си джип до 20-25 000лв. който да е със задно и да можеш сам да си пускаш 4х4.
    Благодаря!

  • #2
    От: Въпрос?

    Dodge Nitro 4.0 V6 ?

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос?

      Парт тайм се казва тази система, колега! А по каква причина търсиш точно такъв джип, каква е целта и местата на които ще се позлва возилото?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос?

        Паджеро примерно Имаш 2H, 4H, 4HLc, 4LLc

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос?

          Първоначално публикуван от Ant0an^ Преглед на мнение
          Dodge Nitro 4.0 V6 ?
          Чуден избор е! Вероятно поради таз причина това недоразувение вече спряха да го произвеждат - сигурно щото е само за колекционери - за да стане рядкост и да му се вдигне цената.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос?

            Има ли конкретна причина да избереш точно него? Според статистиката за продажби в САЩ, за две години след пускането му на пазара продажбите спадат със 70%. Автомобилът е внушителен на вид, но като тръгнеш да сравняваш качества, има и по-добри практически вариянти.

            Това е джип по-подходящ за асфалт отколкото за офроуд, самите производители явно също са имали това предвид защото някои модели дори нямат 4х4, а и цветовата гама за фабричните модели включва примерно ярко жълт или ярко червен цвят... Кола за фръцкане.


            240коня ще те теглят лесно по магистралата, но пък трансмисията се усеща под седалките, люшка се на завои и е шумен, а и седалките не са ергономични за дълъг път. За пресечен терен е нисичък. Като включиш 4х4 мощността се разпределя 50/50 между предните и задните колела, което не е най-добрия вариянт за офроуд, но става да предотврати пързаляне по хлъзгав терен. Да се качиш по баир до вилата става. Багажникът му е голям колкото на Форд Фокус, нищо особено, но пък има изтегляща се платформа която помага да натовариш щайгите с чушки и домати от село (пък и тапицерията е устойчива на аромати, така че после няма да ти мирише на плод-зеленчук).


            На вид е внушителен като си го паркираш на паркинга пред супермаркета (вътре не е кой знае какъв лукс обаче). Много е мощен за теглене ако се наложи да изтеглиш затъналия Форд на съседа. Пред блока не знам дали ще си намериш място да го паркираш, защото е едричък. Харчи 12-14/100, докато примерно Хонда ЦРВ харчи около 10/100. Но е по-здрав от ЦРВ. Като механика е сходен с Джип Чероки и има сходно ниво на надеждност.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос?

              Търся си джип, който да със задно предаване защото съм любител. Няма да го карам offroad... 4х4 ми трябва само за зимата. Търся по скоро нещо по спортно на външен вид като Infinity Fx 35 но мисля че то е постоянно 4х4 или автоматично се пуска... Този Dodge определено не ми харесва просто дадох пример...

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос?

                Първоначално публикуван от AlexHD Преглед на мнение
                Паджеро примерно Имаш 2H, 4H, 4HLc, 4LLc
                И някои Нисани. Патрол, Терано, Навара...
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос?

                  Ако имаш възможност, а и намериш Инфинити , изобщо не се чуди ...нищо, че е Фул тайм..
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос?

                    Аз па не разбирам къ'в е тоя зор за парТайм, като няма да го караш в гората. На хлъзгаво пар тайма е трагедия, особенно с по-висока скорост.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос?

                      A Cayenne 2004-5 3.2 / 4.5?
                      Аз заради това хлъзгане го искам

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос?

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Аз па не разбирам къ'в е тоя зор за парТайм, като няма да го караш в гората. На хлъзгаво пар тайма е трагедия, особенно с по-висока скорост.
                        Не се ли сещаш за причината , поради която широко търсен е парт тайма...а не е така.
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос?

                          Първоначално публикуван от Ant0an^ Преглед на мнение
                          A Cayenne 2004-5 3.2 / 4.5?
                          Аз заради това хлъзгане го искам
                          Виж сега поршето не е най удачния вариант за СУВ, съдейки по бюджета и годините ще е трудно да намериш нещо читаво, отделно поддръжката и ремонтите са му скъпи, като цяло ще можеш да вземеш нещо, което хваща окото, но ще е доста амортизирано вече.
                          Инфинити-то пък не е разпространена машина, предполагам варианта за поддръжка и части ще е само в лицензирания сервиз (и въпрос към колегите: каква е съвместимостта му с нисан Мурано). Също не е ясно на какво ще попаднеш за тия пари.
                          Ако целта е да се вземе нещо спортно-луксозно, което да е стабилно и оффроуд възможностите на са приоритет, пробвай Х5, ML, а от японските Лексъс RX. При първите два можеш да избереш и дизелов агрегат.

                          И нищо против порше и инфинити, но смятам, че по-лесно ще намериш хубава бегачка от тези, за които аз ти казах.

                          Направи си проучване за видовете задвижване, за да можеш по-лесно да си правиш изводите за даден автомобил спрямо нуждите. А иначе и аз смятам, че фултайма е това, което търсиш.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос?

                            Поршетата нещо започнаха да дават фира на моторите, даже и тук има тема " помощ, задрало бутало ", относно един Кайен, а ремонте, ако има кой да го направи, е на стойността на половината кола! А Инфинити- то е това, което е Лексуса на Тойота..- луксозно поделение на марката, но за този бюджет е сложно намирането на читав екземпляр! Лексус след 2005-та също е добър вариант!
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос?

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Поршетата нещо започнаха да дават фира на моторите, даже и тук има тема " помощ, задрало бутало ", относно един Кайен, а ремонте, ако има кой да го направи, е на стойността на половината кола! А Инфинити- то е това, което е Лексуса на Тойота..- луксозно поделение на марката, но за този бюджет е сложно намирането на читав екземпляр! Лексус след 2005-та също е добър вариант!
                              Подкрепям на 100% с единственото допълнение, че стремежа на инфинити е да направят колкото се може по-авангардна кола с уникален дизайн, иновации и т.н., докато лексуса запазва практичността, обвита в лукс.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X