Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дифендър 3.5 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дифендър 3.5 V8

    Привет,

    Нов съм в занаята с тежките машини. Предлагат ми да си закупя Дифендър 3,5 V8 2002 година за добри пари. Притесняваме обаче, че в нито един сайт (mobile.de, autoscout24.de и др.) не се предлага този двигател. Чудя се защо? има ли някаква уловка?

    Ще се радвам ако ми отговорите.

    Благодаря

  • #2
    От: Дифендър 3.5 V8

    2002 или 1992?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Дифендър 3.5 V8

      Не ги познавам дифендърите, но един бърз поглед в wikipedia казва следното:

      3.5 L 113 hp (84 kW) V8 (1983–1986)
      3.5 L 134 hp (100 kW) V8 (1986–1993)
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • #4
        От: Дифендър 3.5 V8

        2002 г. му пише в талона, а в auto.ru пише, че дифендър 110 3.5 v8 има от 1985 и до днес

        http://catalog.auto.ru/catalog/cars/.../#defender_110

        Коментар


        • #5
          От: Дифендър 3.5 V8

          На Дефендър са монтирали 3.5 до към 93, после слагат 3.9/ 4.0, по рядко 4.2 и 4.6. Освен ако някой не е правил трансплантация. Ако може да пуснеш снимки на колата и снимки на двигателния отсег, ще е най-добре.
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #6
            От: Дифендър 3.5 V8

            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
            На Дефендър са монтирали 3.5 до към 93, после слагат 3.9/ 4.0, по рядко 4.2 и 4.6. Освен ако някой не е правил трансплантация. Ако може да пуснеш снимки на колата и снимки на двигателния отсег, ще е най-добре.
            Аз не знам за заводски 4.2 или 4.6 в Дефендър.
            Бензините са редки изпълнения за определени пазари, възможно е да е 2002г., но аз се съмнявам.
            По-вероятно е двигателя да е насаждан допълнително или просто годината да не е тази.
            Моите лични впечатления са, че 3.5 в стандартен вид не е никак впечатляващ.

            Коментар


            • #7
              От: Дифендър 3.5 V8

              Има, но са специални серии най-вече за щатите. Отделно има и 2.8 на БМВ.
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #8
                От: Дифендър 3.5 V8

                2.8 на БМВ е подразделение в ЮАР и те правят само за там. Напрактика са напълно самостоятелна единица, със съответните лицензи за това производство. Тяхно твърдение също е, че с 2.8 на БМВ, Дифендъра върви по-добре от с 3.9.

                Коментар


                • #9
                  От: Дифендър 3.5 V8

                  По рама излезе 99 година произведен 3.5 V8. Сега остава въпроса заслужава ли си или да се търси дизел?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дифендър 3.5 V8

                    За какво ще го ползваш, че двигателя се държи като дизел. Ралиджийте му викат "мъртвец", но си има и плюсове

                    п.п. пък ако не ти хареса - има кой да го купи - мераклии бол
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дифендър 3.5 V8

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      2.8 на БМВ е подразделение в ЮАР и те правят само за там. Напрактика са напълно самостоятелна единица, със съответните лицензи за това производство. Тяхно твърдение също е, че с 2.8 на БМВ, Дифендъра върви по-добре от с 3.9.
                      Това напълно го вярвам, даже си мислех по едно време за такава трансплантация. Двигатели от БМВ много има по моргите, а отделно от това и много носи на тунинг... Четох някъде, че били ограничени на 160 км/ч елктронно. Иначе можели и още... хихи, но ставало опасно.А схемата с монтажа е елементарна, всичко го има навсякъде в БГ и е евтино- камбани, кутии и тн. Проблема е с узаконяването, че в началото на годината смениха малко изискванията към фирмите които одобряват преработки и количството/качеството на доработките и стана една....Бих искал да помоля колегата да пусне една снимка на коша, защото 99 и 3.5 е странно за мен.Поздрави
                      Land Rover Defender 110SW 300tdi

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дифендър 3.5 V8

                        Спамваме темата на колегата, но само да вметна - това с 2.8 на БМВ или друго на БМВ не бих го направил. По ред причини, като цена вероятно ще излязат сметките. Зависи и за какво разбира се готви колата, но като гледах Малтииците преди 2 години, след проби със всякакви бензини, в крайна сметка насаждат td5 от Дискавъри след 2003г. Явно има защо.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X