Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

    Здравейте Дами и Господа,

    Искам съвет за покупката на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д 2008 година и нагоре. Интересувам се от надеждност, проблеми, здравина, разходи (консумативи, възможност за закупуване на части от нета(много мразя да ме вземат за инфантилен в магазините и да ми продават нещо на 2-ни даже и 3-ни цени, нямам нищо против нормалната надценка) и т.н.).
    Малко пояснения:
    - колата е за семейно ползване (даже, колкото и смешно да Ви прозвучи е за жена ми... аз си имам моя, малка, ниска и гадна);
    - много се заглеждам по разните му там БМВ-та, Инфинити FX, Фолксвагени и Гранд Черокита (за съжаление новия Грнад е с 5 степенен автоматик, поне до 2014г.);
    - защо точно ЛК 200: харесва ми визуално (сериозна кола), живеем на място където зимата е интересно (голям баир стар и порутен път). Комшията (със старо Гран Чероки)постоянно дърпа МЛ-и и други паркетници));
    - не сме (нито аз, нито жена ми) запалени оф-роуд маниаци, но може би бихме харесали да слизаме до плажовете и до някои сукак без да се притесняваме за възможностите на колата.
    В момента жена ми кара Ауди А6 3.0 тди и е много доволна. Пиша го заради размерите на колата 4.92м дължина ))
    Не харесваме ЛК 120 и подобните и конкуренти от други марки (Мицубиши или Нисан).
    Благодаря Ви предварително!
    Искам да Ви помоля да не започваме да се караме дали ЛК120/200 е по-добра и по-лоша от VW, BMW и т.н.

  • #2
    От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

    Моето виждане по въпроса е че 120 ката би била по добрия избор в случая , при покупка на автомобил е добре да се избере по масова кола , което предполага по лесно намиране на необходимите части съответно и на по добра цена
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

      Много добър автомобил. Ако ще се купува нова, части няма да трябват няколко години. Приятел се чудеше между такава и ЕС класа нови и взе ТЛКто и всяка зима ми се обажда да ми благодари. Недостатъците са му високата цена за продобиване, високия раход, но предвид габаритите, динамиката, здравината, ресурса и конкуренцията не са толкова страшни.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

        Щом имаш възможността да я купиш,не се чуди дори секунда! А относно подръжка и части-няма да са ти необходими много години още..благородна завист ме обзема!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

          Благодаря Ви за информацията и пожеланията.
          Единственото ми притеснение е да не се получи нещо от сорта на изхвърляне.... да купим кола която има определени възможности а ние да използваме 5-10% от тях. Да, искаме сигурна и здрава кола на която може да се разчита когато това се налага, но все пак не са толкова масови колкото са другите SUV-та и модели. Мога да твърдя че съм изчел (изгледал) почти всичко за ЛК200 (знам че това нищо не означава, за съжаление не съм я карал досега)и доста по-малко за VW, BMW i Infiniti FX (включително и каране). Последните ми преки наблюдения бяха преди няколко дена на плажа - Infiniti FX30d се справи донякъде, Audi Q7, ML320, BMW X5 и VW Touareg 2012 се окопаха и добре, че имаха Safety (стар Range Rover) да ги издърпа. А и всички знаем какво се получава (често срещана гледка) по време на Зимата - планина+пресен сняг радост за Snowboard-а и мъка за повечето SUV-та. Имам леки притеснения относно теглото (2600 кг. че и отгоре) и поведението на колата през Зимата по сериозни наклони...
          Благодаря Ви още един път!

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

            От четри месеца карам ТЛК 150 и съм очарован от поведението на пътя и на разхода,може да я погледнеш и нея за твоята цел ще е по-добър вариант!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

              Марто, трудно ще намериш по-добър SUV от това и ако имаш въжможност вземай, но непремено нещо проверено и на малко километри, ако ще е настаро!

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

                Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                Марто, трудно ще намериш по-добър SUV от това и ако имаш въжможност вземай, но непремено нещо проверено и на малко километри, ако ще е настаро!
                И според мен (и като фен де) няма много много алтернативи пред ТЛК 200, но да се присъединя към съвета на колегата, като ключовата дума е "проверено".
                При момчетата, където си правя моята джипка и кола се правят и няколко 200ци, купени върнати при вносителя. Бая интересни ремонти излязоха на като цяло нови коли. Така, че не се доверявай изцяло на легендите "зимаш и караш" и така още 2-3 олимпиади... Това важи ако автомобила, който се купува няма да е нов и ще се купува оттук. Силно се съмнявам кола на 1г. от Германия да дойде с проблеми...

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

                  Изглежда че алтернативите са Land/Range Rover, другите LK модели, Pajero, Grand Cherokee и Nissan. А и закупуването на кола е като жената (всичко е късмет, колкото и да проверяваш и гледаш...). Само че, може би, както при всички семейни мъже )) моята жена е леко притеснена от размерите на ЛК 200 и сега се опитва да прокара идеята за Infiniti FX 30dS... Голяма работа са това жените... знае че се бях загледал по една такава... но това май си беше просто мимолетно заглеждане ) от моя страна. както и да е,след няколко дена ще покараме една ЛК200 да видим какви ще са ни личните впечатления.
                  Yaro, благодаря ти предварително, но ако може да споделиш какво имаш предвид с интересни ремонти (причинени от зад-кормилното устройство или непредвидими).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

                    ТЛК 200 е най-доброто, което някой може да кара особено в българските условия.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

                      Останах с впечатлението от началото на темата,че ще се купува нов автомобил! Ако е втора /трета/ ръка, естествено,че трябва внимание и проверка! Българския и италиянския гении са в състояние да сътворят доста бели за малко време! А Инфинити-то също не е за подценяване, но е друг тип автомобил! Успех!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

                        Първоначално публикуван от marto1_2007 Преглед на мнение
                        ... Yaro, благодаря ти предварително, но ако може да споделиш какво имаш предвид с интересни ремонти (причинени от зад-кормилното устройство или непредвидими).
                        Не помпя детайли, нещо по окачването и разни други, които две поколения назад в този модел се оправят елементарно но тук са вече стотици левове. Ако си от София, мога да те заведа, да споделят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

                          Извинявам се, че не поясних в началото - става въпрос за закупуването на SUV/ЛК200 на 1-2 години (втора ръка) на километри около до 30-40 хил. Така сме процедирали досега и сме били доволни (никога не е късно нещо да се обърка де). Може би баснята за Лисицата и гроздето е в пълна сила в моя случай, но ... все още не съм достигнал нивото на закупуване на подобни автомобили от магазина.
                          Благодаря още един път за мненията!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

                            Първоначално публикуван от marto1_2007 Преглед на мнение
                            Извинявам се, че не поясних в началото - става въпрос за закупуването на SUV/ЛК200 на 1-2 години (втора ръка) на километри около до 30-40 хил. Така сме процедирали досега и сме били доволни (никога не е късно нещо да се обърка де). Може би баснята за Лисицата и гроздето е в пълна сила в моя случай, но ... все още не съм достигнал нивото на закупуване на подобни автомобили от магазина.
                            Благодаря още един път за мненията!
                            Това е много икономически обоснован подход. Автомобилът все още е в гсранцив е си е като нов, пък цената е с 30% по -ниска

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за закупуването на Тойота ЛК 200 4.5 Д4Д.

                              Първоначално публикуван от marto1_2007 Преглед на мнение
                              Извинявам се, че не поясних в началото - става въпрос за закупуването на SUV/ЛК200 на 1-2 години (втора ръка) на километри около до 30-40 хил. Така сме процедирали досега и сме били доволни (никога не е късно нещо да се обърка де). Може би баснята за Лисицата и гроздето е в пълна сила в моя случай, но ... все още не съм достигнал нивото на закупуване на подобни автомобили от магазина.
                              Благодаря още един път за мненията!
                              В такъв случай се насочи към автомобил с ясна сервизна история, колкото може 'по-млад' и на по-малко километри! Това ще е предпоставка за по-дълга гаранция! Гледай и човека, от който го вземаш..дали ти допада ! За толкоз години съм се убедил, че и последното е от значение..положителната енергия е важен фактор
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X