Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

    То ако си го гледаш добре сигурно ще изкара, но предполагам и врангела ще изкара. Обаче пък защо не вземеш по-стар, определено ще е по-надежден. Това, че не може да се намери запазена стара кола не е вярно. Като добавиш двойната цена и чакане 6 месеца, ми то по-добре нещо старо и за 6 месеца и останалите пари ще го и тунинговаш и оправиш, какво ли не. Само ти трябва читав майстор... Но е примерно Таргата ако му закараш дифендър за дето струва 20-30 000 лева и му го оставиш за няколко месеца с оставащата торба пари ми се струва, че ще направи чудеса от него. Има си и спецове по врангелите. Ако и за тоя проект бих избрал наистина BJ40, е виж на Руси темата, направо ми потичат лигите... И като знам що за чудовище може да стане от тая машина... Така де, ти си знаеш... но аз нова кола не бих купил и да имам пари, особено пък за гората... Сериозните машини спират да ги правят още края на миналия век .

    Коментар


    • #77
      От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

      Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
      Да то колата си е загуба. За това виждам преидмството на алуминиевото купе и липсата на екстри в дефендъра. Теоретично е почти вечен. Такак де купувам го и ще си го карам с кеф до пенсия живот и здраве. Че и после щото сигурно няма да имам пари за друг тогава
      Според мен е важно коя кола ще ти носи радост, нея да вземеш. Всичко останало са просто мнения. Ние с моя Бронко така се харесахме, а той милия даже не беше пален от шест месеца при първата ни среща, но само един поглед стигна да пламне любовта ни...............и двигателя де.

      Дефендер нямат почти никаква промяна в оборудването през последните 40 години. Возих се преди време в чисто нов, закупен за лов от едни новобогаташи. Друсаше, ръмжеше и разликата между него за 100к и този от преди 20 години беше в тапицираните пейки в кучкарника и малко във фарове и мигачи, но не и като за толкова години развитие. Казаха, че в гората е добре, че не ги оставя да задремят и че................не биха минали повече от 100 километра по асфалт с него, защото всеки друг джип е по-комфортен от него.
      На скоро един приятел беше на излет в планината с други джипки и каза, че е имало еди дефендър, който никъде не е закъсал и е вадил всички. На друга разходка, на която бях пък един нисан ходеше върху снега като Бог и беше единствената кола, която не закъсваше, но това не значи че сходните нему не го правеха. Този беше добре направен.
      Просто трябва да прецениш за какво ще го ползваш най-често и..........................да вземеш този, който ти е на сърце.
      Успех с терзанията.

      Коментар


      • #78
        От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

        Не би изминал 100 км. по асвалт с него, но би изминал хиляди оф, нали Факт.
        Иначе доста се е развил, но спазвайки един важен принцип - просто и сигурно.
        За 100-те К са се поизхвърлили, ма нали са новобогаташи - простено да им е

        А кокича е разбрал основният принцип явно - купи си това, за което ще даваш пари с кеф и което ти е на сърце.
        Останалото са фенщина и купища ЕЖК
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #79
          От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

          Е да се повторя: друг автомобил за пътищата и тераното здраво в гората и да се доработва според случая и необходимостта. Така най-евтино ще се натрупа опит и ще е ясно на каква основа ще е следващия проект.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #80
            От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

            Не съм единствения луд дето сравнява тия машини

            Част 1


            Част 2:


            Ама се излагат с тия серийни гуми......явно е каква ще ми е първата покупка ако взимам джип.

            Ама много ме кефи колко кубичен е ленд ровъра и е супер яко дето минава без газ от всякъде. Странно защо трябваше така яко да натиска газта на джипа....

            Коментар


            • #81
              От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

              Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
              Странно защо трябваше така яко да натиска газта на джипа....
              Въобще не е странно. Няколко пъти го повтори и самия водещ. Разликата е в това, че Дифендъра е обут с гуми за кал, а Рубикона с АТ-та, сиреч за мъгла. Няма друг начин да се почиства грайфера освен с обороти на колелото. На 8:50 съвсем ясно се споменава този факт. Колкото до "ръбатия" изглед той не е проблем за който и да е производител да го постигне. В случая при Дифендера това е постигнато на ужасно висока цена - висок център на тежестта, което хич не е умно. Странно защо водещия не споменава и за миг за несравнимия с никое друго возило "комфорт" на водача. Дори не става дума за комфорт, а по-скоро оцеляване след като си карал това ергономично недоразумение като Дифендъра. Може би не го споменава, защото цялото сравнение щеше да се обезмисли при положение че водача е поставн на стола на мъченията от самия производител. Който не е сядал да го кара това безумие, той не знае за какво говоря.
              Последно редактирано от elbgt; 15-04-13, 06:55.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • #82
                От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                Само за протокола- едно от основните качества на дифендъра е ниския център на тежеста.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #83
                  От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                  Минах през Мото Пфое (МП?) да видя Дефендъра....да си го кажа направо виждал съм по-комфортни трактори. Направо не повярвах колко е спартанско това животно. Като изработка интериора е супер долнопробен, уникално зле. Дори дизайна е хубав по няккаъв минималистичен и спартански начин ама изработката отнася с ниско качество всяка китайска играчка.

                  Седнах на шофьорското място. Да волана е много в ляво. Ама мисля че се свиква на това нещо.

                  Иначе като проходимост и изработка на купето е супер готин. Около 1-1.5мм алуминиеви листове и прави стъкла навсякъде. Повечето занитени с обикновенни алуминиеви поп нитове. Отдолу като изключим двата дифадето слиза ниско т.е. на 30-тина саната над земята всичко друго е около половин метър над земята т.е. както казват във филмчетата за дефендър карай така че големите препятствия да са ти от лявата страна и нямаш проблеми.Това че дифовете не са в средата, сигурно не е лоша идея.

                  Сега чудя се има ли смисъл да се купува дефендър нов въобще ако не си фондация или община или полицейско управление. Това нещо наистина е вечно. То няма какво да му се счупи..а и да се счупи трябват ти няколко листа 1.5мм алуминии, ножовка, малка дрелка и поп нитове и проблеми няма......освен мотора и задвижването, които ако дадат фира придобиваш прекрасен курник.

                  Другото е, че в мобиле-то има дефендъри на доста сносни пари т.е. 12-18 хиляди Евра на 3-4 годинки.

                  Погледнах и последното Диско (това повече му отива като име от Discovery). То е готин автомобил да караш провизии до яхтата с доста голям проходимост ама при цена над 100 бона....

                  Като цяло клоня повече към Wrangler-а в момента. Ще го помисля още малко и така.

                  Иначе нисана ще го карам докато се разпадне или дойде новия джип. Много е готин ама на...ръжда

                  ПП Голямата революция в новия дефендър е парното и възможноста да се сложи климатик....представете си предните модели.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                    Ми земи си гей класа бре. Ако не е гнилоч е вечно също
                    Ииии, не е толко безумно спартанско като дървендъра
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                      Ха ха ха то цената на G класата се смята в бройки Wrangler-и и е винаги по-голяма от 2. Като за по-хубавите екземпялри достига до към средно голям паркинг с Рубикони

                      Може и да греша ама G Класа се произвежда изключително и само за ново забогатели бизнес люде от Източна Европа и евентуално шейхове в арабския свят. Не мисля, че се предлага извън тези два региона. Не мисля че е предназначена за хора дето имат под милион евра или еквивалента спестени.

                      Рубикона си е баш за бачкадури кола - redneck т.е. тия дето копат и от слънцето им загаря врата. Различно от white collar
                      Последно редактирано от hotsnail; 15-04-13, 16:31. Причина: допълнение

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                        Ха ха ха то цената на G класата се смята в бройки Wrangler-и и е винаги по-голяма от 2. Като за по-хубавите екземпялри достига до към средно голям паркинг с Рубикони
                        Не е случайно
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                          Всичко немско е с 10 пъти по-висока цена от това което струва, купуваш си посредствен джип за 150 000лв, а качеството му е по-ниско от истиснки джип за 40 000$. Чисто нова Г класа течеше, скърцаше и 4 литровия дизеляк разтегна верига почти веднага. Отговора беше :защото е много мощен двигателя Под 18 не падаше разхода Днешен пример: Коляно ППР 1,06 евро в Германия, 15ст в България едно и също 1,01 евро ф20 8ст в БГ. Купувайте си немски боклуци Колега изчакаи Елиан да стегне врангела да те повози на истински офроуд и 100% ще си убеден какво да си купиш, не искам да засягам никой но има 1-2 местенца дето дефендера няма да стигне да ги види

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                            Е тая е била икономична.
                            Една от мойте гейки гореше 60/100
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                              18 нафа та леко каране Общо взето след май няма и година КумО я разкара, само ядове, мазахме с грес гумите отзад да не тече и скърца

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кой нов джип е по-добре Wrangler или Defender?

                                Ако на някой му е интересно ето малко снимки на нов Дефендър 90-ка. 110 е идентичен само дето има още един ред седалки.

                                https://plus.google.com/photos/10893...CKmAuJTK16m3PQ

                                Иначе Wrangler-а е много напред. Големия недостатък е че е бъкан с електроника и други трошливи неща. Defender-a е направо вечен.

                                ама от малък си е грозен. Вижте само колко петна и стърчащи неща има по чисто нова кола. Мирише на завод още а масла текат из купето, разни неща не са добре сглобени от далеко се види.....просто.....

                                Мноог ме кефи точно за офроуд и ако беше по-евтин бих си го взел. Ама на цената на Wrangler, че и по-скъп....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X