Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

    Супер, точно това търся. Вчера ходих да гледам едно Isuzu Trooper 2.8 tdi да го вкарам в бартер за мойта, ма то милото от кърпене,боя,за ходова част, иначе човека искаше пълен бартер, ама аз му казах, че за тия ремонти дето ще ги направя по колата за 1000 лева по-добре да си доплатя.

    Коментар


    • #47
      От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
      ...Аз пък бих му предложил това от твоя аватар с теглич и ремарке, вярно къса база, но ръбатия дизайн е калсически и на мен лично ми харесва. С 2.0i и газ ще е джип мечта!...
      Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
      ...Фронтера къса база + ремарке е истинната. Не съм имал такава, но при ограничен бюджет точно такава бих избрал с 2.0i, поради ред причини: достъпни части; ниска цена за придобиване; висок е при полска работа не би имал проблем в общия случай; с бензинов мотор и газ ще даде приличен разход като за джип, макар и да е малко слаб; за тези пари дори и при запазено купе и салон ще е доста стар и амортизиран автомобил, така че човек несъмнено ще търябва да набива средства и възстановява някои неща; ремарке за такъв вид дейност може да се намери на добри пари.
      Лично мнение е, че най-голямата екстра на една кола е климатика и това по моите условия трябва да го има задължително....
      Умишлено не му предложих "това от аватара" , щото в тези теми обикновено от един момент нататък "всеки започва да си хвали неговото магаре" . Без оглед на критериите, които желае питащия. Затова и му предложих варианта с уазката ,щото за неговите цели ми се струва по-подходяща. Говоря от личен опит , понеже имам и двете "магарета"

      След като колегата обаче отписа уаз-ката , а същевременно проявява интерес към Фронтера , тогава мога да сложа още един плюс към късата база :хардтопа се сваля за 1 минута , а с малко повече играчка се сваля цялата задна "надстройка" и след сгъване на задната седалка се получава един добър "хамбар" . Практически става пикап , побиращ доста повече щайги . Ако е и вариант със задни ресори , то това вече не е магаре , а чист катър .
      Селскостопанската работа не го плаши , въпреки слабия бензинов мотор ( едва 115 коня), по простата причина , че машинката си има бавни скорости , достатъчни за практиката да дърпат без зор натоварената джипка със все ремаркето. Освен това : стар , стар , ама е с поцинковано шаси , което го прави един от малкото джипове на почти 20 години без ръжда ( освен ако не е удрян зверски).

      ... и накрая : освен за селскостопанска работа , при определени условия може да мине и за гъзар пред кафенетата . ... за разлика от УАЗ 3909.

      ПС. Моята е с климатик
      Последно редактирано от Vlado_Ts; 16-04-13, 11:39.
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #48
        От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

        Благодаря за съветите, с това,че се маха и покрива става още по-добре, УАЗ-ката я отхвърлих, защото освен,че ще си върша работа с джипа, с него мисля и да си реализирам продукцията, а не си го представях с УАЗ-ка натоварена до горе да тръгна от Кюстендил към Софийските борси. От друга страна много се надъхах и за Терано,защото бил здрав двигателя и на зъбчатки, няма обслужване, което ми подсказва, че може би хората са го направили при правилна експлоатация да държи много време.

        Коментар


        • #49
          От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

          Я си земи патрул 160 или 260 и вече мое го съдереш от товарене. Ако е с 3.3 мотора шансът да го счупиш клони към минус безкрайност.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #50
            От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ...машинката си има бавни скорости , достатъчни за практиката да дърпат без зор натоварената джипка със все ремаркето....е с поцинковано шаси...ПС. Моята е с климатик
            ...знам...знам...това, че е с климатик е супер

            На този етап, мисля че уточнихме един възможен джип!

            Коментар


            • #51
              От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              .... в тези теми обикновено от един момент нататък "всеки започва да си хвали неговото магаре" . Без оглед на критериите, които желае питащия. .....
              ... нещо повече : дори някой в някоя тема да пита за SUV , който освен хасфалт друго нема и да помирише , а и условието да е да дига и да подържа 220 км , то в един момент няма да е никак чудно да се прочете ей т`ва :

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ....Я си земи патрул 160 или 260 ....


              Търтей , я прочети заглавието на темата и ако намериш един дзвер 260
              за 4 хилки (ама да не му е останала само корубата , а просто да седнеш у него и да си го караш) идвам да го зема от коя и географска точка ми посочиш по скъпата ни рОдина!
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #52
                От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                .

                Търтей , я прочети заглавието на темата и ако намериш един дзвер 260
                за 4 хилки (ама да не му е останала само корубата , а просто да седнеш у него и да си го караш) идвам да го зема от коя и географска точка ми посочиш по скъпата ни рОдина!
                Епа отворих карса преди да пиша и има бая и то точно с 3.3. Който е голяма тъпня реално но за сметка на това неубиваем.
                Ся тенекетата на обява няма как да разбера кви са.
                Е, климатик нема да имат

                ПП Аз патрул немам бе госине, не си фаля магарето. Аз имам пижо :very_drunk Е виж у темата ми в хард расотки ако си го пропущил
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                  Идеята с ремаркето ми е странна. Малко кал и до там. Ако джипа е натоварен с 1 тон е едно, ако дърпа 1 тон ремарке е друго.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #54
                    От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Идеята с ремаркето ми е странна. Малко кал и до там. Ако джипа е натоварен с 1 тон е едно, ако дърпа 1 тон ремарке е друго.
                    Москвич с 8 чувала грозде ( приблизително 350 кила) и ремарке с 15 чувала грозде ( приблизително 500 кила) в масивите на Пазарджишко . Дъжд заваля обилно още докато товарех , затова го водя "малко кал". После си излезе ( е с хлъзгане на зиг-заг) по мерАта , някъде 3-4 км. по черно . При това - в соцмизерията , обут с "виденки".
                    Бах го в джипа , ако не излезе при тия условия с 4х4 и кални гуми там дето е минал Москвича!
                    Направо го зарязвам насред нивата !
                    .... а за "тежка" кал на колегата едва ли ще му се наложи подобно нещо . В голяма кал няма да бере ни ягоди , ни да вади картофи. Все пак целта му е да извози готова продукция при подходящи условия
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Идеята с ремаркето ми е странна. Малко кал и до там. Ако джипа е натоварен с 1 тон е едно, ако дърпа 1 тон ремарке е друго.
                      Ами късата база няма багажник. Еле па като има и една газова бутилка отзад, става съвсем без багажник. Вярно е, че можеш да бутнеш задните седалки и да товариш, но пък газовата бутилка продължава да пречи. Затова едно ремарке за селски нужди си е повече от оправдано. Ако си го караш само по къра, може и да спестиш разходите за ТП и ГО. Джипката пък си ти е чиста от вътре и като махнеш хард-топ-а си става перфектна и за пред кафето.
                      Разбира се, рамеркето не става за тежък офф-роуд. Но пък товаренето със щайги се случва на/до черния път, който е без или с минимални коловози и се вмества в дефиницията "турбо-софт".
                      За къса база: 1500-1700 кг няма никакъв проблем да тегли ремарке 1000 кг. Естествено гумите са от решаващо значение: поне АТ. От друга страна обикновено ремарке за багаж е много трудно да го докараш до 1000 кг, ако го пълниш с касетки с череши.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                        ....Ами късата база няма багажник. Еле па като има и една газова бутилка отзад, става съвсем без багажник. Вярно е, че можеш да бутнеш задните седалки и да товариш, но пък газовата бутилка продължава да пречи.....
                        Аз смятах повече да не се намесвам в тази тема , ама....

                        Като бутнеш задните седалки (както вече споменах по-горе), вече се получава приличен за практиката хамбар .
                        Има решение и за проблема с газовата бутилка - с малко заигравка се изнася отдолу на мястото на големия бъкел , плюс прибавка - едно 15-20 литрово резервоарче за бензин . Подобна интервенция , знаеш , има в нашия раздел за Фронтера.
                        Аз също съм на път скоро да осъществя нещо подобно и ще снимам там , че ми писна от липсата на пространство зад задните седалки... въпреки , че за горски експедиции компенсирам с багажник на покрива.
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                          Не бе! То и аз не споря с това, което казваш - така е.
                          Мен тази заигравка с разкарването на щатния резервоар и заместването му с 15-20 литров + газова бутилка не ме кефи. Предполагам и много други хора не биха се хванали да правят подобни превъплъщения. Иначе е възможно, да.
                          Аз наблегнах повече на друго:
                          Къса база може да тегли спокойно ремарке из къра.
                          По-добре е да ползваш ремарке, от колкото на късата база да буташ/дигаш седалките всеки път.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                            Аз имам едно ремарке. Вярно, че не е пълно е череши. Има лодка на него. За последните 15 години съм го дърпал покрай язовирите поне 2 пъти. Кофти е само, че не съм пробвал с мускал. Тре'а си купим един щом толко безпроблемно минава по калното с ремарке. А GR-а куцо пиле. Понекога боксува. То сигур щот е дЛъг.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #59
                              От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                              Не бре, просто ти от кога не си карал мохер с видинки? Да видим после дали ще ти се стори ГР-а да боксува. За тея пари колегата къфто и читав и позапазен жиб да земе, все ще му е далавера...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Какъв джип да избера в ценови клас до 4000 лева ?

                                Един глас от мен за варианта джип с ремарке.
                                Обосновка: Имаш си кола за превоз на пътници (работници) и продукцията ЗАЕДНО. Брането на череши е трудоемка работа и би било добре да можеш да транспортираш всичко на един път. Тъкмо, пасажерите ще са баласт за колата в калта. Между другото, брането на череши масово е в края на май и юни, а тези месеци в България са по-скоро сухи - надали ще се наложи да се транспортират череши в кал, а и кой ще ги бере в дъжда...??? Можеш да си вадиш продукцията по малко от градините, а после да натовариш цялото количество на ремаркето и - айде на големия пазар, заедно с децата и жената...и те София да видят...поднасям се..
                                Личен опит: преди няколко години трябваше да реша същата задача, макар и не за череши, а за вендинг машини. Единият вариант беше бус, но той беше неподходящ защото не винаги се налагаше да се ползва целия обем на буса, но пък имаше много случаи, когато трябваше да пътуват повече от двама души. Така стигнах до решението джип с ремарке и практиката показа, че е било вярното решение. Допълнителна полза (бонус) - запознах се с офф-а, форума и с прекрасните хора тук...жалко, че от доста време насам не мога да участвам на живо..
                                PS Имам джип и ремарке, подходящи за теб, но Диско-то не си го давам за нищо на света. Ако ремаркето ти е интересно - пиши, звъни и т.н. Надявам се да съм бил полезен. Поздрави!
                                00359893488603

                                ....нямам си вече LR...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X