Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не купувайте сервизна история от тук!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не купувайте сервизна история от тук!

    Пускам темата като естествено продължение на темата ми за VIN-декодерите. То човек като задълбае май сам се зарива... Та аз, проверявайки автомобил от сайт за продажби по VIN чрез долупосоченият сайт и след успешно преминала проверка, реших да си купя предложената ми от тях сервизна история. След плащането обаче ми казаха, че VIN-ът е грешен?! Опитах и с друг VIN, проверката мина, пак имали история която да си платя. Платих и отново грешен VIN?! Питах ги с мейл, защо така? Ето какво отговориха:
    " Hello Georgi,
    we provide are information for free. You can buy the certified reports on websites of our partners.
    Please contact them.

    Mgr. Boris Slávik
    1st Web Company, s.r.o. "

    Тези подвеждат и прибират пари. То да направиш една таблица за проверка по VIN не е голяма философия стига да имаш алгоритъм.
    Предлагам всеки с подобен на моя опит да постне линк на некоректните "продавачи на истории" за да се предпазваме от излишни разходи на време и средства.

  • #2
    От: Не купувайте сервизна история от тук!

    Това къде се развива - в смисъл, кои са тия вин-чекъри?

    За каква марка става въпрос?

    Каква информация очаквате да получите, след плащане?

    Подобна на тая в КарФакс, или описание на автомобила като компоненти и екстри?

    Малко повече инфо ше е полезно и срещу опарване, и за обща култура, дори.

    Коментар


    • #3
      От: Не купувайте сервизна история от тук!

      Конкретно моите опити бяха да получа историята на 2 Jeep-а Гранд Чероки 3.0 CRD. Посоченият сайт предлага инфо за доста марки, почти всички масови. От сорта на CarFax-а е. Проверката на модела минава добре, дават данни за автомобила - модификация, тип мотор, мощност, кога/къде е сглобен, еър-беци, кутия, проверка на контролна цифра и т.н. Стандартно всички VIN-ове са 17 цифрови номера като конфигурацията на отделните марки е различна. Позицията "9" е мястото на контролната цифра за всички ако не се лъжа. Дотук - добре. След това учтиво ме информират, че в базата данни имат записана история за проверения VIN, която включва ремонти, сервизи, застрахователни събития(кражби, пожар, наводняване, тотална щета..) и други важни за купувача неща, но естествено трябва да платя. И тук - добре, си казах и преведох желаните от тях 5$ за да ми кажат, че нямат история за тази кола. И другото е известно. За декодерите пишем в друга тема.

      Коментар


      • #4
        От: Не купувайте сервизна история от тук!

        Първоначално публикуван от jozan Преглед на мнение
        Конкретно моите опити бяха да получа историята на 2 Jeep-а Гранд Чероки 3.0 CRD. Посоченият сайт предлага инфо за доста марки, почти всички масови. От сорта на CarFax-а е. Проверката на модела минава добре, дават данни за автомобила - модификация, тип мотор, мощност, кога/къде е сглобен, еър-беци, кутия, проверка на контролна цифра и т.н. Стандартно всички VIN-ове са 17 цифрови номера като конфигурацията на отделните марки е различна. Позицията "9" е мястото на контролната цифра за всички ако не се лъжа. Дотук - добре. След това учтиво ме информират, че в базата данни имат записана история за проверения VIN, която включва ремонти, сервизи, застрахователни събития(кражби, пожар, наводняване, тотална щета..) и други важни за купувача неща, но естествено трябва да платя. И тук - добре, си казах и преведох желаните от тях 5$ за да ми кажат, че нямат история за тази кола. И другото е известно. За декодерите пишем в друга тема.
        Карфакс е щатска фирма и работи с МПС продавани на щатския пазар. Там такава информация е достъпна за продан и препродаване.

        Изтегляне на специфична вин история за автомобил продаван и ползван в Европа е съвсем друга бира, и ако има такива "законни" бази данни те биха били единствено на доброволна основа - сам да си вкараш данните. Тъй че за всякакви обещания за вин история за автомобили извън Северна Америка трябва да се има едно на ум.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Не купувайте сервизна история от тук!

          Съгласен. За това аз лично вече не се доверявам на никакви сервизни истории от VIN-декодинг сайтовете (освен самото декодиране). Иначе казано, за мен липсата на история не е признак, че колата е наредена или салвидж. Говоря за сглобен в Европа екземпляр.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X