Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор на джип

    Здравейте на всички и за много години.
    Моля за помощ за избор на джип между следните марки: Нисан Терано 2.4i ; Нисан Терано 2.7TDI ; Тойота 4 Runner 3.0 дизел- автомат и Тойота Surf 3.0 D- автомат. Моделите са между 1994 и 2002г. Джипа ще се използва за каране по асфалт със скорост 100-130км/ч и уикендите за лов и риболов. Важното за мен са надежност и здравина, както на двигателя така и на автоматика. До тук проученото съм се спрял на Тойота. Предварително благодаря на всички за отделеното време и бъдете здрави!

  • #2
    От: Помощ при избор на джип

    Като бивш собственик на Тойота 4рънер, твърдо бих се отказал от този модел ( не ми се пише защо), от изброените бих избрал Терано 2.4 бензин дълга база, колкото може по-нов като година на производство ( 2001-2002г.), с един газов инжекцион ще имаш здрав, икономичен и практичен джип, който отговаря на изискванията които имаш.
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор на джип

      От така изброените моя фаворит е Терано 2.7 тди колкото се може по-нов - за едни и същи пари Тераното може да е много по-ново. 2.7 тди е стар като конструкция, но много надежден! вътре е малко по-тясно но пък доста по съвременно...
      Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор на джип

        Е аз съм за 4runner твърдо...По малко съм карал Терано , но не съм с добри впечатления ....Е все пак да вмъкна ..всичко е до това на какъв екземпляр ще попаднеш! Например много приказки съм чувал против Фронтерата ,но имах такава за чудо и приказ, пазена и поддържана по всички правила. Май така трябва да се подходи ...Търси по новия и по добре поддържания...Лично мнение
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор на джип

          Първоначално публикуван от kabak Преглед на мнение
          От така изброените моя фаворит е Терано 2.7 тди колкото се може по-нов - за едни и същи пари Тераното може да е много по-ново. 2.7 тди е стар като конструкция, но много надежден! вътре е малко по-тясно но пък доста по съвременно...
          Дизела в момента и за напред ще е най-скъпото гориво, ако трябва да се избира от гледна точка на експлоатационни разходи бензин на газ е значително по-евтин избор, а дали Терано е по-тесен от 4Рънер.....не мисля, по-неудобни ниски седалки и по-голяма теснотия от Рънера няма, стъписваш се още от първото качване, може да е по-дълъг от Тераното но за сметка на това е хипер неманеврен, в комбинация се държи като селскостопанска машина, на тесен паркинг правех по 100 маневри като стара молотовка, пълна трагедия.


          Като цяло Тераното наистина е един съвременен автомобил, с отлична визия и конструктивни решения , докато Рънера е ретро във всяко отношение, грозноват особено отзад, качен на шаси ( задължително ръждясало), задължително ще харчи повече от всяко Терано, и като гориво и като поддръжка която е много по-скъпа, много по-тежък като тегло и откровено много тромав, лошо спира дори с чисто нови дискове и най-скъпи накладки , има склонност към окопаване в меки терени, твърдо окачен тресе и друса докато забравиш накъде си тръгнал, значително по-често ще се поврежда и ремонтите са му винаги сложни, много от частите са трудни за намиране или трябва да платиш огромна сума при вносителя, втора употреба части вече се намират трудно, абе лош избор отвсякъде.
          Последно редактирано от TOYO; 02-01-13, 07:14.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор на джип

            Аз като бивш собственик на Терано 2002 дълга база 2.7тди мога да кажа само положителни отзиви.Пъвото и много важно нещо е да попаднеш на запазен екземпляр.Моя беше вкаран от Италия и беше запазен екземпляр и с минимална но на време подръжка не съм имал проблеми 3 години.Смея да твърдя че с правилните гуми минаваше отвсякъде.На шосе си подържа 120-130км/ч,но разхода си е сериозен за тази скорост особено ако си с кални гуми-12-13л/100км(пълен до горе на климатик лятото).С частите проблеми не съм имал има хора от форума който вкарват оригинални части на нормални цени.Като цяло останах само с положителни емоции от Тераното.Моя съвет е да не е автомат.Ако имаш въпроси относно Тераното съм насреща

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор на джип

              Благодаря за бързите и компетентните отговори! Спирам се на Терано, остава да намеря добър екземпляр
              Желая ви безавариина и успешна година

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X