Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за сняг!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Джип за сняг!

    Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
    Аз съм много доволен от черокито ми в дълбок сняг. Определено драпа доста, но уточнявам, че снегът трябва да е неотъпкан. Ако става въпрос за снежна пътна настилка (отъпкана) положението не е никак добре с гумите за кал. Ходи накъдето си поиска.

    Дълбочината на газене в сняг зависи най-вече от състоянието на снега. Пресен е едно, топящ е друго, отлежал трето.

    Концепцията на джипа е - широки гуми, ниско тегло, работещо LSD отзад и мощен двигател. Гумите за кал вършат работа.

    Гумите спадам до 0,5 атмосфери, иначе не става. Раздатката на бавни скорости, оборотите на двигателя почти максимални иначе пак не се движа. Така пробива доста добре. Техниката, е че трябва да усещаш кога спираш да се движиш и кога си на ръба на движението. Трудна работа е това, защото дори и да се движиш е съвсем бавно. Усетиш ли, че спираш трябва да отнемеш газта, иначе започва да копае и потъваш.

    Ето клипчета в различни ситуации , които съм карал в дълбок сняг мин. 50см.
    Гумите са 33 инча, предна и задна броня са на около 70см от земята. Мостовете си висят и пречат, но няма как с тия стари джипки.
    Е, няма какво да кажа, освен че съм много впечатлен!!! Но не мога да си позволя такъв джип, приятелю! Не че не мога да си го купя като първоначална инвестиция, но проблема е после, искам икономична машинка, която ще се използва истински по предназначение месец в годината, а през останалото време ми трябва като обикновена кола. Ще съм повечето време сам в нея, по някога двама и много рядко трима човека Не е лоша идеята за климатик)))
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-09-12, 19:09.

    Коментар


    • #77
      От: Джип за сняг!

      Първоначално публикуван от angel52 Преглед на мнение
      Тц, тц, тц... Имах такъв преди десетина години. Перфектен е... за котва особено ако е с ел.пакет и климатик за да си отваряш и затваряш прозорците и да ти е топло докато си потънал в снега Една зима така се окопах в 30-40 см сняг в Родопите, че го зарихме със съчки, шума и снежец и си го прибрах напролет (майтапче)
      Всеки си хвали своето.Колкото до 40-те санта сняг,не ми е много ясно как си го направил.За котва става 2500кг. а за ел. пакета,трябва да знаеш(при положение,че си имал такъв джип)всички Класици го имат.

      Коментар


      • #78
        От: Джип за сняг!

        Според мен по-леките джипове имат повече предимства на терени като кал и сняг.

        Мисля си обаче, че не е напълно правилно да се каже лекият или тежкият джип е по-добър в сняг без да се упоменат размерите на гумите , които трябва да порастнат правопропорционално с нарастването на теглото.
        По-големият клиренс + липсата на цели нередукторни мостове допълнително спомага, за по-добра проходимост. Торсионното окачване е по-добро.
        Повече задвижващи кола = по-добре. Тук всеки един блокаж е добре дошъл.

        Примерно, ако една Витара има фабричен размер гуми 26 инча, след което е ъпгрейдвана до размер 31 инча със съответния прогрес в широчина на гумата

        то,

        примерно един тежък Патрул с фабричен размер на гумите от 31 инча, трябва да отиде на 37 инча и съответната широчина, за да получи същия прогрес.

        Всичко това може да се сметне лесно, достатъчно е да се знае теглото на джипа и размерът (широчината) на гумите му.

        Идеята е да имат еднакъв натиск (тегло) на квадратен см контактна площ на гумата. В такъв случай няма как Патрула да има недостатък заради по-високото си тегло.
        По-тънката гума има по-голям натиск на квадратен см и е по-добра на oтъпкан сняг, където няма къде да потъва и по-големият натиск осигурява по-добро сцепление . По-широката гума има по-малък натиск (сцепление), но затова не потъва толкова , колкото по-тънката гума.
        Съответно за дълбок сняг няма нищо по-добро от широката гума. Допълнително се намалява налягането в нея с което се увеличава още контактната площ.
        Пример за дълбок сняг при туристите: ходене с туристически обувки и със снегоходки....
        Със снегоходките няма да потънеш и е все тая дали снежната покривка е 20см или 2 метра. Обаче ако е отъпкан сняг, лед и трябва да изкачиш лек баир със снегоходките няма да минеш и метър, докато с ботушките все някакво сцепление ще намериш.


        Правилото обаче, че лекият джип по-лесно се вади от ситуация си остава в сила. Това няма как да се промени.
        Много е по лесно да се бутне, разклати, издърпа самурай от Патрул.
        Има си и лафче: Закъсал Патрул може да бъде изваден само от друг Патрул :-)



        Ето пример за супер тежка машина, която е създадена за снежни и кални терени:
        Зил 167 , който тежи 7 тона и може да поеме допълнителен товар от още 5 тона. Може да гази в сняг дълбок метър без никакъв проблем. Клиренс 75см.
        Гумите му са високи 1,79 метра, което са си над 70 инча.
        Едва ли ще му стъпи на проходимост едно самурайче или витарка, защото са по-леки. Огромното тегло на Зил-а се поема от супер широки 6 броя гуми.
        Обаче това нещо закъса ли, само като се стопи снега ще могат да го извадят. Това виждам като основен недостатък на тежките машини.

        http://www.youtube.com/watch?v=4HgLrfhmwGU
        Последно редактирано от verter; 21-09-12, 20:24.
        Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
        0888/00-55-37

        Коментар


        • #79
          От: Джип за сняг!

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Това на аватара ти защо не ми прилича на Г-класа?

          Не очаквах че ще ме разкриеш толкова бързо!Аз съм един прикрит Ферозаджия,пардон Корозаджия,Гарнитурозаджия,Цирозаджия.Ако имам цифри ....излишни(все някога ще стане)ще си купя Джипа,а той е само и единствено Г-класа и ще си свиркам.С моя скромен опит като джипаджия и ловджия съм видял все нещо.Не говоря за тежки офроуди по разни кални дерета(аз принципно ги избягвам),а за визия,осанка,разпознаваемост,технология,дълговечност,безотказност, прецизност и т.н.В тоя свят се навъдиха толкова имитации и компромиси,че се налага да се върнем към първообраза и първичното.Факта че хората говорят за модели коли от преди 20-30 години и казват-Да една от последните истински е самодостатъчен факт според мене.П.С Впрочем това на аватара ти и то имитира Джипа и то доста успешно
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 21-09-12, 21:22.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #80
            От: Джип за сняг!

            Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
            ... Ако имам цифри ....излишни ...
            В същност, потвърждаваш защо Г-то няма място в тази тема ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #81
              От: Джип за сняг!



              Тойота-та и тя не е зле!
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #82
                От: Джип за сняг!

                Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                ... Тойота-та и тя не е зле!
                Ако вземе да махне МалатесЛата и да сложи истински гуми, ще е по-добре.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  От: Джип за сняг!

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  В тоя свят се навъдиха толкова имитации и компромиси,че се налага да се върнем към първообраза и първичното.Факта че хората говорят за модели коли от преди 20-30 години и казват-Да една от последните истински е самодостатъчен факт според мене.П.С Впрочем това на аватара ти и то имитира Джипа и то доста успешно
                  Леле мале каква тирада за Джипа И за Първообраза ! Кой всъщност е Джипа? Г-то ли

                  Коментар


                  • #84
                    От: Джип за сняг!

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Ако вземе да махне МалатесЛата и да сложи истински гуми, ще е по-добре.
                    Чавдаре,за такъв неутъпкан сняг е една доста сполучлива шарка,в този ценови диапазон.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Джип за сняг!

                      Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                      Чавдаре,за такъв неутъпкан сняг е една доста сполучлива шарка,в този ценови диапазон.
                      С Кайман-ите излязох само един път на зимна разходка за да ги пробвам как са на сняг. Хайде пързалянето настрани при каране по странични наклони да го оставим. Ама на една лека гънка на терена със съвсем лек наклон (не може даже да го наречеш баирче), няма и педя сняг и суха трева отдолу закъсах най-безславно. С включени два блокажа четирите гуми се въртят и колата не мърда, та накрая за срамотиите стигнах до лебедка. След това хванах най-близкия асфалт и се прибрах без време.
                      На следващия ден с Goodyear-ите (леко спуснати) по същия маршрут - никакви ядове.

                      До тази лебедка пък се стигна след като Тойотата с Малатеста Кобра час и половина се мъчи да изкачи това баирче.

                      Тази УАЗ-ка с Каймани се опита да пробива пътя, но въпреки редукторните мостове и блокажите на 5-тата минута закъса като Марко на Косово поле и трябваше да я изпреварвам на лебедка ...



                      (в онзи ден пътя го пробиваха на смени 2-та джипа с Goodyear Wrangler MT/R)


                      Така че, регенератите съм ги отписал като гума за сняг. Не можеш да им сваляш налягането, а агресивната шарка на Каймана много бързо се окопава.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-09-12, 00:18.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Джип за сняг!

                        Първоначално публикуван от angel52 Преглед на мнение
                        Леле мале каква тирада за Джипа И за Първообраза ! Кой всъщност е Джипа? Г-то ли
                        Да елементарно направен и здрав,докато много хора си правят грешни калкулации,други си купуват г класи с фабрични блокажи и си спестяват едни 4 хиляди,пък нека те са 30 годишни за 5 хиляди лева,неподържани в непригодно състояние за каране...каква заблуда....формулата за сняг е проста:блокажи,гуми и достатъчно силен мотор да те вади.Останалото е компромис...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Джип за сняг!

                          Защо никой в тази тема не споменава Терано? Има вече Терано 2 за по 3-4 хилки. И още хиляда за гуми ей го.

                          Малко харчи, върви си из гората....
                          Последно редактирано от jpetrov; 22-09-12, 00:07.
                          Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                          0879076007 Жельо

                          Коментар


                          • #88
                            От: Джип за сняг!

                            Първоначално публикуван от Данчо Николаев Преглед на мнение
                            Да елементарно направен и здрав,докато много хора си правят грешни калкулации,други си купуват г класи с фабрични блокажи и си спестяват едни 4 хиляди,пък нека те са 30 годишни за 5 хиляди лева,неподържани в непригодно състояние за каране...каква заблуда....формулата за сняг е проста:блокажи,гуми и достатъчно силен мотор да те вади.Останалото е компромис...
                            Най-тънките оферти в Мобиле

                            Mercedes G 300D
                            Цена : 5 300 лв.
                            Дата на производство юли 1982 г.
                            Тип двигател Дизелов
                            Мощност 95 к.с.


                            Mercedes G G300D
                            Цена : 6 800 лв.
                            Дата на производство юни 1980 г.
                            Тип двигател Дизелов
                            Мощност 90 к.с.
                            И мощен мотор да те вади ... Може, ама не на тези пари, за които се говори тук.


                            П.П. Май обаче беше време някой да запее ода и за Г-то. Че то само с руските возила и с марката на кралицата стана скучно.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Джип за сняг!

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Най-тънките оферти в Мобиле



                              И мощен мотор да те вади ... Може, ама не на тези пари.
                              Маааалко са им превишили кончетата на тез!
                              Con musica el mundo esta mejor, vamos a tocar juntos!
                              0879076007 Жельо

                              Коментар


                              • #90
                                От: Джип за сняг!

                                Намират се и Вранглери за по 5 пари. Мисля, че е удачен варианта - особенно с 4 литров мотор. Не е много семейна кола, но върши работа
                                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X