Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джипка за втора кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джипка за втора кола

    Напоследък се замислям да си купя джипка, която да ползвам като втора кола. Тъй като в момента карам нов паркетник, имам дълга база, която ме устройва за ходене на работа, за пътуване по шосе, за пътуване на дълги разстояния, както и за пътуване зимата в снега по нормални пътища. Така че тези неща няма да се очакват да бъдат вършени от търсената джипка. От нея би се очаквало да я ползвам да ходя за риба, както и за разходки по планината по черни пътища, без да се бои човек да не надраска боята с клони или да не удари нещо в някоя дупка (за част от тези неща на човек не му трябва 4х4, но има места, където 4х4 и бавни са си нужни). Т.е. джипката трябва да е нещо не чак толкова претенциозно, така че на човек да не му се къса сърцето да го вкара в гората. Същевременно не трябва да е и нещо прекалено спартанско, т.е. возията трябва да предлага разумен комфорт, все пак човек трябва да стигне до гората по нормални пътища. Също така трябва да е достатъчно здрава, за да не се налагат непрекъснати ремонти по нея (като тук имам предвид не ремонти от неправилна експлоатация, а поради непригодност на мпс-то за целите, които ще се ползва, или поради пределна възраст и умора на агрегатите). Трябва да има климатик. Като цяло предпочитам дизел, с цел да не се газифицира, при което вероятно газовата бутилка би пречила, особено при къса база, макар че може би това не е нещо на 100%. По отношение на бюджета нямам фиксиран такъв, да кажем до към 10000 лв., което обаче не е нещо твърдо.
    Евентуално виждам два варианта за допълнително доуточняване на нуждите:

    1. Да продам колата на жената (с цел да не се поддържа трета кола) и тя да кара тази джипка като ежедневна кола, за да ходи на работа … плюс аз да я ползвам през почивните дни. Но с това ще дойдат и допълнителните изисквания джипката да не е много голяма, да е най-вероятно къса база, за да се паркира лесно из града, тъй като работата й е такава, че през деня кара доста градско и околоградско с паркиране на различни места в града. Освен така при този вариант най-вероятно ще е нужно комфортът да е добър, а евентуално боята отвън и копчетата вътре да са в хубав цвят и т.н. Т.е. не е ясно дали нейните и моите нужди и желания ще успеят да се съвпаднат или да се намери взаимоприемлив компромис.

    2. Жената продължава да си кара нейната кола, а джипката се ползва предимно само за ходене за риба и разходки по планините. Тук вече цветът на копчетата няма да е от значение и джипката може да е по-хард, без да е нещо прекалено старо или спартанско обаче.

    Ще оценя всички идеи и предложения, както и ако някой колега, който се намира недалеч от мен, сподели лични впечатления и ми предложи да пробвам неговата джипка, така че да мога да си създам впечатления на живо. От Пловдив съм.
    LZ1ATN

  • #2
    От: Джипка за втора кола

    Хехе - 2 варианта за бъдещето на жената, но няма вариант да й дадеш на нея паркетника
    www.offnews.bg

    Коментар


    • #3
      От: Джипка за втора кола

      Няма посочен бюджет, така че от Витара/Гранд Витара, Дайхатсу или Тойота - от 70-та до 90-та серия.
      Защо не Патрол - У-61, по възможност 6 цилиндров.
      Има голям шанс избрания автомобил да се превърне в любим и предпочитан, не само от жената.
      Успех в избора!
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Джипка за втора кола

        Ето ти предложение за Вариант 2! Поздрави!
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Джипка за втора кола

          Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
          Хехе - 2 варианта за бъдещето на жената, но няма вариант да й дадеш на нея паркетника
          Паркетника за нея не става ... най-малкото защото на нея ще й дойде голям И без това се вре по цял ден къде ли не из града и паркира къде ли не, та покрай това и многото коли по центъра градската й кола е поучукана къде отпред къде отзад ... преставям си какво би било с нещо голямо
          LZ1ATN

          Коментар


          • #6
            От: Джипка за втора кола

            Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
            Няма посочен бюджет, така че от Витара/Гранд Витара, Дайхатсу или Тойота - от 70-та до 90-та серия.
            Защо не Патрол - У-61, по възможност 6 цилиндров.
            Има голям шанс избрания автомобил да се превърне в любим и предпочитан, не само от жената.
            Успех в избора!
            За бюджет съм споменал до към 10000 лв.
            LZ1ATN

            Коментар


            • #7
              От: Джипка за втора кола

              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
              Ето ти предложение за Вариант 2! Поздрави!
              Мерси за предложението. Ще прегледам темите за Рокито.
              LZ1ATN

              Коментар


              • #8
                От: Джипка за втора кола

                Здравей колега!Да ти кажа честно и аз си блъскам главата като тебе с тази дилема.Жена ми кара Сеат Ибиза.Много е доволна от него.Аз карам Киа Соренто.Преди няколко дни и дадох да кара джипа и...много и хареса.Та дилемата е...Не иска да продаваме Сеата но тя иска да кара джип.И си мисля за едно Сузуки Витара може и къса база.Хем тя да го кара из града хем аз да ходя за риба с него през уикендите.Та си мисля че и теб това ще те устрои.Успех
                Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                Коментар


                • #9
                  От: Джипка за втора кола

                  Дискавъри 2,ТД5
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джипка за втора кола

                    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                    Дискавъри 2,ТД5
                    Това поради размерите си явно няма да стане за вариант 1 - заместител на колата на жената. Но пък би било подходящо за вариант 2. Тъй като не съм запознат с Дискавъритата, за каква сума може да се намери читав представител от предложения модел?
                    LZ1ATN

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джипка за втора кола

                      Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                      Тойота - от 70-та до 90-та серия.
                      +1. Най-доброто мнение в цялата тема!
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джипка за втора кола

                        Привет,
                        За вариант три бих ти предложил моят бивш "Втори автомобил" - Ford Ranger 2.5D, двойна кабина, хардтоп, климатик, 287000 км.
                        Колата не е обявявана за продажба всеоще.
                        Пълна техническа история от закупуването и през1999 г. от Мото пфое до сега.
                        Причината за продажбата е подновяването и със същият автомобил, но по- млад.
                        Първоначална цена - 8499 лв (Пазарлъка е задължителен!). При интерес GSM 0887 937 695 и снимки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джипка за втора кола

                          Аз това го играх преди 2 години! Спрях се на бензиново Чероки 98г2.5 ! (много редки с ляв волан)
                          Става да се ходи в Мола - (Бежов салон ,клими ,екстри бол)
                          Става и за риболов и гора -(бързи, бавни LSD и теглич)
                          И разхода му е приятен!
                          М/у другото жена ми има вече служебна кола и Черокито ми е в повече , ако искаш звънни: 0888 62692шест

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джипка за втора кола

                            Първоначално публикуван от jozi Преглед на мнение
                            Привет,
                            За вариант три бих ти предложил моят бивш "Втори автомобил" - Ford Ranger 2.5D, двойна кабина, хардтоп, климатик, 287000 км.
                            Колата не е обявявана за продажба всеоще.
                            Пълна техническа история от закупуването и през1999 г. от Мото пфое до сега.
                            Причината за продажбата е подновяването и със същият автомобил, но по- млад.
                            Първоначална цена - 8499 лв (Пазарлъка е задължителен!). При интерес GSM 0887 937 695 и снимки.
                            Доколкото разбрах, ще го кара и жена, а пък Рейнджър-а е голям и не е удобен за паркиране.
                            За това най-добре нещо къса база.
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джипка за втора кола

                              Къса Гранд Витара може би не е лош вариант...С лифт возията ще поумекне ,а е късичка и мисля ,че може да стане и за каране от жената...Имат климатици и не са никак лоши...всъщност при витарите лифта е задължителен щом ще се кара по предназначение .Има тема в подфорума Сузуки...Тей като е лекичка джипка дори разхода на бензин е много приятен и съпоставим с този на други джипове дизел(става въпрос за 10-11 градско и около 8 извън)Имат климатици повечето и си е напълно пригодима за гората с целия мост отзад ,бавни и шанс за ЛСД
                              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X