Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

    Здравейте колеги за прав път пиша в форума и като чета всеки има различни мнения и опит , затова искам да ми дадете савет за Опел фронтера кой двигател е по добър 2.5 тдс или 2.2 екотека , аз лично имам 2.4 и досега не съм имал проблеми вече 3 години , но искам малко по новичак с новия салон и да не на ресиори . БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО .

  • #2
    От: Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

    Първоначално публикуван от hristo_889 Преглед на мнение
    Здравейте колеги за прав път пиша в форума и като чета всеки има различни мнения и опит , затова искам да ми дадете савет за Опел фронтера кой двигател е по добър 2.5 тдс или 2.2 екотека , аз лично имам 2.4 и досега не съм имал проблеми вече 3 години , но искам малко по новичак с новия салон и да не на ресиори . БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО .
    Чел си ма явно не достатъчно. 2.5 тдс няма с новия салон нито с ресьори. Стар двигател тромав и скъп за подръжка сравенено с 2.2 дти. Чети още.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

      Божко ,като гледам човека вероятно пита за фронтера А ,мод 95-98 година,а там са точно тези мотори.И са на пружини.И салона е по различен,моята нали е такава.Колега зависи какво търсиш бензин или дизел.За 2.5 мотора е писано доста,но като цяло идва проблемен мотор.2.2 екотек бензин или X22XE най -мощния в гамата за това време,и общо взето се изявява като маслояд.Аз съм с такъв.Това за фронтера А .Ако питаш за Б тоест след 98г да кажат колегите.
      Румен Николов

      0888 358 572

      Коментар


      • #4
        От: Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

        Фронтера В е доста по-скъпа за ремонт и поддръжка от Фронтера А. За мен ,единственото по-добре е включването на 4х4 при В-то с копчето,което става и в движение до 96км. И отсъства това гадно включване и изключване на 4х4 при Фронтера А (напред назад),става въпрос за автоматичните хъбове. Говоря от личен опит,след притежание на двата автомобила. Иначе Фронтера В 2.2 2000г. бензин е супер,13-15кг газ с обикновенна газова. Гуми 31-10.5.-15.Става въпрос за ДБ.Идеална за средно тежък оффроуд ,риба, побира доста багаж.Доста добро поведение и возия на асвалт.

        Коментар


        • #5
          От: Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

          След тия мотори май ще си мечтаеш за 2,4-ката. На 2,2 екотека много добре му се отравява газифицирането което му е +.
          Николай Георгиев 0+
          тел.0887357722

          Коментар


          • #6
            От: Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

            колега аз има фронтера б 2.2 екотек 2000г., с газов инжекцион, и имам проблеми с паленето и работата на мотора. Съмнявам се в инсталация на ДВГ или некадърно слагане на газовта. Ако можеш дай малко повече инфо за този мотор и възможните проблеми при газифициране.

            Коментар


            • #7
              От: Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

              Първоначално публикуван от fronterab Преглед на мнение
              колега аз има фронтера б 2.2 екотек 2000г., с газов инжекцион, и имам проблеми с паленето и работата на мотора. Съмнявам се в инсталация на ДВГ или некадърно слагане на газовта. Ако можеш дай малко повече инфо за този мотор и възможните проблеми при газифициране.
              Писането във всички теми подред няма да ти оправи колата. Най-много да ти докара нарушение във форума.
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Каква Фронтера да си купя 2.5 tds или 2.2 ekotek

                Аз карам ОФБ 2.2 тди и ще кажа някои неща като проблеми без мотора . Вакумно управление на предния мост , мисля че не е читаво решение за джип .Лично си патих от това . Купето е податливо на ръжда спрямо ОФА . По-ниска е и трудно побира по-големи гуми . Заден диф без пробка за източване . Моята е дълга база и вози доста добре . Отпред е с рейка , което има плюсове и минуси .

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X