Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на джип за зимата !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на джип за зимата !

    Здравейте колеги.

    Накратко искам да си взема семеен джип, който да използваме най-вече са ходене на ски,и на планински хотелчета, разходки в планината предимно зимата.Няма да се използва за тежки офроуди !
    Той ще е 2-ри автомобил в семейството и ще се ползва рядко през топлите месеци и постоянно през зимните.

    Като бюджета е до 15 000 лв.

    Ориентирал съм се към бензиновите агрегати с цел газифициране на по късен етап.(поради високата цена на нафтата и много лошото и качество в България, а от там и доста скъпите ремонти на дизеловите агрегати !)

    От автомобила се търси надеждност,сигурност,комфорт,добра проходимост най-вече зимата/в сняг и здравина/не искам да стои постоянно в сервиз !

    Джипове по приоритет :

    1-во съм се спрял на небезизвестната G класа на Мерцедес и по точно на бензиновия агрегат G320 211 к.с.
    Като години да не по стар от 1993-1994 година.За съжаление повечето са с автоматични скорости, но се намират и такива с ръчни.
    Предпочитам да е дълга база, но ако намеря добре гледан екземпляр къса база също е опция !
    За сега цените в Гармания на такива екземпляри е от 10 000 евро нагоре, но аз не бързам.В България мобилето има 15 000 лв нагоре !

    2-ро Mitsubishi Pajero 3500 GDI бензин след 2002 година.

    И от тук надолу вече започват да се правят компромисите.

    Toyota имат предимно дизелови двигатели.Бензиновите са 4.7 и не се вписват в бюджета.Съмнителна издражливост на моделите след 2002 година !

    Nissan Patol . Старите с означение (Y60), които се произвеждат до 1997 са добри, но от тях много трудно се намират бензинови агрегати и те пак са от рода над 4 литра бензин.Също така са доста тромави и предполагам с резервните части на бензиновите ще има проблем.Доколкото съм запознат ги правят най-вече за Австралия бензиновите агрегати и в Европа са кът.За новите Патроли няма да коментирам, те не се вписват в изискванията ми за издражливост и надеждност !

    Acura и Lexus не за ми в ценовия диапазон !

    Subaru B9 също не ми е в ценовия диапазон и доколкото съм запознат обслужването му е доста скъпо !

    За Волво XC90 честно казано не съм се интересувал, може би е опция.

    VW Таурег отпада по повечето критерии !

    Jeep, Dodge и Кадилак поради една или друга причина ги слагам под един знаменател и не ги разглеждам като опция !

    БМВ Х5 по скоро е паркетник и е последна резерва евентуално !


    Вие какво бихте предпочели ако бяхте на мое място.
    Досега не съм имал мой собствен джип и всякакви мнения и коментари от собственици на такива ще ми бъдат от полза :-)
    Последно редактирано от Mario bros; 23-08-12, 11:01.

  • #2
    От: Избор на джип за зимата !

    Бих избрал това:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=146982,но аз съм изчел доста неща от подфорума на Тойота,и ми харесват.
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      От: Избор на джип за зимата !

      Аз също подкрепям предложението на колегата ognqn . Има доста предимства, цял преден мост , доказано здрави, комфортни и с този мотор няма да има проблеми в планината и баирите. Много добър вариянт за това което търсиш. Успех.
      ПОЛУДЯВАМЕ БАВНО, НО СИГУРНО.
      тел. 0889 017703
      0897 516030

      Коментар


      • #4
        От: Избор на джип за зимата !

        Първоначално публикуван от Gargata72 Преглед на мнение
        Аз също подкрепям предложението на колегата ognqn . Има доста предимства, цял преден мост , доказано здрави, комфортни и с този мотор няма да има проблеми в планината и баирите. Много добър вариянт за това което търсиш. Успех.
        За жалост не е с цял преден мост, но всичко останало е вярно. Поздрави.
        [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

        Коментар


        • #5
          От: Избор на джип за зимата !

          Честно казано не съм гледал много много Тоуотите.

          Тази би трябвало да е 6-так 178 к.с

          А ако се сравнява с G класата и Мицибушито.

          Доколкото знам и G класата е с цял преден мост 3 деференциала и отпред е на ябълки.

          Аз малко съм предубеден към Тоуота, може би защото един комшия си взе една чисто нова Хай лукс/пикап и на първия месец нещо ме се прецака двигателя.Започна да тресе да губи мощност.Няколко пъти го води в сервиза, уж беше от нафтата после някакви други хави му измислиха, ама той горкия не му се говореше на тази тема.Сега гледам от няколко месеца си е купил една Е класа мерцедес 2006 година бензин, а хайлукса не го виждам.А неговия най-добър приятел от 15-тина години си кара един Патрол 2.8TDI голям чук.Тромав ама не е капризен много много към нафтата.Но това са дизеляци.

          Както и да е.

          Благодаря за мненията.
          Ще поразгледам и Тоуотите.

          Честно казано много ме кефят тези с означение 200 с 4.6-4.8 литровите V8 цилиндрови двигатели, ама не са за мен такива машини.

          със здраве :-)

          Коментар


          • #6
            От: Избор на джип за зимата !

            Определено съм за Г-класа,ако имаш възможност,отлична проходимост и здравина(от личен опит),или огледай за читава Тойота-80

            Коментар


            • #7
              От: Избор на джип за зимата !

              Първоначално публикуван от ivanmehan Преглед на мнение
              Определено съм за Г-класа,ако имаш възможност,отлична проходимост и здравина(от личен опит),или огледай за читава Тойота-80
              Да затова главно съм се насочил към G класата.Като цяло всеобщото мнения е за доста надеждни и проходими машини.То затова и цената им е такава за 20 годишен джип, по висока от на нов HOVER/китайските джипчета дего ги правят в Ловеч :-)

              Аз по скоро исках да чуя мнения за Мерцедеса и Мицибушито, най-вече проблеми,обслужване +/-.

              Коментар


              • #8
                От: Избор на джип за зимата !

                Не знам защо не си включил в списъка Киа Соренто.Те също не са за пренебрегване.Иначе от изброените до тук аз бих взел мерцедеса
                Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на джип за зимата !

                  Първоначално публикуван от Mario bros Преглед на мнение
                  Здравейте колеги.

                  Накратко искам да си взема семеен джип, който да използваме най-вече са ходене на ски,и на планински хотелчета, разходки в планината предимно зимата.Няма да се използва за тежки офроуди !
                  ...
                  :-)
                  Според критериите ти имаш нужда от паркетник, а не от джип.
                  Например Хюндай Санта Фе.
                  Има доста добри оферти до 15000лв
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на джип за зимата !

                    2-ро Mitsubishi Pajero 3500 GDI бензин след 2002 година.

                    Това за газифициране го забрави. Всички бензинови мотори на Мицубиши с обозначението GDI /Gasoline direct injection/ не се газифицират. Не е невъзможно но е ужасно скъпо. Незнам някой да го е направил успешно в България. Има доста писано по темата.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на джип за зимата !

                      Благодаря Ви за отговорите.

                      За Мицибуши не знаех, че има проблем с газифицирането му за GDI версията !
                      А за 3 литровия 3.0i V6 (180Hp) и с него ли има усложнения с АГУ-то ?

                      За Кията ми изглежда, по-ниския клас (в сравнeние с ,Паджерото,Ленд круйзера,Патрола,Субаро B9,Волво XC90,X5 и тн.), затова и не съм ги гледал много много.

                      Иска ми се за си взема истинска машина, а не паркетник.За паркета си имам лека кола !
                      Иска ми се да знам, че ще е максимално надежден и издръжлив при всякакви условия !!
                      И ще е класика и след 10-тина години и при условие че е добре гледан и поддържан с не много средства да го държа в топ състояние !!!

                      Ама както се пее в една песен на Милена Славова :-"Искам искам и все така заспивам"

                      Ще я видим накрая от много избиране каква ще я свърша :-(

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на джип за зимата !

                        Ще остане някои лев.
                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=149718
                        TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                        www.kamino92.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на джип за зимата !

                          Първоначално публикуван от Mario bros Преглед на мнение
                          VW Таурег отпада по повечето критерии !

                          БМВ Х5 по скоро е паркетник и е последна резерва евентуално !

                          Колега преразгледай си критериите.Ако искаш де...
                          Не че ще намериш от тия паркетници на ниската цена.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на джип за зимата !

                            насочи се към кубчето на Мерцедес.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на джип за зимата !

                              Давам пробни кръгчета. Спестените кинти можеш да ги обърнеш в каквото си искаш. Туй от подписа овърша половин Европа, когато беше най-замръзнала тази зима. Та и до -29.
                              п.с. конкретния ексемпляр НЕ СЕ Продава. И още питане: защо не искаш нафта, като не е основна кола? Моята и основната е на нафта.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X