Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малък автомобил 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малък автомобил 4х4

    Здравейте,

    Искам да купя малък (градски) автомобил с опция 4х4 (да не е постоянно включено). По възможност да не е по-стар от 2004 - 2005 г. Автомобилът ще се използва от съпругата ми основно в града. Не съм запознат кои модели имат 4х4 освен Fiat Panda и Suzuki Ignis. Моля, предложете ми и други варианти ако има, и кои са плюсовете и минусите им. Благодаря предварително.

    Поздрави

  • #2
    От: Малък автомобил 4х4

    Не си споменал долу-горе до каква сума но мисля че Фиат панда е автомобила който търсиш.Успех
    Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

    Коментар


    • #3
      От: Малък автомобил 4х4

      SUBARU VIVIO е много симпатично малко автомобилче с обем цели 650 куб. см. Не знам как се развива в годините и дали го има търсената от теб година...По-старите от девтдесете години наподобяват хонда джаз, но са по-заоблени.

      Коментар


      • #4
        От: Малък автомобил 4х4

        Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
        Не си споменал долу-горе до каква сума но мисля че Фиат панда е автомобила който търсиш.Успех
        Да,пандичките са добри,но читава от тези новите модели,влиза в диапазона на 4000-5000 лв. Затова,както каза колегата,дай един примерен бюджет
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #5
          От: Малък автомобил 4х4

          Шкода скаут...
          Бюджета, при положение, че се търси по-нова от 2004 трябва да е минимум 10к май...
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #6
            От: Малък автомобил 4х4

            Subaru Justy 1,3 4WD... Има и модел с 5 врати...
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Малък автомобил 4х4

              Не лош автомобил Субаро Джъсти 4х4 с бутон се включва.С колегата едновременно пишем
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #8
                От: Малък автомобил 4х4

                Благодаря за съветите. Относно бюджета: 7000 - 8000 лв.
                Subaru Justy много ми харесва, но не съм сигурен че ще намеря за тези пари. Колкото до Scout-а, то си е вече друг клас автомобил (и парите разбира се са други).
                На Пандата изключва ли се 4х4?
                А за Suzuki Swift какво ще кажете?

                Коментар


                • #9
                  От: Малък автомобил 4х4

                  За такава цел най-добре се насочи към Субару,а и моста се изключва напълно

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малък автомобил 4х4

                    За тия пари може и голф синхро на тия години да излезе.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малък автомобил 4х4

                      Първоначално публикуван от Skalata Преглед на мнение
                      На Пандата изключва ли се 4х4?
                      Я първо кажи за какво ти е "да се изключва 4х4", че да изясним малко понятията. Май не си наясно със системите за задвижване, та дай отначало.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малък автомобил 4х4

                        Изключва се,но защо,наистина ти трябва да се изключва?
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малък автомобил 4х4

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Я първо кажи за какво ти е "да се изключва 4х4", че да изясним малко понятията. Май не си наясно със системите за задвижване, та дай отначало.
                          Здравейте,
                          Въпреки че съм сервизен инженер и пътувам с пикап - да, не съм особено наясно със системите за задвижване (просто не се занимавам с автомобили) и съжалявам, ако не се изразявам правилно.
                          Въпросът ми е дали постоянно са задвижени и четирите колела или само когато има нужда се зацепват автоматично (или ръчно).
                          Извинявам се още веднъж за лаическите въпроси.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малък автомобил 4х4

                            Първоначално публикуван от Skalata Преглед на мнение
                            Въпросът ми е дали постоянно са задвижени и четирите колела или само когато има нужда се зацепват автоматично (или ръчно).
                            Добре. Сега кажи за какво ти е да се изключва. Има системи с ръчно включване и изключване на единия мост (на малките коли - обикновено задния, на големите - предния), системи с един водещ мост и автоматично прехвърляне на тягата частично към другия, както и системи с непрекъснато задвижване на 4-те колела, с или без прехвърляне на тяга между мостовете. Всяка от тях си има предимства и недостатъци, затова и беше въпросът - за какво ти е.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малък автомобил 4х4

                              С една дума - защо изобщо трябва да е 4х4 - за да може да излиза от паркинга през зимата, за да може да се изкачи по някоя заснежена улица в квартала в който живеете или за повече согурност и стабилност на пътя. За последното ти трябва или постоянно зацепено 4х4 (някои модели на субару) или такова, което се включва само при нужда (голф синхро). За тези пари, които си определил, мисля че може да се намери някое Сузуки Джимни, което си е идеална малка кола за града и същевременно сериозен офроуд автомобил. Фият панда не е ли прекалено мъничко.
                              Александър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X