Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за малък бус с 8 места.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за малък бус с 8 места.

    Здравейте, семейната кола с 7 места, скоро време ще омалее В процес на проучване съм, какво се предлага на пазара с 8 места. Не съм пристрастен към марки, но определено не искам да е класически голям бус с ресьори отзад, такъв имам и трудно става за семеен автомобил за дълги пътувания. От гледането на мобиле малки бусове са май Мултиванът и Хюндай Н1, в ИндКомерс тествах екземпляр, не е лош, но не ми хареса голямият разход и само 5 скорости. Вторичният пазар е беден на Хюндай и не знам има ли модификации с 6 скорости? Най-интересното, като, че ли според мен е Мерцедес Виано, най се доближава до лека кола, приятно се седи в него, не съм го пробвал все още. Някой има ли лични наблюдения, как е разходът му на гориво, дефекти?

    Общо взето, въпреки, собственото мнение, форумът ми помага да видя нещата от различни гледни точки. Затова ще се радвам ако някой сподели нещо, или посочи модел който се вписва в концепцията и съм го пропуснал.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

  • #2
    От: Съвет за малък бус с 8 места.

    Аз имах за около половин година Хюндай Старекс.Купих го от Ансбах от представителството им там, върнат лизинг...
    Беше предвиден за продан..., но се оказа невероятно полезен и практичен.За здравината му, бях очарован.За тези шест месеца се навъртяха около 30хил.км не само в Европа но и в БГ, без нужда от интервенция.
    Да, на градско има завишен разход, но е такъв тип машина с габарити и тегло, пък и ако е натоварен с още седем човека.
    Разделих се с него срещу огромна печалба, която ме изкуши.
    Купиха го от една ромска фондация, за да пътува ежеседмично до Италия...и да превозва хора.
    Тези му направиха 80хил. км за една година и го оставиха на Драгичево на борса на един приятел, за същата сума дето ми го платиха...
    Неочаквано и за мен се продаде за два месеца и от там...
    Като се сетя за Старекса и ми се прокрадва мисълта за същото упражнение до Германия.., но не ми е в преоритетите за този момент, а и бъдещата продажба ще е на сигурна загуба в БГ.Това е от мен.За Вито не искам и да чувам, а и Мерцедес не е това което беше....
    Купи си машина от Германия, от представителство....със изрядни книжа и сервиз....няма нищо общо с тези в БГ пазара..
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за малък бус с 8 места.

      Аз също доста мисля по въпроса и ще ползвам темата. Това на което съм се спрял е Торнео с предно. За мен изискването е да е с предно предаване заради прекрасните пътища. Хюндая с предно ли е?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за малък бус с 8 места.

        Тойота Превиа, но не знам, дали, и колко са разпространени в БГ?! 7+1, не съм сигурен, дали всички са 4х4. Средната седалка се върти, настрани, наобратно, става и за спане. Има и други, на същото шаси - Lucida, Estima, но те са JDM, т.е. само с десен волан. В Англия се карат много.
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за малък бус с 8 места.

          В Русия също много се карат тези тойоти,само, че не Превия която е 7местна, а нещо по-голямо- соллея или съзвучно някакво има, но тук прерових цялото мобиле и не съм видял подобна кола. Все ми се струва, че беше под някакво друго име там, но е факт, че тук я няма, може да е американка, там ги има много. А и ако се намери случайно, не знам какво приключение ще бъде с части, при не дай Боже ДТП.
          Торнео имаме малкото, то е 7 местно, непретенциозен, хубав автомобил, за 6 години от чисто ново никакви проблеми, освен един - изгниха му праговете като на 20годишен Опел. Голямото си е чист Транзит къса баса, т.е. бус, с всичките болежки на бус, имаме го и него - свирят му вратите при 100км/ч, при 110 свирят и огледалата, шумен, климатика не стига до задните седалки, и ако отпред лятото е добре, то отзад е сауна, ако отзад е добре, то отпред е фризер, ресьора си друса на задните седалки и не е комфортно. Върши си работата, ама е по-комерчески насочен този вид, не е семейно. Затова и отхвърлям късият Транзит,Рено-Опел,Пежо-Ситроен.

          п.п. а освен това форда при нашите качествени пътища, разбива кормилна рейка. Не е болка за умиране, ама е неприятно да ти дрънчи в краката.

          за съвета за оглед в Германия, ще огледам какво мога да направя, но предполагам нищо.
          Последно редактирано от paksss; 13-08-12, 13:12.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за малък бус с 8 места.

            Руснаците си карат масово десен волан
            Иначе, части от там или от Англия.
            Другото много разпространено в Англия е Mazda Bongo Friendee, която е абсолютно еднаква с Ford Freda. Също са 7+1, и имат 4х4 модели.

            Nissan Elgrand също.

            Всички, които споменах, са с големи двг, предимно автоматик.
            Последно редактирано от krasi-mir; 13-08-12, 13:25.
            Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за малък бус с 8 места.

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

              за съвета за оглед в Германия, ще огледам какво мога да направя, но предполагам нищо.
              Ти нали ползваш интернет.Потърси добре там има всичко нужно...
              Откриеш ли твоят екземпляр по характеристики и от ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО, собственост на Немска фирма, звънни им телефон, поговори.
              Тези машини там са със изряден сервиз и основен преглед , който ти гарантира едни огромни спестени средства за в бъдеще.
              Колите от такива места се продават масово и на Немци, и компромис със качество и документи не се прави.
              Ще ти съдействат и при вадене на номера за транзита, застраховки,ТЮВ, полиция...срещу скромна сума.
              Покупката на среден и висок клас от БГ е руска рулетка.Това обаче е в сила и за чисто новите возила в БГ, но ти си знаеш.
              СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за малък бус с 8 места.

                До колкото разбирам колега търсите автомобил 2006 + година . За съжаление трета генерация на Превия с сигурност не е 4х4 и не е 8 местна и като цяло не се вписва в сегмента от които избирате . Ако избираме Тойота от този сегмент то това би било Hiace . Но той както и превиата не са от най - разпространените модели в България така , че намирането на части и техническа помощ ще бъде доста затруднено .
                Освен вече изброените Т5 , Виано и Н1 аз също не виждам други възможности .
                От тях съм имам допир само с Виано . Двигателят 2,2ЦДИ предоставя невероятна динамика въпреки голямото купе както в града така и на магистрала . Отпред е на въздушни възглавници което повишава комфорта при шофиране . Но същевременно може да доведе и до по големи разходи и за това ви съветвам да проверите обстойно състоянието им при евентуална покупка .
                За Т5 мога да кажа само , че има един от най практичните багажници за колела който някога съм срещал :
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:T5_bike_rack.jpg
Прегледи:1
Размер:34.6 КБ
ID:5400321
                [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за малък бус с 8 места.

                  Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                  До колкото разбирам колега търсите автомобил 2006 + година .
                  Благодаря за мнението, особенно за вианото, то е най-близо до лек автомобил. Не съм обърнал внимание, че е на възглавници, ще проуча и този въпрос. Лошото е, че върнатите от лизинг в БалканСтар, са почти на двойно по-висока цена от пазарната, а и в германия ситуацията не е по-различна.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X