Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип-Паркетник - 2003-2004г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип-Паркетник - 2003-2004г.

    Привет!

    От известно време чета форума, но дилемите ми се задълбочават все повече.
    Ще нахвърлям основните причини, поради които ми трябва автомобил 4х4...
    1. Пътувам по обекти, докъдето пътищата са безумни. Колега с лек автомобил пука на два пъти гуми по огромните дупки.
    2. При зимни условия не се почиства често и веднага. Въпросният колега не пътува при такива условия с леката кола.
    3. Като цяло няма да се кара офроуд. Пътувам за удоволствие из Родопите, но не по непроходимо черни пътища.

    Ще споделя и основните характеристики, към които съм се насочил:
    1. Година на производство 2000-2004.
    2. Дизел.
    3. По-скоро дълга база. Сега съм с двувратен автомобил и малко се изморих от непрекъснатото "стани да седна".
    4. Парите, с които разполагам са ~10000лв. В това число са включени застраховки, регистрация и други такси.
    5. Има възможност джипа да се вземе от Италия от сигурен човек.

    Моделите, на които съм се спрял до момента са следните (в реда на предпочитание и които съм гледал по обявите):
    1. Land Rover Freelander
    2. Jeep Cherokee
    3. Hyundai Santa Fe
    4. Kia Sorento
    5. Honda CR-V
    6. Opel Frontera
    7. Mitsubishi Outlander

    Като цяло искам да ми върши работа и да не е много скъпа поддръжката.
    А малко по-станичните въпроси са:
    1. Колко пари да подготвя за регистрация?
    2. Колко пари да подготвя за застраховка на вноски, като мисля да направя и каско.
    3. Какви други разходи да предвидя, които биха се отразили в цената на джипа.

    Надявам се да ми помогнете и да избера подходящия за мен автомобил.

  • #2
    От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

    Добре дошъл във форума! Съобразно изисквания т.1, 2 и т.4 - Хонда и Аутлендър отпадат, просто нямат дизели. Чероки дизел има спорна репутация. Аз бих се насочил към Соренто или Фронтера, не са съвсем паркетни като Фрилендър. Санта фе, бих гледал след 2006, но ще е над бюджета. Така, че ако говорим за Хюндай - по-добре ще е Теракан.

    Успех в избора и гледай внимателно конкретната кола и най-вече продавача!
    Последно редактирано от Жоро; 01-08-12, 20:44.
    По-добре късно, отколкото по-късно.

    Коментар


    • #3
      От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

      Леле, бая си в грешка щом най-отгоре е Фрилендър ! Това не ти трябва ! Бих те съветвал, да погледнеш 90-та серия Тойота ЛК, може да е малко повечко от 10 хиляди, но е добра инвестиция !
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #4
        От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

        Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
        Леле, бая си в грешка щом най-отгоре е Фрилендър ! Това не ти трябва ! Бих те съветвал, да погледнеш 90-та серия Тойота ЛК, може да е малко повечко от 10 хиляди, но е добра инвестиция !
        Колегата може би е имал предвид Диско 2
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #5
          От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          Колегата може би е имал предвид Диско 2
          Диското вече си заслужава да бъде най-отгоре !
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #6
            От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

            Според мен противоречията започват още от заглавието на темата.
            Или е джип, или е паркетник...
            Ако пътищата, по които ще се кара наистина са толкова лоши, си ти трябва джип. От изброените само Черокито и Фронтерата са такива.
            При останалите от списъка с малко "корекции" можем да добавим Дискавъри вместо Фрилендър и Паджеро вместо Аутлендър.
            Също така не знам защо няма Тойота в списъка. Предложението за Ленд Крузър 90-та серия (95) е доста уместно.

            П.П. При така направените корекции, обаче пък влизаме в противоречие с някои от останалите изискания и въобще.... мани, мани.
            Трябва да се откажеш от някои от поставените условия, за да станат нещата!
            Последно редактирано от radikyokushin; 01-08-12, 21:56.

            Коментар


            • #7
              От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

              Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
              Според мен противоречията започват още от заглавието на темата.
              Или е джип, или е паркетник...
              Ако пътищата, по които ще се кара наистина са толкова лоши, си ти трябва джип. От изброените само Черокито и Фронтерата са такива.
              При останалите от списъка с малко "корекции" можем да добавим Дискавъри вместо Фрилендър и Паджеро вместо Аутлендър.
              Също така не знам защо няма Тойота в списъка. Предложението за Ленд Крузър 90-та серия (95) е доста уместно.

              П.П. При така направените корекции, обаче пък влизаме в противоречие с някои от останалите изискания и въобще.... мани, мани.
              Трябва да се откажеш от някои от поставените условия, за да станат нещата!
              +1. Мислех да напиша защо не Паджеро, ама се отказах и ето ти го направи !
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

                Чета из форума много негативи по отношение на Freelander-a, така че отпада. Въпреки, че ми допада...
                Като, че ли фаворити остават Jeep - Cherokee и Grand Cherokee. Споре мен има прилични обяви... Какво ще кажете?

                Коментар


                • #9
                  От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

                  Мненията за дизелите на Jeep са по-скоро негативни.
                  Имам колега с дизелов Hyundai Santa Fe. Доволен е от разхода и като цяло от колата. Не е джип - по-скоро е паркетник и не става за тежък офф-роуд. Но за целите, за които си писал ти, е добре: лоши пътища с дупки, непочистени пътища при зимни условия.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

                    Здравей, ако е Jeep дизел, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се види от колега дето е в час! Има няколко който няма да ти откажат. Щото ако се насадиш на нещо те чакат големи приключения.Ако намериш читав ще останеш доволен. Toyota с малко повече пари е по-добре в сравнение с дизела на Jeep.Успех!
                    0899278323-0877500798

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

                      И Kia Sorento... Май това са трите автомобила, към които се насочвам.
                      За Kia-та чета, че сравнително лесно и евтино се поддържа. Но като цяло съм в изходна позиция.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

                        Насочи се към Японски джип,витара с дизелов мотор май имаше след 2000 година,ланд крузер 90 или Терано 2..Поздрави.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

                          Ако ще е японски дизел и да е паркетник Хонда след 2004 също имат дизел и дори 3 години подред печелиха дизел на годината, но трябват още 4-5 х. лв.
                          Honda CR-V I 2000 г.
                          0 осем 96 осем три 3 сто и 10

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

                            Аз не знам и един основен въпрос - колко пари ще ми излиза поддръжката на година? Верно зависи от джипа, но можете ли ориетировъчно да ме насочите?
                            Благодаря ви за съветите и отговорите!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип-Паркетник - 2003-2004г.

                              Първоначално публикуван от KnightRider Преглед на мнение
                              Аз не знам и един основен въпрос - колко пари ще ми излиза поддръжката на година? Верно зависи от джипа, но можете ли ориетировъчно да ме насочите?
                              Благодаря ви за съветите и отговорите!

                              Между 5 и ... 25 000 лева ... зависи от много неща!
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X