Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за първи джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за първи джип

    Здравейте колеги, от дълго време чета из форума,събирам информация а и научих доста неща и вече реших че е време да се посъветвам с вас и да се надявам колкото може по скоро да съм притежател на някой джип. Значи джипът ще се използва доста по черни пътища, за риболов и просто за кални разходки така че проходимоста и местото за багаж са много важни, но все пак да мога да го използвам и за в града като ще се изпозва примерно 70% черни пътища и 30% по асвалт.Аз съм се спрял горе доло на два модела, приемам и други предложения,като бюджета е около 3500 само за автомобила без обслужването.

    Паджеро I 2,5 TD - дългата база
    Дискавъри 200td без значение 3 или 5 врати.

    Въпросите са ми, първо кои е по проходим в заводско състояние (като за начало мисля само добри гуми да сложа) , какъв им е разхода знам че не е лека кола и няма да харчи по 4-5 нафта, ма все пак да имам представа.И как са от към подръжка - цени на части, лесно ли се намират и т.н
    Благодаря предварително на сички който биха ми помогнали с избора.
    Последно редактирано от streetr; 01-08-12, 13:29.

  • #2
    От: Помощ за първи джип

    И двете стават. Диското е малко по-джип заради целия мост отпред, но пък и паджерото няма оплаквания от там.
    Всяка кола си има специфични за модела проблемчета, но и при двете не са нищо страшно.

    Поддръжката на диското излиза евтино, ако се поръчват части от Англия, за паджерото не знам, ама май е по-скъпо.

    Абе покарай и двете машини, и която ти хареса повече-тя ще е. То си е до голяма степен личен избор.

    П.П. Диско 200 и 300 се различават съвсем малко, но май е по-добре 300.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за първи джип

      Ако ще избираш от тези два джипа.То Диското е по добрия вариант...

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за първи джип

        .... а най-добрия вариант е да избереш по-запазеното. Примерно тук се продава едно паджеро
        Y61

        Коментар


        • #5
          От: Помощ за първи джип

          А блокажа на задния диф на паджерото не е ли предимство ? А за диското знам че е по добре 300 но за тия пари невервам да се намери, поне не читаво.А за това паджеро по принцип не съм почитател на газта като гориво... а е и къса база

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за първи джип

            Ти си земи Диско, стигни до това блокаж да ти трябва, пък после - лесно
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за първи джип

              Първоначално публикуван от streetr Преглед на мнение
              А блокажа на задния диф на паджерото не е ли предимство ? А за диското знам че е по добре 300 но за тия пари невервам да се намери, поне не читаво.А за това паджеро по принцип не съм почитател на газта като гориво... а е и къса база
              Разлика в 200тд и300тд,има само в скоросната кутия и козметика(табло,фасон ит.н).

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за първи джип

                Първи джип - ясно е , че ще ти се стори самолет по черните пътища.
                Взимай което ти хареса и е с по-малко масло по двигателя, както и по-малко ръжда под купето.
                Пробвай ги на черен път , стръмен на първа бавна скорост. По температурата ще разбереш кой да вземеш.
                Равностойни за за първи джип.
                По-късно ще разбереш кое ти харесва и със сигурност няма да останеш с първия, който и да си избрал.
                Успех !

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за първи джип

                  Приятел за мен паджерото е номер 1,вземи си и усети японската сила.
                  Моето е 3000v6 180 к.с. и да знаеш доста прословути марки съм наказал.
                  Какъв байр каква първа бавна бре,аз по надоло от втора не включвам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за първи джип

                    Първоначално публикуван от maniaaka Преглед на мнение
                    Моето е 3000v6 180 к.с.
                    - пък ако е и къса база...

                    http://vbox7.com/play:c0eca43064
                    Последно редактирано от krismarg; 03-08-12, 21:35.
                    ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                    Е250 1998-продаден
                    Субару Пустош

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за първи джип

                      Къса е...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за първи джип

                        Бе човека пише че иска дизел.И определено този 2.5тд е много по калпав от Диското.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за първи джип

                          Така е.Mitsubishi Pajero 2.5 дълга база = вечно негово...Или къса база,или 2.8....
                          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за първи джип

                            И двете са хубави машини важно е на каква ще попаднеш и как ще я експлоатираш! Успех !
                            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                            :D

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за първи джип

                              Са сега ще се ориентирам към Диското пък както доиде Благодаря на всички

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X