Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за off-roader в USA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за off-roader в USA

    Здравейте фенове на off-road-a. Аз съм начинаещ в тази среда (като участник) но винаги off-road-а ми е бил по сърце. Реших че е дошло времето да започна лека по лека да навлизам в off-roada по активно. Намирам се в САЩ и се чудя какъв off-roader да си взема. Има няколко варианта на които съм се спрял и ще се радвам да чуя и вашите съвети и препоръки за марка и модел.
    В монета съм се спрял на следните МПС-та

    Jeep Rubicon
    Nissan Xterra
    Toyota FJ cruiser
    Също много харесвам Mercedes G-Class но за цената която струва ще ми е жал да го карам на off-road

    Това на което съм се спрял засега е Rubicon-а, от това което четох той е с най-добри off-road показатели понеже има преден и заден диференциален блокаж т.е. пълен
    Нито една от тези не се предлага с дизелов двигател което е жалко но това е Америка
    Ако имате съвет за някакви друга марка и модел кажете
    Off-roadera който взема, най-вероятно ще го занеса в България тази или другата година

    Аз съм заклет фен на BMW но за жалост те все още не предлагат истински off-roader
    Иначе имаме 2011 X5 xdrive35d за семейна кола. Миналага година с X5-цата се изкачих до най-високия връх за североизточна Америка - Washington (не е много висок около 2000м). Изкачването не беше трудно, понеже по-голямата част от пътя е много стръмен но асфалтиран. Само на един участък беше на чакъл, стръмно и тясно, също имаше гъста мъгла. Беше добро изживяване като за начинаещ. И преди някой да е казал нещо, да знам че X5 не е off-roader но се справя прилично, 3L twin-turbo дизела е невероятен двигател
    Ето клипчето което направих от тогава:

    http://www.youtube.com/watch?v=eGJ_sqVGR0I

    Ами това е, чакам вашите мнения и препоръки

  • #2
    От: Съвет за off-roader в USA

    За да не губиш време за начало сложи лебедка на хикса.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за off-roader в USA

      Не се бъзикай със себе си. Това е половин континент, с всякакъв релеф и климат - карат всякакъв офроуд. Националната им лудост е роккроулинга, а това изобщо не може да върви по шосето.
      Първо избери кое за тебе лично е офроуд, и какво ще те кефи да караш. Колите за различните стилове, нямат почти нищо общо помежду си.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за off-roader в USA

        Предполагам не съзнаваш, но софийските улици са много по "off-road" от пътя до въпросният връх.
        Иначе Rubicon-а...

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за off-roader в USA

          Като бивш собственик на Вранглер и настоящ на ТЛК 90 , моето мнение е - вземи си Рубикон-а . Jeep е началото . Следват останалите марки. Субективно мнение изразявам разбира се, но след Самурай , Нива , Вранглер , Тойота ,които са имал , това мисля.
          Говори кратко . Искай малко .Тръгни си бързо . ПЕТЪР І

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за off-roader в USA

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            За да не губиш време за начало сложи лебедка на хикса.
            лебедка на Е70??ще е като на свинче звънче
            изкам да го видя тоя фен които ще забие такъв джип в гората,че и да опре до лебедка
            и да не съм офф до автора разглеждал ли си ги F150 raptor мен яко ме кефят.
            Pathfinder 4.0L

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за off-roader в USA

              Първоначално публикуван от RIFLE Преглед на мнение
              лебедка на Е70??ще е като на свинче звънче
              изкам да го видя тоя фен които ще забие такъв джип в гората,че и да опре до лебедка
              и да не съм офф до автора разглеждал ли си ги F150 raptor мен яко ме кефят.
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=128935.
              Лебедката ще е българският принос към развитието на проекта Х5 хънтър.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за off-roader в USA

                Рубикона е много сериозна машина, малко куца на магистрала при висока скорост, но малко са яките машини от последните години, ако не рубикон то FJ също е много яка машина.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X